Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Boken är i nära nyskick. Omslag finns i nära nyskick. Upplaga: 1 Utgivningsdatum: 1998-11-01 Omfång: 171 sidor Bandtyp: Inbunden Bok x 212 mm Ryggbredd: (Svenska Romaner ISBN: 9177106180) Beskrivning :==>> Del tre i Hi.. läs mer
oxford university press. 1989. 172 s. Häftad. 20x13cm. 153 gram. Gott skick. namn ini bok - några noteringar ini bok. läs mer
LT/LTK 1969. inb. 368s. 2:a uppl. ill. gott skick
Damm förlag AB. 1:a uppl. 2005. 206 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. I denna sin tredje bok berättar Mia Mattsson-Mercer om sitt unika arbete som djurkommunikatör. Hon förklarar hur hon kommunicer.. läs mer
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i mycket fint skick. Upplaga: 1 Utgivningsdatum: 1993-01-01 Omfång: 173 sidor Bandtyp: Inbunden Bok x 222 mm Ryggbredd: (Svenska Romaner ISBN: 9177106156) Beskrivning :==>> Den.. läs mer
Columbus Books. 1984. 160 s. 265 gram. Gott skick. Priset inkluderar frakt.
Natur och Kultur. 1 uppl. 1995. 226 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Calcutta 1938. Folio. 86 s. + 3 pl. + tryckt omslag. (Memoirs of the Indian Museum, 13:1.) Förf:s ded. Gott skick. läs mer
Tekografiska institutet 1978. inb. 192s. fint skick läs mer
ICA 1984. Hårda pärmar. 229 sidor. I fint, mycket fint skick. Handbok. Fotoillustrerad.
Format:Inbunden i hårt kartonnage. Tryckt år:1980 Skick:I fint skick Vikt opackad:741gram Se! resume!--->Bild 2! läs mer
Prentice- Hall. 1959. 465 s. Inbunden. 1015 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Priset inkluderar frakt.
Wahlström & Widstrand. 1974. 192/planscherna 141-208 s. Kartonnage. 24x16cm. 425 gram. Mycket gott skick.
Förlag: Bokhandlaren M. Lundequist, Stockholm 1833. Inbunden liten 8:o, mått: 17x11 cm. Samtida halvfranskt band, ryggen är nött/trasig. Inlagan är genomgående med en del ljust bruna sk ålders/lager fläckar. Samtida namn i bläck.. läs mer
Volym 48 av Det gamla Lund.Föreningen Gamla Lund ,1967.Häftad. 222 sidor.Laminatband.Rikt fotoillustrerad i s/v.Format 24,5x19 cm.Vikt 520 g.Språk:Svenska.Olöst.Absolut nyskick.Frakt och förpackning 40 kronor.(Sverige). läs mer
Rabén & Sjögren. 1 uppl. 1979. 260 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Mycket gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post. Stämpel på pärmens bakr.. läs mer
Teknografiska institutet 1967. inb. med omslag. 2 volymer. totalt 941s.
Månpocket . 2002. 556 s. Pocket. Mycket gott skick. Den tredje delen av trilogin om Jonas Wergeland belönades med Nordiska rådets litteraturpris 2000. Hela trilogin kommer Norge och norrmännen in på livet - mycket läsvärd.
penguin book. 1983. 204 s. Häftad. 20x13cm. 151 gram. Gott skick. namn ini bok - omslag har vikmärke - noteringar på några sidor ini bok.
Taschen. 2008. 96 s. Häftad. 360 gram. Nära nyskick. Priset inkluderar frakt.
TOR fantasy 1996 pocket eng text fint skick
Byggförlaget Kultur. 1998. 160 s. Inbunden. 33x25cm. 1450 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
ICA 1992. inb. 160s. fint skick läs mer
Wahlström & Widstrand. 1984. 276 s. Häftad. Smärre bruksspår; främst på ryggen och pärmen. Något blekt rygg. Liten stämpel på bokens sista sida ("W&W"). Liten, ljus fläck på övre snittet. Gott skick. De olika metoder och användn.. läs mer
Format:Inbunden i hårt kartonnage. Tryckt år:1984 Skick:I fint skick Anm:Namnad Vikt opackad:463gram Se! resume!--->Bild 2!
Esselte Studium, Norstedts Tryckeri. 1 uppl. 1978. 104 s. Häftad. 24x16,5cm. 200 gram. Gott skick. Namnteckning, understrykning några rader i ett kapitel. "Boken vänder sig till alla sjukvårdsstuderande, som på ett eller ann.. läs mer
Sven-Arne Rosenberg. 1 uppl. 2006. 95 s. Häftad. Nyskick.
Forum. 1 uppl. 1991. 606 s. Inbunden. Kartonnage laminat. Mycket gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post..
Wahlström & Widstrand. 1974. 128+planscherna 69-140 s. kartonnage. 24x16cm. 435 gram. Mycket gott skick.
Daw fantasy 1989 pockrt eng text gott skick
