Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
UCL Press. 1997. 260 s. Häftad. Limhäftad i s.k. danskt band. 23x16cm. 425 gram. Mycket gott skick. Om en ny typ av demokrati. På originalspråket engelska.
2005. 279 s. Inbunden. 22x18cm. 640 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. läs mer
Gedins förlag. 1994. 304 s. Pbd. Skyddsomsl. Gott skick.
Kartonnage. R&S 2009. 122 sid. 250 gram. Gott skick.
Natur och Kultur. o.u. uppl. 1999. 460 s. Inbunden. Dekorerat och laminerat pappband. 23,5x16cm. 775 gram. Mycket gott skick. läs mer
Tavistock Publications. 1977. 267 s. Häftad. Paperback. 382 gram. Mycket gott skick.
Wahlström & Widstrand, 1995. Förlagsband med illustrerat skyddsomslag, 287(1) sid. Rikligt illustrerad. Format 2,5 x 23,5 x 24,5 cm. Vikt ca 1240 g. Tillskrift. Skyddad med ägarens plastomslag. Mycket gott skick. läs mer
Hft. Fonem förlag 2011. 159 sid. 280 gram. Gott skick.
Askelin & Hägglund. 1988. Ill. 142 s. Dek. pbd. Gott skick.
Hft, 22x23 cm, 128 s, Egmont, mkt bra skick.
Brutus Östlings Bokförlag Symposion. Stockholm/Stehag, 1996. Häftad. 150 s.
ICA Bokförlag. Första uppl. 2001. 64 s. 411 gram. Teckningar av författaren. Ordförklaringar och register. Material och verktyg. Illustrerande foton av Peter Gunnars.
Bra Böckers Klassiker. 1998. 186 s. Ryggklotband med övre guldsnitt. Mycket gott skick.
1948, hft, ouppskuren, 118 s + fotosidor, Svenska Israelmissionens Andelsförenings Bokförlag, genomgående fettfläck upptill t v på fr omslag och de fyra första bladen, något lagerfläckade omslag.
Klassikerförlaget Niloé. Stockholm, 1992. Förlagets laminerade och illustrerade pappband. Faksimil. Svartvita illustrationer. 576 s.
Lindqvists ungdomsböcker 1936, gott skick. (se1) Inbunden, kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknan.. läs mer
1985. 214 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Bra böcker inb bok i mkt gott skick sk omslag finns i hyfsat skick. (se1) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, .. läs mer
POCKET BOOKS. 1991. 331 s. Inbunden. 640 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Namn på försättsbladet. läs mer
Bonniers. 1963. 178 s. Klotryggband. Skyddsomsl. Gott skick.
1977. 203 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
W & W inbunden bok tryckt 2009 i mkt gott skick sk omslag finns i mkt gott skick. (se1) Inbunden, kostar 44 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en v.. läs mer
1978. 264 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Månpocket. 1992. 612 s. Pocket. 335 gram. Gott skick. Boken har ett smärre slitage. Enhetsfrakt 36 kr med ekonomibrev (3 dagar) för försändelser under 2 kg inom Sverige.
Inb bokklubbsbok fr bra böcker i mkt gott skick sk omsl finns o är i mkt gott skick. (se1) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med .. läs mer
1977. 208 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Ariel Skrifter 21. 2004. Ill. 282 s. Pbd. Skyddsomsl. Gott skick.
1976. 213 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
1982. 212 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
1987. 255 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
