Åhlén & Åkerlund. 1956. 110 s. Inbunden. Kartonnage. Dåligt skick. (Porto A-post 30.-). Namn på försättsblad, fuktskadad, bakpärmen skadad, fullt läsbar.
W&W 1961. Hft. Org.uppl. 179 sid. Bra skick.
Mycket fint skick Dekorerat förlagsband utan skyddsomslag Raben och Sjögren, Stockholm 1966, Serie: Pop-böckerna. Lättslitage i ryggens över- och underkant, tillskrift, 140s
Mycket fint skick Dekorerat alvklotband utan skyddsomslag Raben och Sjögren, Stockholm 1964, Ngt snedläst, 141s
Rabén & Sjögren. 1963. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. En aning nött i kanterna, ett par revor på baksidan, i övrigt i mycket gott skick. En pusseldeckare i sextiotalsmiljö för ungdomar. .
Rabén & Sjögren, Stockholm 1964. 50,[2] sidor. Illustrerad av Ulla Sundin-Wickman. Förlagets klotryggband med tryckt omslagsbild i färg. [20,5x15 cm]. Första upplaga, utan namnteckningar, etc.[Börjabok, nr 24].
1969. 190 gram. Mycket gott skick. Stor text lättläst text, porto 24kr tillkommer.
Stockholm : Rabén & Sjögren | 1963 | Förlagsband. Boken har lätta bruksspår. Allmänt antikvariskt skick. | 128 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i levera.. läs mer
1974, mjuka pärmar i presentskicki, namn på omslaget
Rabe´n & Sjögren. 1 uppl. 1966. Inbunden. 20,5x15cm. Mycket gott skick,bruksspår. Tygrygg.Illustrerad av Tord Nygren.märke efter prislapp.
Wahlströms. 1964. 256 s. Inbunden. Konstskinn guld text rygg. 19x12cm. 340 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Rabén & Sjögren, Stockholm 1969. Opaginerad. Fint illustrerad av Ilon Wikland. Förlagets tryckta pappband.Små bruksspår.
Rabén & Sjögren 1968 kartonnage med klotrygg 55s 21 x 15 cm 170 gram Stor stil Illustrerad av Tord Nygren Gott skick. Lättare slitage på pärmen. Inlagan snygg.
Wahlströms, 1964, inb. 255 s, 19x13 cm, 340 g. Gott skick.
mycket bra skick. 1959.
Rabén & Sjögren. 1965. 148 s. Inbunden. Hyfsat skick. Fläckar bakre pärm.
Ryggklotband med dekorerade pärmar. Rabén&Sjögren 1974. 90 sidor. Porto 39 kr med postens gulvita b-postkartong i mars 2013 tillkommer inom Sverige, reservation för framtida portohöjningar. Illustrerad med teckningar av Angélica.. läs mer
Rabèn&Sjögren. 1993. 27 s. Inbunden. 21,5x17,5cm. Mycket gott skick.
Normalt skick Häftad Wahlström och Widstrands, Stockholm 1962, Lätt snedläst, lite fult sprättad, omslag ngt solkade, delar av klisteretikett från förlaget på framsidan, 9x3cm. 164s
Fint skick Förlagsband utan skyddsomslag Wahlströms förlag, Stockholm 1971, Förlagets röda konsläderband. Serie: Elit-romanen. 260s
BFA. 1982 s. Häftad. Gott skick.
Rabén & Sjögren. 1961. Op s. Dek. pappband. 21,5x19cm. 132 gram. Hyfsat skick. Illustrerad, Ägarsign.
Wahlströms. 1964. 255 s. Skinnimiterat band med ryggtitel i guld, marmorerat övre snitt. 19x13cm. 345 gram. Mycket gott skick.
Rabén & Sjögren Aarhuus 1978.Inbunden.Opag (28 sidor).Laminatband.Riktillustrera d i färg.Format 21,8x17,2cmVikt 270 g.Språk:Svenska.Absolut nyskick.Frakt och förpackning 30 kronor.(Sverige).
En bok för alla. 1981. 152 s. Pocket. 18x11cm. 95 gram. Gott skick.
En bok för alla. 1982. 96 s. Pocket. 18x11cm. 58 gram. Gott skick.
Wahlströms Månadsdeckare. 1971. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. B.
1962, trådhäftad med originalomslag i samlarskick, rak och ren
1961, förlagets pappband med omslagsbild i samlarskick, liten skada nere i höger hörn på första bladet utan textförlust, i övrigt rak och ren utan namn, kludd eller skador
PoP böckerna Rabén & Sjögren. 1966. 140 s. Inbunden. Gott skick.
