Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Urma AB 1991. Hårda pärmar och i välbevarat skick. Trollhälsningar från författaren. Namnad insidan pärmen. Lite hanteringsspår på pärmarna.
Bonniers. 1992. Häftad. Mycket gott skick.
Norstedts förlag. 1999. 330 (1) s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. tillskrift av författaren på försättsbladet.
Libris. 2001. 172+238 s. Pocket. Mycket gott skick. diskret veck omslag hörn.
Tidskrift, 210x150mm, Följande nr. finns. 1/1951 (första numret); 1-2-3-4/1952; 1-2-3-4/1953; 1-2-3-4/1954; 1-2-3-4/1955; 1-2-3-4/1956; 1-2-4/1957. (100 kr för samtliga)
Affholderbach & Strohmann. Första, Erste uppl. 1987. 8+32+XXXII s. Häftad. Förlagets vackra klotband (se bild). 28,5x21,5cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Boken är på tyska språket. Den innehåller et.. läs mer
Nationalmuseum / Föreningen för Bokhantverk, 1983. Inbunden, dekorerat pappband. 96 sid. Rikt illustrerad delvis i färg. Format 21,5*18,5 cm. I bra skick. Portovikt 350 g.
C.E. Fritzes Bokförlag. 1939. 317 s. Inbunden. 22,5x15cm. 622 gram. Gott skick. Utgallrad biblioteksbok, stämpel och streckkod. Något fläckad och aningens snedläst. S.
Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Semic. 1988. Häftad bok i gott läst skick. 32 sidor.
Inbunden. Nyskick.
NoK 2005. Origbd,skyddsomslag. Ill. 348s. Välbevarat ex läs mer
Norstedts Pan pocket, 1970. 210 s. Fint skick. Ill. omslag. Kultbok!
Häftad. Nära nyskick.
Brutus Östlings Bokförlag - Symposium. 2007. 290 s. Häftad. 22x15,5cm. 520 gram. Gott skick. /mycket gott skick. [Hylla:7]. läs mer
Små bruksspår i övrigt fin. Beskrivning: FIB-förlag, 1969. "Gubben Måns i Månen satt Ensam i sin månskensnatt. Långt inunder honom for Jorden, härligt rund och stor. - Oh, sa Måns, så skönt jag flyger! Men - vem ser jag d.. läs mer
SAM. 1977. 157 s. Pocket. Mycket gott skick. Omslag kanter något nötta, namn pärm insida.
Inbunden. Mycket gott skick. gallrad fr biblotek.
U.å. Dek.origbd. 4:o. Rikt ill. 111s. Välbevarat ex läs mer
Tidens förlag. 1981. Hårda pärmar och i välbevarat skick.
Häftad. Nyskick.
Alla barns bokklubb. 1986. Hårda pärmar och boken är i välbevarat skick. 28 sidor.
Natur & Kultur. 1 uppl. 2002. 368 s. Inbunden. 754 gram. Nyskick.
ICA 1993. Dek.origbd. Ill. 252s. Välbevarat ex
Inbunden. Mycket gott skick.
2002. Dek.origbd. Rikt ill. 124s. Välbevarat ex läs mer
Studentlitteratur AB. 4 uppl. 2007. 743 s. Häftad. 743 gram. Nyskick.
Häftad. Nyskick.
Natur och Kultur. 1:a svenska uppl. 2007. 269 s. Inbunden. 24,5x17cm. 725 gram. Mycket gott skick. /nära nyskick [Hylla:8]. läs mer
Inbunden. Nära nyskick.
