1985. 121 s. Pappband. Gott skick.
1991, rakoch ren pocket nära nyskick, utan namn eller märken
Natur och Kultur. 1989. 170 s. Inbunden. Gott skick. Bibliotekinbunden. >> En huvoristisk bok..
Opal. Inbunden. Nära nyskick. bibl. bok(89).
Natur & Kultur. 1985. 1212 s. Inbunden. Mycket gott skick. Nya Skattkammarbiblioteket.
Läsbiten Natur & Kultur. 1985. 121 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Opal. 1988. 149 s. Inbunden. Gott skick.
Natur och Kultur. 1986. Inbunden. Biblioteksbok. Mycket gott skick. 48.
12,- tillkommer.utgiven av en bok för alla 1996.antal sidor 169.inga namn eller andra anteckningar finns i pocket,inga bladveck i inlagan,inga gulaktiga sidor.inga rygg eller pärmveck förutom ytterst små hörn pärmveck.pärmarna e.. läs mer
En berättelse som skildrar några barn, utsatta för det moderna samhällets hårda villkor. Man läser den både med rörelse och många glada skratt. Natur och Kultur 1985.Inbunden.124 sidor.Illustrerad.Format 21,5x15,5 cm.Språk:Sven.. läs mer
Inbunden i nära nyskick, aningen nötta pärmhörn. Natur och Kultur 1985. - En berättelse som skildrar några barn, utsatta för det moderna samhällets hårda villkor. Man läser den både med rörelse och många glada skratt.
Bokförlaget Natur och Kultur. Andra utgåvan uppl. 1989. 169 s. Gott skick.
En bok för alla. 1991. 142 s. Pocket. Nära nyskick.
N&K 1986. Inb. Kartonage. 114.sid. Nya skattkammarbiblioteket. Nyskick.
Natur och Kultur 1985. Inb. svaga bruksspår. Förnämligt fin inlaga. Illustrationer av Ewa Karlsson. 330 g. 121 s.
Natur och Kultur . 1985. 121 s. Inbunden. 350 gram. Mycket gott skick.
Pocket. porto tillkommer , 25 % rabatt på tre böcker.
Natur och Kultur . 1985. 121 s. Inbunden. Märke efter prislapp på främre pärmen. 350 gram. Mycket gott skick. Ägarsignatur.
Ebfa. 1991. Pocket. 100 gram. Nyskick.
En bok för alla. 1989. 170 s. Pocket. 130 gram. Mycket gott skick.
Natur & Kultur Stockholm 1985 Översättare: Alsberg, Rebecca.Illustratör: Karlsson, Ewa. Inbunden, 121 s. Nära nyskick
Natur & Kultur Stockholm 1985 Serie: Skattakammarbiblioteket. Inbunden/tråd, 121 s. Gott skick Gammal prislapp på frampärmen. Skrivet med blyerts på insidan av frampärmen.
Inbunden, Biblioteksbok, 1990, 135s. Gott skick, Frakt: 34kr
Barn och ungdom. USA. Opal. Första svenska uppl. 1994. 157 s. Inbunden. Illustrerat, laminerat pappband. Mycket gott skick. Hälsning till ägaren på försättsblad.
natur och kultur förlag. 1990. 114 s. Inbunden. 20x13.5cm. 200 gram. Mycket gott skick.
En bok för alla 1986 (-82). Pocket, 142 sidor. "Warrens mamma är terrorist och på rymmen undan FBI. Warrens stora syster som är klok, och mycket härdad försöker hålla kontakt med mamma som ska ringa en kväll i månaden till en te.. läs mer
Natur&Kultur 1985. 124 sid. Kartonnage
Natur och Kultur 1986 inb 118 B
Natur och Kultur 1985 inb 124 B
