Harper & Row, Publishers. 1987. 144 s. Häftad. Mycket gott skick. Ett fåtal förstrkningar i innehållsförteckningen.
Andra omarbetade uppl. 1890 - 1898. 752 +584 + 562 s. Inbunden. Tre halvfranska band med upphöjda bind i gott skick. Gestrike-Helsinge Nations pärmstämpel. läs mer
Bokförlaget Forum. 1:a svenska uppl. 1999. 330 s. Inbunden. Liten bit borta av nedre delen av omslagets baksida (litet jack). Nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. Men jag ville veta. Vad ville jag veta? Jag ville veta .. läs mer
Bra Böcker. 1977. 207 s. Häftad. 30x21cm. 1300 gram. Mycket gott skick. 100 avsnitt ur Bibeln. Valda och kommenterade av Rune Pär Olofsson.
Natur och Kultur. Tredje uppl. 1994. 889 s. Inbunden. Mycket gott skick. Några rader förstrukna på ett par sidor.
Readers Service. 1950. 30 s. Häftad. Nära nyskick. läs mer
Teosofiska bokförlaget. 1895. 94 s. Häftad. Hyfsat skick. Spricka i ryggen. Aningen lösa sidor. Namnteckning.
Artos. Skellefteå, 1998. Förlagets pappband med skyddsomslag. Något kantstött i de övre pärmhörnen. 252 s.
Norma. Skellefteå, 1998. Häftad. 427 s. läs mer
Verlag Herder, Freiburg 1954. 159+(1) pp. 8:o, hard covers. Second edition (first edition 1940 under the title ""Die Mysterien Christi). No dust-jacket. Slight wear to outer front hinge. Pages clean, binding tight. Condition Ver.. läs mer
Hjalmarson & Högberg Bokförlag | Utg. 2008. Ej o.u. | Förlagsband. | 146 s. | 9789172240506 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Församlingsförlaget | Utg. 2005. Ej o.u. | Häftad. | 280 s. | 9789172710344 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Fri Tanke Förlag | Utg. 2008. Ej o.u. | Förlagsband. | 260 s. | 9789197709439 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan. läs mer
Artos & Norma Bokförlag | Utg. 2008. Ej o.u. | Pocket. | 141 s. | 9789175803661 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Bokförlaget Robert Larson | Utg. 2007. Ej o.u. | Kartonnage. | 173 s. | 9789151403458 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Bokförlaget Nya Doxa | Utg. 2009. Ej o.u. | Danskt band. | 191 s. | 9789157805430 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Lund 1903. (4),50 s. 4:o. Halvklotband. Främre omslaget med några blyertsnoteringar/markeringar och ett veck, löst bifogat. Främre pärmen översta del något blekt. Lätta kantnötningar. (Lunds universitets årsskrift. Band 38. Afde.. läs mer
Jonathan Cape. 1969. 221 s. Häftad. Gott skick. Sliten och skadad framsida och rygg.
Sveriges Radios Förlag. 1992. 159 s. Inbunden. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 22. läs mer
Minerva 1910. 8:o. 810 sid. Vinjetter. Vackert dek. klotbd. Utmärkt skick.
Pocket Book. 1 paperback uppl. 1977. 238 s. Pocket. Gott skick.
Saucerian Books, Clarksburg, W. VA. 1 uppl. 1967. 118 s. Häftad. 28x22cm. Mycket gott skick. Illustrated.
Oxford University Press, Cambridge University Press. 1989. 370 s. Häftad. 24x16cm. 719 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Skickas mot förskottsbetalning. Köparen betalar porto enligt Postens taxa. läs mer
Carlssons. 1 uppl. 2010. 213 s. Häftad. 21,5x15,5cm. 451 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Boken skickas mot förskottsbetalning. Köparen betalar porto enligt Postens taxa.
Evangeliipress. 1981. 147 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Hylla 22. läs mer
Normans förlag. 1984. 130 s. Inbunden. 22x14cm. Mycket gott skick. Boltzius (1836-1910) var en märklig man. Han gick omkring i de värmländska byarna och köpte skrot och samtidigt predikade han och bad för sjuka. Under hände så a.. läs mer
Harriers. 1951. 184 s. Häftad. Hyfsat skick. Hylla 22.
Wahlström & Widstrand. 1999. 167 s. Häftad. 23,5x19,3cm. 501 gram. Gott skick.
Bibeleleverna, katastrofen och den långa vägen tillbaka. Kartonnage. MarcusFörlag 1995. 107 sid.
Isis förlag. 1999. 230 s. Inbunden. 20,5x13,5cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Porto 39 kr tillkommer.
