Pocket Kabusa 2007, 393 sid. Nyskick.
Bonniers. Illustrationer av Sven Ljungberg uppl. 1955. 229 s. Inbunden. Förlagsband med främre omslaget medbundet. 22x15,5cm. Gott skick. L33.
Bonniers Folkbibliotek. 1968. 230 s. Inbunden. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 20.
Kabusa Böcker | Utg. 2005. Ej o.u. | Förlagsband. | 191 s. | 9789189680524
Kabusa Böcker | Utg. 2006. Ej o.u. | Förlagsband. | 158 s. | 9789189680609
Kabusa Böcker | Utg. 2006. Ej o.u. | Pocket. | 257 s. | 9789189680616
Kabusa Böcker | Utg. 2006. Ej o.u. | Pocket. | 152 s. | 9789189680630
Kabusa Böcker | Utg. 2006. Ej o.u. | Förlagsband. | 358 s. | 9789189680647
Kabusa Böcker | Utg. 2006. Ej o.u. | Förlagsband. | 231 s. | 9789189680722
Kabusa Böcker | Utg. 2006. Ej o.u. | Pocket. | 231 s. | 9789189680739
Kabusa Böcker | Utg. 2007. Ej o.u. | Förlagsband. | 392 s. | 9789189680746
Kabusa Böcker | Utg. 2007. Ej o.u. | Pocket. | 392 s. | 9789189680753
Kabusa Böcker | Utg. 2007. Ej o.u. | Förlagsband. | 221 s. | 9789189680784
Kabusa Böcker | Utg. 2007. Ej o.u. | Pocket. | 221 s. | 9789189680852
Kabusa Böcker | Utg. 2006. Ej o.u. | Förlagsband. | s. | 9789189680623
Kabusa Böcker | Utg. 2006. Ej o.u. | Pocket. | s. | 9789189680654
Stockholm : Bonnier | 1975 | Pocket. Namnteckning på smutstitelbladet. Gott skick. | 281 s. | 91-0-038000-8 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [.. läs mer
Stockholm : Bonnier | 1967 | Förlagsband med skyddsomslag. Omslaget är lite skavt. Fint skick i övrigt. | 209 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveran.. läs mer
Stockholm : Bonnier | 1947 | Klotryggband. Snedläst. | 254, [1] s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. Baksidestext eller annan relevant info.. läs mer
Stockholm : Wahlström & Widstrand | 1981 | Klotband. Solblekt rygg, annars bra skick. Exlibris främre spegel. | 284, [1] s. : ill. ; 22 cm | 91-46-13967-2 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkn.. läs mer
Uppsala : Almqvist & Wiksell | 1979 | Illustrerat pappband. Gott skick. | 281 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Kabusa Böcker | Utg. 2007. Ej o.u. | Förlagsband. | 221 s. |
Stockholm : Bonnier | 1972 | Häftad. Fint skick. | 211 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Stockholm : Aldus / Bonniers | 1962 | Häftad/pocket. Viss skada på ryggen och en del smärre bruksspår, överlag ok skick. | 160 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare.. läs mer
Kabusa Böcker | Utg. 2007. Ej o.u. | Förlagsband. | 217 s. | 9789173550178
Kabusa Böcker | Utg. 2008. Ej o.u. | Pocket. | 163 s. | 9789173550345
MånPocket, Stockholm. | 1999 | Limhäftad / Pocket. | [2], 157, [9] s. ; 18 cm | 91-7643-514-8
Bonniers | 1972 | Limhäftad / Pocket. | 281 [1] s. | 91-0-038000-8 | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: Detta är den roman som många kritiker sätter högst i Fritiof Nilssons författarskap. Berättel.. läs mer
Bonniers | 1965 | Häftad. 16-20 tus. Liten reva i titelbladet. | 202 s. | | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: Det finns mängder med roliga figurer i Millionären, som Piraten skildrar på sitt eget.. läs mer
Albert Bonniers, Stockholm. | 1943 | Häftad. Mycket sliten rygg / främre fals. Även bakre omslag har tagit mycket stryk. | 450 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: L1]
