Cleveland : World Publishing Company | 1946 | Förlagsband. Färgat övre snitt. Boken har bruksspår men är i bra skick. | 253 s. | | Språk: Engelska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare.. läs mer
Cleveland / New York : World Publishing | 1946 | Förlagsband med skyddsomslag. Skyddsomslaget ganska skadat, boken i fint skick. | 203 s | | Språk: Engelska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några yt.. läs mer
Janus | 1984 | Limhäftad.Aningen snedläst. | 180 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: 0] läs mer
Pearson Education Limited | Utg. 2008. Ej o.u. | Pocket. | 56 s. | 9781405869751 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
World Publishing Company, Cleveland | 1946 | Klotband. Fint skick. | 240 s. | | Språk: Engelska | Baksidestext eller annan relevant information: 2nd printing.[Lagerplats: B1]
The World Publishing Company. första uppl. 1946. 221 s. Förlagsband. 20,5x14cm. 273 gram. Hyfsat skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. på engelska, gulnad inlaga.
Bonniers. 1985. 242 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Ingen är som Chandler !.
The world publishing company. Andra uppl. 1946. 240 s. Inbunden. Klotband. 20,5x14cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. "A tower mystery". Gulnad inlaga.
Aldus 1974 dåligt skick, pocket flera lösa sidor men läsbar 171 sid. namnteckning
Bonniers förlag. 1962. 190 s. Pocket. 180 gram. Mycket gott skick. Postens B porto 22kr.
Bonniers, Stockholm 1982. 324, (1) sidor. Förlagsband med skyddsomslag. Gott skick.
Bonniers, Stockholm 1985. 241, (1) sidor. Förlagsband med skyddsomslag. Gott skick.
Ullstein Bücher 1968, pocket , tysk text, bra skick
Diogenes Taschenbuch 1976, pocket , tysk text, bra skick, ngt slitet omslag, text med bläck
Ullstein Bücher 1967, pocket , tysk text, ganska bra skick, ngt slitet omslag
Hammarström & Åberg 1990, inb med skyddsomslag, svensk text, mycket bra skick, liten reva i skyddsomslag
Albert Bonniers Förlag 1982 325s Ppb.+so. ISBN 91-0-044634-3 Mycket gott skick
Zebra-pocket nr 144. AB 1962. Oläst. Nött och veck i rygg. Slitage fram och bak. Mycket gott skick. läs mer
Zebra-pocket nr 97. AB 1959. Oläst. Obetydlig blå färg på några få blad. Nära nyskick. läs mer
Bonniers. original sjätte - sjunde tus. uppl. 1955. 333 s. Häftad. 20x14cm. 469 gram. Hyfsat skick.
Janus/Jury, 1984. Första upplagan. Häftad. 180 (12) sidor. Gott skick, tre små fläckar på rygg. Urval av Eric Fylkeson och översättning av Peter Lindfors.
Pocket, 1985, 312 sidor. Begagnad, men i mycket bra skick. Porto 24 kr
Litteraturfrämjandet. 1985. 312 s. Pocket. 18x11cm. Nära nyskick.
Litteraturfrämjandet. 1984. 211 s. Inbunden. 21x13cm. Nyskick.
Aldus Bonniers Delfinbok 1964, pocket, snedläst sliten, namn smutstitelblad, gulnad inlaga, översättn Mårten Edlund, porto 24 kr
1985. 312 s. Pocket. Mycket gott skick.
Bonniers. 1954. 269 s. Inbunden. 19x12,5cm. 300 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Bonniers folkbibliotek. 1954. 268 s. Inbunden. Skyddsomslag saknas. Lätt kantstött pärm med små fläckar baktill, annars gott skick..
Kassettbok 5 kassetter 7 tim Utgallrad från bibliotek. Uppläsare: Per Mattsson
Bonniers 1981. Pocket. Delfinserien nr 60. 203 sid. 19x11 cm, 195 gr. Mycket gott skick.
