| Natur och Kultur | Utg. 2005. Ej o.u. | Pocket. | 479 s. | 9789127109872 | Originaltitel: The history of warfare | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. Baksideste.. läs mer
| Natur & Kultur | Utg. 2003. Ej o.u. | Pocket. | 502 s. | 9789127097124 | Originaltitel: The First World War | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: B2]
Svenskt militärhistoriskt bibliotek. 2006. 180 s. Inbunden med omslag. Mycket gott skick.
Natur och Kultur. Stockholm, 2003. Förlagets pappband med skyddsomslag. Illustrerad i färg och svartvitt. Ett par mindre (ca 0,5-1 cm) revor i skyddsomslaget. 477 s.
Natur och Kultur. Stockholm, 2001. Förlagets pappband med skyddsomslag. Svartvita illustrationer. Understrykningar med rödpenna på ett drygt 50-tal sidor. Blyertsunderstrykningar på ett 10-tal sidor. 492 s.
177 sidor, inbunden med skyddsomslag, Bonniers 2005, mycket rikt fotoillustrerad, gott/mycket gott skick
Hamish Hamilton, London 1985. First edition. Publisherd boards. Dustwrapper. 25,5 x 20 cm. 288 pp. Good condition.
Natur och Kultur, Stockholm 2002. Reviderad upplaga. Bunden i förlagets pappband med skyddsomslag. 492 (4) sidor. Gott skick.
Natur och Kultur, Stockholm 2002. Reviderad upplaga. Bunden i förlagets pappband med skyddsomslag. 492 (4) sidor. Gott skick, skyddsomslaget lätt nött.
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i mycket fint skick. Inbunden bok. 2006. Stockholm. Svenskt militärhistoriskt bibliotek. (Historia & Arkeologi ISBN: 9100106623) Beskrivning :==>> Waffen-SS militära materiel / Jan.. läs mer
Penguin. 1990. 608 s. Häftad. 853 gram. Mycket gott skick.
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i mycket fint skick. Inbunden bok. 2005. Stockholm. Svenskt militärhistoriskt bibliotek. (Historia & Arkeologi ISBN: 9100106593) Beskrivning :==>> [Wilkman's Antikvariat - Kundse.. läs mer
Cassell Paperback 2002 läs mer
Natur och Kultur, 2005. Inbunden med skyddsomslag, 407 sid. Fotoillustrerad, läs mer
Penguin. 2000. 492 s. Häftad. Nyskick.
Alfred A. Knopf. 2003. 387 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. läs mer
Penguin. 1988. 368 s. Häftad. Nära nyskick.
Penguin. 1978. 364 s. Häftad. Nära nyskick.
Vintage. 1994. 432 s. Häftad. Gott skick.
Penguin. 1990. 608 s. Häftad. Mycket gott skick.
2003 Pocket.
Bonniers. 2005. 176 s. Inbunden. 23,5x16cm. 384 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Europa i krig del 3. Rikl. illustrerad i sv/v Nyskick ? frakt tillkommer---------------
Natur och kultur. 2003. 477 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. .
288 s., 24 x 29,5 cm, mycket rikt ill. i svart/vitt, trådbunden, hård pärm, skyddsomslag. Weidenfeld and Nicolson 2003. ISBN 0-297-84311-7. Skyddsomslaget en aning nött, inlagan i mycket gott skick. Vikt utan emballage: 1849 gra.. läs mer
Aldus. Inbunden. Gott skick. bibl. bok(99).
Guild Publishing, London. 1988. 200 s. Inbunden. Klotband. 31x25cm. 1402 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas. (34).
Svenskt Militärhistoriskt Bibliotek/Bonniers. Hallstavik/Stockholm, 2005. Förlagets laminerade och illustrerade pappband med skyddsomslag. Svartvita illustrationer. 176 s.
Boken är i mycket fint skick. Omslag saknas. Upplaga: 1 Utgivningsdatum: 2003-10-10 Omfång: 500 sidor Bandtyp: Inbunden Bok g (Militaria ISBN: 9127094189) ==>> Krig och kultur är en gestaltning av hur krig har formats.. läs mer
Sv. Militärhistoriskt Bibliotek. 2005. 178 s. Inbunden. 23,5x16cm. 380 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
