ALBERT BONNIERS. 2004. 434 s. Inbunden. 769 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Vill gärna sälja flera böcker till dig, så titta på mina övriga annonser.
Bonniers, Stockholm 2004. Första svenska upplagan. Bunden i förlagets pappband med skyddsomslag. 432, (2) sidor. Gott skick.
Overlook TP 2002. 448 sid. Häftad. Fint skick.
Stockholm : Bonnier, 2004, (Falun : ScandBook) 432,[2] s.[16] pl.-s. 24 x 16 x 3,5 cm.""Skrymmande."" 758 g. Originaltitel: The Brontës. Översättning av Gun-Britt Sundström. ISBN: 91-0-010312-8 ; Inb. förlagsband med skyddsomsla.. läs mer
Bonniers. 2004. 432 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 768 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Något gulnat boksnitt, för övrigt i nyskick. I detta fascinerande urval brev, dagböcker.. läs mer
Weidenfeld & Nicolson, London 1990. First U.K. edition. Publishers boards. Duswrapper. 272 pp. Good condition.
Bonniers, Stockholm 2004. Första svenska upplagan. Bunden i förlagets pappband med skyddsomslag. 432, (2) sidor. Gott skick.
Bonniers, Stockholm 2004. Första svenska upplagan. Bunden i förlagets pappband med skyddsomslag. 432, (2) sidor. Gott skick.
Abacus. 2007. 460 s. Häftad. 20x12,5cm. 396 gram. Nyskick. Rikligt illustrerad i färg.S.
ALBERT BONNIERS FÖRLAG. 2004. 432 s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
512 s. Häftad. Nyskick.
480 s. Häftad.
Albert Bonniers. 2004. 432 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Tidigare ägares namn på försättsblad '
Bonniers. 2004. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Bonniers 2004. 432 sidor, inbunden med skyddsomslag. Gott skick.
Albert Bonniers. 2004. 433 s. förlagsband. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. porto 60 kr.
Bonniers. 2004. 431 s. Inbunden. förlagsband. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
Boken är i nära nyskick. Omslag finns i mycket fint skick. Namnad på försättsbladet. Inbunden bok. Formgivare: Biberg, Jan Förlag: Albert Bonniers Förlag Utgivningsdatum: 2004 Slut på förlaget 32 sidor .. läs mer
Inb med skyddsomslag, 432 sidor. Albert Bonniers Förlag (Falun, 2004). I detta urval brev, dagböcker och självbiografiska fragment av familjen Bronté möter vi de tre författarna Charlotte, Emily och Anne, deras bror Branwell och.. läs mer
Albert Bonniers förlag. 1:a svenska uppl. 2004. 432 s. Rött original klotband. 24x16cm. 730 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Namn på försättsbladet.
2004. 431 s. Inbunden m.skomsl. illustr. Nyskick.
Bonniers. 2004. 432 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 768 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Aningen gulnat boksnitt och några minimala skavanker på skyddsomslaget, för övrigt i ny.. läs mer
Bonniers 2004. 432 s., ill. Förlagsband med skyddsomslag, bra skick. 16x23 cm.
Bonnier, 2004 Inbunden, skyddsomslag, 432s. 23x16x3,5cm, 781g. Illustrerad. Mycket gott skick. Originaltitel: The Brontës. ISBN 9100103128. Beskrivning: I detta fascinerande urval brev, dagböcker och självbiografiska fragment a.. läs mer
Bonniers. 2004. Ill. 432 s. Pbd. Skyddsomsl. Gott skick.
(1997) Bonniers 2004, rött klotband med guldryggtryck och skyddsomslag, allt i perfekt nyskick/"obläddrat ex." 434s. + 16s. foton. - Klicka vid "Förlagsfakta" för info om förf. och bokens innehåll samt dess mått och vikt etc.
Bonniers. 2004. 433 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Albert Bonniers Förlag. Första svenska uppl. 2004. 434 s. Förlagets vinrödqa klotband med skyddsomslag. 23,3x15,8cm. 759 gram. Nyskick. Här träder familjen Brontë, deras vänner och samtida fram med levande röster från boksidan. .. läs mer
Bonniers 2004. inb.med omslag. 434s. namnt. ill. med foton. gott skick
