Sanoma Utbildning | Utg. 2003. Ej o.u. | Förlagsband. | 264 s. | 9789162260255 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Sanoma Utbildning | Utg. 2011. Ej o.u. | Flexband. | 224 s. | 9789152307571 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Vad innebär det att växa upp under olika livsvillkor? - Hur utvecklas människan? - Vilka rättigheter har barnet? - Hur uppfattar vi andra människor? - Svaren på dessa och andra liknande frågor finns i denna bok - Häftad Bonnier .. läs mer
Tryckår 2000, andra upplagan, inbunden, nära nyskick,nametikett, Bonnier Utbildning, bilder, register, 192 sidor, 515 gram, postporto 39:-
Boken är i mycket fint skick. Upplaga: 3 Utgivningsdatum: 2004-08-27 Omfång: 192 sidor Illustrerad: Ja Inbunden Bok (Samhälle & Politik ISBN: 9162266039) Beskrivning :==>> [Wilkman's Antikvariat - Kundservice, telef.. läs mer
Sanoma Utbildning. 3e uppl. 2004. 192 s. Inbunden. 640 gram. Mycket gott skick. Nypris: 338.
BONNIER UTBILDNING. Tredje upplagan. 2011. 192 s. Inbunden. Mycket lätt nött på några av pärmens ytterhörn. Mycket gott skick.
Bonnier Utbildning, 1994, häftad
Bonnier Utbildning. Tredje uppl. Copyright 2004,tredje tryckningen 2006. 192 s. Inbunden. 24,5x17,5cm. 540 gram. Mycket gott skick. c.8 hundörevikta sidor.[Hylla:13].
Bonnier Utbildning 2004. Inbunden, 192 sidor. Gott skick.
Boken är i fint skick. Överstgrykningar finns i boken. Upplaga: 3 Utgivningsdatum: 2004-08-27 Omfång: 192 sidor Illustrerad: Ja Inbunden Bok (Medicin & Hälsa ISBN: 9162266039) Beskrivning :==>> Ämnesord: Läromedel : s.. läs mer
Andra uppl. 264 s. 690 gram. Nära nyskick.
Bonniers. 2006. 192 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Bonnier Utbildning, Stockholm. 2:a uppl., 2:a tryckningen (SE) 2001. 192 s. Inbunden, dekorerat pappband. 24,5x17,4x1,4cm. 530 gram. Nära nyskick: fräsch, inga över-/understrykningar.
Bonniers. 1999. 256 s. Häftad. 528 gram. Gott skick. Understrykningar i text.
Bonniers Utbildning. 3:e uppl. 2004. 187 s. Inbunden. . Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Bonnier Utbildning. 3 uppl. 2004. Inbunden. Nyskick. Frakt ingår i priset
BONNIER UTBILDNING . 2001. 192 s. Inbunden. 560 gram. Mycket gott skick.
Bonniers. Tredje uppl. Fjärde tryckningen 2007. 192 s. Inbunden. 24,5x17,5cm. 540 gram. Mycket gott skick. (Rum 3).
Bonniers. 2 uppl. 2001. 192 s. Inbunden. 24,5x17,5cm. 528 gram. Boken är i gott skick men pärmen har fått sig några stötar i hörnen. På försättsbladet står "2 B" i kulspets. Boken är skriven för "grundläggande utbildningar inom .. läs mer
Bonniers. 2001. 192 s. Inbunden. Mycket gott skick.
