lindqvists. 1953. 76 s. Inbunden. kartonage. 17.5x12.5cm. 101 gram. Hyfsat skick. omslag nött i rygg en liten bit upptill saknas.
AB Lindqvists förlag. 1954. 160 s. Inbunden. 17x12cm. 135 gram. Hyfsat skick. läs mer
Lindqvists 1954 inb. 160s. 17 x 13cm 140g. Sämre skick. Sliten och fläckad pärm. Släpper lite i bindningen.
Lindqvists 1954 inb. 160s. 17 x 13cm 140g. Hyfsat skick. Fläckad pärm. Sidor rivna i överkanten
AB Lindqvist 1954 ca.120 sid. Nästan nyskick ett hundöra.
AB Lindqvist 1954 ca.160 sid Nästan nyskick
1954 Lindqvist inb. klotryggb. m ill. pärm bra skick ex libris
AB Chelius & Co. 1930, inbunden (mörkblekta och fläckiga pärmar, tillskrift på inre pärm och försättsblad och inlagans första och sista textsida), 190 sidor. läs mer
AB Chelius & Co. 1930, inbunden (mörkblekta pärmar, tillskrift på inre pärm och inlagans första och sista textsida), 191 sidor. läs mer
AB Chelius & Co. 1930, inbunden (mörkblekta pärmar, tillskrift på inre pärm och försättsblad och inlagans första och sista textsida, knäckt hörn på bakre pärm som är tejpat), 191 sidor. läs mer
AB Chelius & Co. 1930, inbunden (fläckiga pärmar, tillskrift på inre pärmar och försättsblad och inlagans första textsida), 192 sidor. läs mer
AB Lindqvists förlag. 1954. Klotryggband. 160 s. Fem berättelser i en bok. Namnteckning. Något nött i ryggen i övrigt mycket gott skick.
Lindqvists 1953, inbunden (nötta kanter, sliten rygg med revor, fläckig bakre pärm, namn på titelsida), 76 sidor.
Kartonageband AB Lindqvists Förlag 1953 svartvita illustrationer ""ägarnamn
Kartonageband AB Lindqvists Förlag 1953 svartvita illustrationer trasig inederkanten på ryggen ""ägarnamn
Kartonageband AB Lindqvists Förlag 1953 svartvita illustrationer trasig rygg ""ägarnamn
Lindqvist Förlag 1954, inbunden (lite kantstött, överstruken namnteckning på främre pärmens insida), delad paginering. läs mer
Lindqvists Förlag 1954, inbunden (namnteckning på försättsbladet), delad paginering. läs mer
Lindqvists Förlag 1954, inbunden (namnteckning på försättsbladet), delad paginering. läs mer
bokförlaget svithiod. 1908. Inbunden. 22x15cm. 915 gram. Gott skick. omslag lite nött i kant och rygg - lite ryggsläpp på första sidan. läs mer
4/Inbunden.
1953 Lindqvist ill. pappband sliten rygg annars fin namnteckning 1953 Lindqvist ill. pappband sliten rygg annars fin namnteckning
AB Chelius&Co. 1930. Inbunden. Hyfsat skick.
Aktiebolaget Chelius & Co., Stockholm. 44 delar inbundna (alla främre häftesomslagen medbundna) i 5 enkla, men mycket vackra helklotband med ryggtitlar i brunt skinn. Bundna av Bildstens Bokbinderi i Eksjö på 1940-talet. Mycket .. läs mer
Normalt skick Halvklotband Chelius & Co, Stockholm 1930, Del X, blyertskladd på pärmens insida/försättsblad och titeluppslaget, pärmens insida och baksida, rygg bleknad, inlaga gulnad, liten 8:o, 176s läs mer
Normalt skick Halvklotband Chelius & Co, Stockholm 1930, Del XIII, rygg bleknad, inlaga gulnad, liten 8:o, 175s läs mer
Normalt skick Halvklotband Chelius & Co, Stockholm 1930, Del XI, rygg bleknad, inlaga gulnad, liten 8:o, 174s läs mer
1954 Lindqvists ill. pappband sliten rygg annars fin
1930, förlagsband med tryckt omslagsbild i gott skick läs mer
