NoK/LT 2001 Inb.137s. Sk.omslag, mkt. gott skick
Praktisk och sakkunnig handledning i modern biodling. Ica Bokförlag. Andra upplagan. 1984. Häftad. Paperbackformat. 95 s. Illustrerad. Bok i fint skick. Främre pärmens insida något oren. Fin inlaga. Frakt: 22 kr (maj-13).
Skånska Lantmännens Centralförening. 1:a uppl. 1954. 138 s. Häftad. 24x17cm. 270 gram. Gott skick. läs mer
Skånska Lantmännen. 1:a uppl. 1979. 112 s. Häftad. 24x16,5cm. 200 gram. Mycket gott skick.
Malmöhus läns Hushållningssällskap. 1:a uppl. 1951. 158 s. Häftad. 20x14,5cm. 80 gram. Mycket gott skick. läs mer
ICA Bokförlag. 1:a uppl. 1986. 117 s. Inbunden. Laminerad pärm. 20,5x15,5cm. 310 gram. Nära nyskick. [Hylla:Hund].
¨Varje människa kan lära sig tala med hästar¨ Natur och Kultur/LTs förlag. Första svenska uppl. 2002. 191 s. Inbunden. Rött klotband. 21,5x14cm. ca 377 gram. Hyfsat skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Porto 30 kr. Original.. läs mer
ICA Bokförlag. Tredje uppl. 1985. 238 s. Inbunden. Kartonnage. 24,5x17,5cm. 710 gram. Mycket gott skick. Porto 55:- med Posten..
Forum. Sjätte uppl. 1990. 348 s. Inbunden. Kartonnage. 24x17,5cm. 1065 gram. Mycket gott skick. Den fullständiga handboken för alla som sysslar med hästar. Skriven av kända svenska fackmän. Illustrerad med 250 bilder. På sista s.. läs mer
Stödorganisationen Ryttarolympiaden 1960. 1960. 36 (+ 25 sidor annons) s. Häftad. 30x21cm. 250 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. läs mer
Stödorganisationen för Ryttarolympiaden 1960. 1958. 34 (+25 sid annonser) s. Häftad. 30x21cm. 225 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. läs mer
Stödorganisationen för Ryttarolympiaden 19*60. 1959. 35 (+ 30 annonser) s. Häftad. 30x21cm. 265 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas. mycket bilder t artiklarna. läs mer
Stödorganisationen Ryttarolympiaden 1960. 1958. 30 (+ 20 sidor annons) s. Häftad. 30x21cm. 215 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas. mycket bilder på dåtidens och tidigare hästar/ryttare. läs mer
Norstedts. 1966. 176 s. Inbunden. Nära nyskick. Illustrerad. Porto 36:-. läs mer
Zindermans. 1971. 92 s. Inbunden. Nära nyskick. Illustrerad. Porto 24:-.
Hörsta Förlag. andra uppl. 1958. 157 s. Inbunden. klotband. 21x14cm. 360 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. namn på förbladet.
Hörsta förlag. 1958. 190 s. Inbunden. klotband. 21x14cm. 400 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Bonniers Folkbibliotek. 1:a uppl. 1959. 252 s. Inbunden. klotnand. 19x13cm. 340 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. namn på förbladet.
Hörsta förlag. 1960. 72 s. Inbunden. klotband. 26x19cm. 335 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Forum 1997. 197 sidor. läs mer
W & W. 281 s. Inbunden. Gott skick. läs mer
Prisma. 2004. 117 s. Inbunden. Gott skick. läs mer
Lantbrukssällskapet. Femte omarbetade uppl. 1937. 160 s. Inbunden. Dekorerat linneband. Mycket gott skick.
Illustrerad handbok för jordbruket och dess binäringar. Halvfransk. skinnbd. med marmorerade pärmar och sidsnitt Albert Bonniers förlag, 1925, 574 sid. Ryggen något blekt samt lätt nötta pärmkanter. Gott skick läs mer
Illustrerad handbok för jordbruket och dess binäringar. Halvfranska skinnbd. med marmorerade pärmar. 4 upphöjda bindningar. Albert Bonniers förlag, 1925, 553 + 565 sid. Lätt nötta pärmkanter, något blekta ryggar samt några p.. läs mer
T. F. H. Publications 1982. 208 pp. Hard cover. Richly illustrated in b/w and color. Revised edition. ISBN: 0-87666-075-8. Spine ends very gently bumped. Three pages with one word each in ink (translation of fish name) and two p.. läs mer
Förlaget Polstjärnan 1985, inb m skyddsomslag, 264 s. + studiehandledning. Med ded.
Över hundra färgfoton av alla de vanliga älsklingsdjuren och så några överraskningar. Bonniers. Cop.1977. Inbunden.95 sidor.Skyddsomslag.Rikt illustrerad i färg.Format 32,5x24,3cm.Vikt 900 g.Språk:Svenska.Nära nyskick.Paket via .. läs mer
Brombergs. 2010. 228 s. Pocket. 18x11cm. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Innehåll: Många bra svenska författare och skribenter har hund. De talar jämt om sina djur med värme och förundran. I den här boken har de.. läs mer
ICA 1988 Inb. 110s. Illustrerad med teckningar. Ryggen blekt, övrigt mkt. gott skick
