Askild & Kärnekull. 1978. Häftad. 18x12cm. 160 gram. Gott skick. Missfärgad pärmrygg, prislapp på baksidan.
Askild & Kärnekull. 1971. 191 sidor. Häftad. 18x12cm. 165 gram. Boken i gott skick. Pärmen något nött i kanterna och lite fläckad baksida.
Legenda. 1984. Häftad. 190 sidor. 18x13cm. 170 gram. Mycket gott skick. Något missfärgad pärmrygg.
Televerket Stockholms teleområde 1982, 69 sid, 19,2x11,7 cm. Häftad, nära nyskick. läs mer
1985. 394 s. Inbunden m.skomsl. Mycket gott skick.
Askild&Kärnekull. 1977. 191 s. Häftad. 18,5 cmx12,5cm. 162 gram. Nyskick.
Askild&Kärnekull. 1976. 192 s. Häftad. 18,5 cmx12,5cm. 164 gram. Nära nyskick.
åhlen&åkerlund. 1969. 142 s. Häftad. 18.5x12.5cm. 173 gram. Gott skick. omslag lite nött i kant.
Häftad 1988,144 sid,156 g,nyskick
Kåserier. Bra Böcker. 1983. Dekorerat pappband. 213 s. Bok i mycket bra yttre skick. Inlagan lite gulnad. En glipa mellan främre pärmen och försättsbladet. Frakt: 33 kr (maj-13).
Häftad 1978,förf namnteckning o tillskrift,190 sid,160 g,bra skick
A&K 1979. hft. ill. av Björn Berg. gott skick. ou.
Stockholm 1973. 160 sid. Rikt fotoill. Förlagets pappband med omslagsbild. Bra skick.
Åhlén & Åkerlund. 1968. 142 s. Pocket. 178 gram. Mycket gott skick. illustrationer av Poul Ströyer.
Ask. 1972. 180 s. Pocket. 183 gram. Mycket gott skick. illustrationer av Poul Ströyer.
Askild & Kärnekull. 1973. 180 s. Pocket. 178 gram. Mycket gott skick. illustrationer av Poul Ströyer.
Askild & Kärnekull. 1970. 179 s. Pocket. 197 gram. Mycket gott skick. tillskrift.
Åhlén & Åkerlund. 1969. 142 s. Pocket. 174 gram. Mycket gott skick. tillskrift, teckningar av Poul Ströyer.
Åhlén & Åkerlund. 1967. 141 s. Häftad. 177 gram. Mycket gott skick. dedikation av författaren.
1985. 174 sidor. Illustrerad. Bokrea!!!!!! Köp 5 st valfria böcker. Betala för 4 st. Jag bjuder på den billigaste. Köp 10 st valfria böcker. Betala för 7 st. Jag bjuder på de tre billigaste. Köp 15 st valfria böcker. Betala .. läs mer
1986. 184 sidor. Illustrerad. (Bra skick) Bokrea!!!!!! Köp 5 st valfria böcker. Betala för 4 st. Jag bjuder på den billigaste. Köp 10 st valfria böcker. Betala för 7 st. Jag bjuder på de tre billigaste. Köp 15 st valfria böc.. läs mer
1981. 190 sidor. Illustrerad. (Bra skick) Bokrea!!!!!! Köp 5 st valfria böcker. Betala för 4 st. Jag bjuder på den billigaste. Köp 10 st valfria böcker. Betala för 7 st. Jag bjuder på de tre billigaste. Köp 15 st valfria böc.. läs mer
Askild & Kärnekull. -Porträtt av ett samhälle. ill. s/v foton i uppl. 1973. 160 s. Kartbd. 715 gram. Mycket gott skick.
Askild & Kärnekull. 1971. 191 s. Häftad. Hyfsat skick. Från baksidan: Herr Ehrenmark fortsätter här sina virriga memoarer från i fjol (se Årets Ehrenmark 1970 - Mannen i sjömanskostymen). Inte är det mycket han minns, och det li.. läs mer
Legenda. 1987. 190 s. Häftad. 18,4x12,4 x 1,6cm. 186 gram. Gott skick. Anm. pärm ngt hörnnött. OM FÖRFATTAREN OCH BOKEN: Under årens lopp hann Ehrenmark skriva mängder av artiklar och kåserier om vardagslivets vedermödor i olik.. läs mer
Legenda 1990. Kåserier från Ehrenmarks tid i Paris. Illustrerad av Poul Ströyer. 144 sidor. Mycket bra skick. Knappt skönjbara läsveck i ryggen. Porto 24 kr.
Åhlén & Åkerlunds förlag. 1966. 141 s. Häftad. Mycket gott skick. Rest av prislapp på baksidan, siffror i bläck på första uppslaget, en aning gulnad, svaga läsveck vid ryggen, i övrigt i mycket gott skick..
1973. Inbunden. 662 gram.
Prisma. 1984. 190 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Legenda. ou uppl. 1985. 394 s. Inbunden. 22x14cm. 555 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Skomsl fotoill.
