Gebers förlag. 1966. 174 s. Pocket. Mycket gott skick.
Bra Böcker. 1976. 97 s. Inbunden. 390 gram. Nära nyskick. Bokens inlaga är jättefin, pärmen har en fläck och ett tryckmärke i kanten, därav det låga priset. frakt 30:-.
Bokfrämjandet. 1969. 195 s. Inbunden. Kartonnage. 20x11cm. 266 gram. Gott skick.
Albert Bonniers förlag. 74 uppl. 1984. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post. Två delar.. läs mer
Bonniers. 1979. 188 s. Inbunden. Gult förlagsband med guldtryck. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Med teckningar av Björn Berg. Märke efter klistermärke på skyddsomslagets framsida, i övrigt är boken i mycke.. läs mer
Bonniers. 1978. 458 s. Inbunden. Rött förlagsband med skyddsomslag. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Med teckningar av Björn Berg. Ill i sv/vitt.
Bonnier pocket 1987 bra skick, hundöra. Ill av Håkan Bonds. 430 s om myterna och äventyren, anekdoterna om filosofer och fältherrar; det klassiska kulturarvet från Hellas och Rom.
Bra Böcker. 1986. 273 s. Inbunden. 21,8x14cm. 440 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Liten reva på skyddsomslaget, annars välvårdad bok.
Forumbiblioteket 1960, inbunden med skyddsomslag, trådbunden, färgade snitt, ägarnamn datum försättsblad, bra skick ngt nött skyddsomslag i överkant, 195 sid, porto 24 kr läs mer
Bonniers 1966. Inb. totalt 1060 s i två band 14x22 cm. Bra skick. plancher i svartvitt
1981, dekorerat förlagskartonnage i presentskick, rak och ren utan namn eller nämnvärt slitage
Bra Böcker. 1981. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. uppslagsverk om diktade och verkliga figurer som blivit myter och berättelser.
Bra Böcker. 1976. Inbunden. Nära nyskick. Boken innehåller korta verser med illustrationer.
Inbunden i blått klotband med skyddsomslag och främre omslaget medbundet. 115 sid. Bonniers Förlag. Tryckår 1982. # Den svenska lyriken. Mycket Gott Skick
Bonniers förlag. 1992. 470 (2) s. Inbunden. kartonnage. Mycket gott skick.
Bonniers 1975 458s inbunden 22 15 801g skyddsomslag nära nyskick
334 sidor om/med italiensk historia. Inbunden. I biblioteksskick. Italiens historia är inte italienarnas ensak.
Stockholm : Bonnier | 1952 | Dekorerat halvklotband utan skyddsomslag. | 96 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Stockholm : Bonnier | 1952 | Dekorerat halvklotband utan skyddsomslag. Utmärkt skick. | 96 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplat.. läs mer
Bra böcker, Höganäs. | 1978 | Förlagsband med skyddsomslag. Skyddsomslag har reva. | opag. (cirka 300 s.) | | Språk: Svenska | [Lagerplats: B1]
Bonniers | 1952 | Häftad, delvis ouppsprättad | 96 s | | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: Vinjetter av Birger Lundquist.[Lagerplats: B1]
Albert Bonniers Förlag. andra upplagan uppl. 1987. 281 s. Pocket. 160 gram. Gott skick.
Ehlins. 1950. 317 s. Inbunden. 510 gram. Nära nyskick. Något solgul på ryggen.
Inbunden utan omslag
Inbunden i nära nyskick
Inbunden med skyddsomslag 1985, 359 sidor, rikligt med bilder i färg och svartvitt. 33,5x30 cm, 1890 g. Bokförlaget Bra Böcker. Skick: Några repor på omslagets baksida. I övrigt bok i gott skick. Frakt: Schenker 59 kr, (Schenk.. läs mer
Inbunden med skyddsomslag 1998, 422 sidor, rikligt med bilder, 22x28 cm, 1817 g. Trevi / Forum. Skick: Rispor-märken, delvis nötta hörn samt reva (15 mm) upptill på baksidan av omslaget. Lätta märken på pärmen. I övrigt bok i g.. läs mer
Liber. 1985. 207 s. Inbunden. 24,5x18cm. 678 gram. Gott skick. Utgallrad biblioteksbok, stämpel och streckkod. Inplastad. Svensk och norsk text. Sv/vita bilder. Ca 5 meningar understrukna m kulspets. S. läs mer
Bra Böcker. 1982. 182 s. Inbunden. Gott skick. Ägarnamn på försättsblad.
