Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Eslövs stads drätselkammare. 2:a oförändrade uppl. 1969. 311 s. Häftad. Gott skick. Historia om Eslöv. "Fälad blev stad - Vid årsskiftet 1960/1961 har Eslöv fyllt sitt femte decennium som stad och i samband med högtidlighållande.. läs mer
3 uppl. 1839. 679 s. Inbunden. 956 gram. Rygg med skinn, 6 cm spricka i ryggen längst upp och fuktfläckig inne i boken.
Bokklubben Svalan. 1946. 439 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. >> "Draksådd", som publicerades första gången i Sverige 1942 är en ny länk i den långa kedjan av fängslande Kinaromaner och en av de allra .. läs mer
Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Svenskt militärhistoriskt bibliotek, 2005. Förlagsband med skyddsomslag, 176s. 23x16cm, 392g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9100106585.
Dkb. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Verbum. 1 uppl. 2005. 80 s. Pocket. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Bemyndigad översättning från norska av Gundla Johansson. B. Wahlströms Bokförlag, Stockholm. 1938. Halvfranskt band med marmorerat övre snitt, 224 s. 19*12,5 cm. 310 g. Mycket gott antikvariskt skick. (Serie: Blå Biblioteket).
Folket i Bilds Förlag. ej angivet. 24 s. Häftad. 130 gram. Mycket gott skick. bilderna inklistrade, inget klottrat eller färglagt.
Bokförlaget Prisma, 2000. 343 sid. 25x16,5 cm. Vikt: 901 gram. Inbundet klotryggband (skyddsomslaget saknas). Något kantstött, annars mycket gott skick. Illustrerad. läs mer
Albert Bonniers Förlag. 1972. 144 s. Inbunden. Gott skick. >> Det finns inte många kamrater. Men världen är ändå full av vänner, det gäller bara att hitta dem. Kalle och Loppa får ta vara på dem som finns. Och leta rätt på andra.. läs mer
Ordupplaget. 2003. 448 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Hylla 15 - Plan 1.
Linköping 2002. Klara språket i Linköping AB. Layout och form: Garamond AB. Tryck: Centraltryckeriet i Linköping AB. Illustrerat kartonnage. Format: 1,8 x 20,5 x 21,5 cm. Vikt: 720 gram. 181(2) sid. Rikligt illustrerad främst me.. läs mer
ForlagETT LibrieArte AS. 1999. 61 s. Inbunden. Nyskick.
Häftad. Gott skick.
Folket i Bilds Förlag. 1954. 24 s. Häftad. 115 gram. Gott skick. 24 inklistrade märken samt hand-färglagda bilder.
Forum. 1993. 268 s. Inbunden. Kartonnerad. Gott skick. Namnteckning. Hylla 15 - Plan 1. läs mer
Inbunden. Mycket gott skick.
Svenskt militärhistoriskt bibliotek, 2005 Förlagsband med skyddsomslag, 176s. 23x16cm, 389g. Illustrerad. Mycket gott skick. ISBN 9100106577.
Dkb. Inbunden. Gott skick.
Carlssons, 2004. 168 sid. 25x21,5 cm. Vikt: 886 gram. Inbundet pappband med skyddsomslag. Mycket fint skick. Illustrerad. läs mer
Bra Böcker. 2002. 540 s. Inbunden. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 15 - Plan 1.
Peguins. 1992. 630 s. Pocket. 289 gram. Gott skick. Boken har en del vikmärken på bokpärmen, men är oläst. Enhetsfrakt 36 kr med ekonomibrev (3 dagar) för försändelser under 2 kg inom Sverige.
Dkb. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Semic. 2000. Inbunden. Nyskick.
Wahlströms. 1979. 239 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Hylla 15 - Plan 1.
Universitetsförlaget Dialogos, 1984. 227 sid. 8:o. Vikt: 360 gram. Trådhäftad. Mycket gott skick. Illustrerad. Erratablad medföljer.
1977. 92 s. Inbunden. 644 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Hodder and Stoughton. 1975. 287 s. Inbunden. Gott skick. Sned rygg.
