Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Lindqvist förlag. 1936. Häftad. 330 gram. Gott skick. Postens B porto 33kr.
Semic. 1989. 125 s. Häftad. 19x13cm. 155 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Albert Bonniers Förlag. 1995. 402 s. Inbunden. Klotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Omslaget något naggat.
Carlsen. 1980, Hårda pärmar och boken är i välbevarat skick. 46 sidor.
Wennerbergs . 1969. 127 s. Häftad. 18x11cm. 90 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
ICA bokförlag. 1977. Ill. 174 s. Hft. Gott skick. Spår av prislapp.
Arrow books 1978 pocket eng text vikveck färgavskav annars OK
Cambridge : Cambridge Univ. Press, 1997. Gott skick. Flitig användning av överstrykningspenna och med noteringar. Engelska. Paperback. 171 s. Serie: Cambridge language teaching library Frakt inom Sverige 33:- läs mer
Lindqvist förlag. 1936. 238 s. Häftad. Gulnad lite sned rygg. 340 gram. Hyfsat skick. Postens B porto 33kr.
Forum. 2002. 537 s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Frakt 35 kr.
Bonniers 1970. Hårda pärmar och boken är i läst, fint skick. Lite hanteringsspår på omslagspärmen men som helhet fina pärmar.
Rediviva . 1976. ca 120 s. Häftad. 17x11cm. 150 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Gleerupska Universitetsbokhandelns Förlag AB. 1959. Ill. 48 s. Hft. Gott skick.
LTs förlag. 1977. 95 s. Häftad. Mycket gott skick.
SOCIALDEMOKRATERNA. 1979. 96 s. Häftad. Dekorerat pappband. 336 gram. Mycket gott skick. BOKEN HANDLAR OM OLIKA VALAFFISCHER GENOM ÅREN.
Del Rey fantasy 1983 pocket eng text vikveck färgavskav annars OK
En bok för alla. 1985. Ill. Opag s. Pocket. Gott skick. Reklamlapp på bakre pärm.
rediviva. 1974. 95 s. Häftad. 17x11cm. 120 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Institutionen för nordiska språk, Stockholms Univ., 1994. Mycket gott skick. Häftad med skyddsomslag. Skyddsomslaget med revor och ägaretikett. Flera språk. 323 s. Frakt inom Sverige 37:- läs mer
Grafton 1987 pocket eng text ngr stänk på på inlagans översida annars gott skick
Semic. 1993. 95 s. Inbunden. Nära nyskick.
Bokförlaget Rot. 1983. Häftad bok i mycket välbevarat skick. Med handledningshäfte i ficka främre pärmen.
Wahlström & Widstrand. 2000. 347 s. Inbunden. 459 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Gummerus. 1989. Ill. 123 s. Dek. pbd. Mycket gott skick.
Forum. 1998. 331 s. Inbunden. Klotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Delta Förlags AB . 1976. 329 s. Häftad. 500 gram. Mycket gott skick.
Wahlström & Widstrand. 1940. Häftad. 270 gram. Gott skick. Postens B porto 33kr.
Mandarin 1991 pocket eng text gott skick
Norstedts. 2008. 260 s. Inbunden, skyddsomslag21,5x14cm. 500 gram. Nära nyskick. Liten reva på bakre skyddsomslag ( 5 mm ) men i nyskick, oläst.
Instant Book. 2008. 48 s. Häftad. Mycket gott skick.
