Ordfront. 1999. 211 s. Häftad. 21x13,5cm. 316 gram. Mycket gott skick.
Bloomsbury Publishing Ltd. | Utg. 2006. Ej o.u. | Pocket. | 237 s. | 9780747573180
Ordfront Förlag | Utg. 2002. Ej o.u. | Förlagsband. | 253 s. |
Ordfront, Stockholm. | 1999 | Förlagsband, skyddsomslag. | 210, [2] s. ; 22 cm | 91-7324-686-7 | Språk: Svenska | Översättare: Maria Ortman | Baksidestext eller annan relevant information: Berger har här skrivit en roman om de .. läs mer
BONNIER ALBA. 1997. 182 s. Inbunden med skyddsomslag. Mycket gott skick.
Bonnier Alba. Första Svenska uppl. 1997. 182 s. Inbunden. 325 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Fraktkostnad 36 kr.
Ordfront förlag, Stockholm 1999. Första svenska upplagan. Bunden i förlagets pappband med skyddsomslag. 210 (2) sidor. Gott skick.
Weidenfeld & Nicolson, London 1969. First edition. Publishers cloth. Dustwrapper. 139 (1) pp. Slightly worn with one repaired tear in dustwrapper, owners signature, small spot on dustwrapper.
Pantheon Books, New York 1985. First edition. Printed wrappers. 299 (1) pp. Slightly worn.
Weidenfeld & Nicolson, London 1969. First edition. Publishers boards. Dustwrapper. 191 (1) pp. Slightly worn, repaired dustwrapper with small paperloss, owners signature in pencil. läs mer
Ordfront, Smedjebacken 1999. Bunden i förlagets pappband. 210 (2) sidor. Gott skick.
1981, originalband med skyddsomslag i samlarskick, rak och ren utan namn eller skador
[ TEMA Härjedalen. Bl.a om Skogens arbetare - Pilgrimsvägar i Härjedalen - Småländska skärkarlar - Listerlandet - Döda fallet - Ljusnedal ] Inbunden i gott skick, båda omslagen medbundna [ Omfång: 366 s; 21,5x14 cm, fotoillustre.. läs mer
[ TEMA Härjedalen. Bl.a om Skogens arbetare - Pilgrimsvägar i Härjedalen - Småländska skärkarlar - Listerlandet - Döda fallet - Ljusnedal ] Inbunden i gott skick, båda omslagen medbundna [ Omfång: 366 s; 21,5x14 cm, fotoillustre.. läs mer
Brombergs, Reading 1990, 214 s 8:o. Pocket. Något läsveckad i rygg. Gott skick. Svenska hylla: 35
Ordfront 2000. Pocket, 212 sidor. Nyskick.Denna bok tar dig till en plats du inte varit på, som få berättelser kommer ifrån. King, en hund - eller är han det? - för dig till ett slumområde som kallas Saint Valéry och ligger bred.. läs mer
Brombergs Pocket 1988, 230 sidor. Gott skick.Saknad och förlust Ledsenhet är en känsla att ta på allvar. Inte minst för dess kopplingar till leda och ledsnad; att ledas inför något. Att läsa John Berger gör mig ofta ledsen.. läs mer
Stockholm : Ordfront, 1999 ; 1999 Inb m skomsl Utmärkt skick
Boken är i nära nyskick. Omslag finns i mycket fint skick. Inbunden bok. 1999. Stockholm. Ordfront. (Utländska Romaner ISBN: 9173246867) Beskrivning :==>> [Wilkman's Antikvariat - Kundservice, telefon: 0736-144049 (vardag.. läs mer
Bromberg. 1992. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. läs mer
Penguin. 1966. 210 s. Pocket. Gott skick. Engelska. 120 illustrationer..
Ordfront. 1999. 211 s. Inbunden. 22x14cm. 390 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Ordfront. 1999. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
PANTHEON. 1987. 193 s. Språk: Engelska. Pocket. Lätt snedläst. Gott skick.
Brombergs 1981. Inbunden med skyddsomslag, 230 sidor. Nära nyskick.John Berger, född i London 1926 och bosatt i Frankrike. Han är en av samtidens stora radikala intellektuella. Som konstkritiker blev han berömd för sina TV-progr.. läs mer
Brombergs 1992, 196s. Pocket i gott skick
Brombergs. 1983. 197 s. Inbunden. Mycket gott skick. Gallrad biblioteksbok. Detta är andra delan i Bergers trilogi om böndernas liv i vår tid. Gräs och rötter var den första. Berger är fantastisk !.
Brombergs Bokförlag AB, 1989. Mycket nära nyskick. Laminerat pappband, 267 sidor. Rikt illustrerad med svartvita bilder.
Häftad, 160 s. sidor. Prisma (Lund, 1975). Byggd på TV-serien med John Berger. Mycket rikt illustrerad med bilder från konsthistorien, i svartvitt. Översättning av Nils Göran Hökby. Mycket gott skick. Tidigare ägares namn på för.. läs mer
Brombergs, 1988. Första svenska utgåvan. 197 s. Inbunden med skyddsomslag. 21 x 13 cm. Vikt 336 g. Prislapp på bakre omslaget, i övrigt mycket gott skick. Översättning från engelska av Steve Sem-Sandberg.
