Lawrence & Wishart, London | 1970 | Förlagsband med skyddsomslag. Namnteckning på titelbladet. I övrigt mkt gott skick. | 318 s. | | Språk: Engelska | [Lagerplats: B1]
Moster Beda | Utg. 2012. Ej o.u. | Förlagsband. | 224 s. | 9789163380297 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
AB Trycksaker, Norrköping. | | Privatbundet, ngt slitet vinrött och dekorerat halvklot. | Cirka 600 s. : ill. | | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: Diverse kristna barntidningar inbundna i ett ba.. läs mer
Dietz Verlag Berlin, Zwickau | 1970 | Klotband med skyddsomslag. Skyddsomslaget har lite revor. | 504 s. | | Språk: Tyska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [La.. läs mer
Natur och kultur Stockholm. 1:a uppl. 1965. 224 s. Inbunden. Halvklotband. Mycket gott skick. Stockholm, Stockholms Klarakvarter, farväl till Sankta Clara, tidningarnas Klara, brytningstid, journalistens väg, Klarabohem, trycker.. läs mer
Gustavs Nilssons Förlag Tavelsjö. Tryckt 1962. 85 s. Häftad. 18,5x12cm. 109 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas --------------- lite solk på omslag .---------till skrift i inner pärm ---------------
Published by pocket books New York. 1981. 290 s. Pocket. Hyfsat skick. >> The office worker's most usedul manual! The 3-in-1 reference book for every desk in every office!.
Inbunden 25 X 18 cm.Hel och ren,illustrerad,371 sidor.Publikationer utgivna av Finlands Svenska folkmusikinstitut:31. Tryckt i Vasa 2001.Innehåller 29 texter av olika författare.Porto inom Sverige ingår i priset. läs mer
Motilal Banarsidass, Delhi 1980. Reprint. Publisher's cloth with dj. 519, (1) pp.
[ TEMA Norrbotten o Lappland o samer. Bl.a. om Vintermarknaden i Arjeplog - Kvikkjokk - Övergivna bygder på Öland - Ven - Varbergs fästning - Rehnskiölds skans ] Inbunden i gott skick, främre omslaget medbundet [ Omfång: 354 s; .. läs mer
[ TEMA Norrbotten o Lappland o samer. Bl.a. om Vintermarknaden i Arjeplog - Kvikkjokk - Övergivna bygder på Öland - Ven - Varbergs fästning - Rehnskiölds skans ] Inbunden i gott skick, främre omslaget medbundet [ Omfång: 354 s; .. läs mer
C:a 120 sidor om Stockholm - Gamla vattenvägar från Östersjön till Mälaren - Skälderviken och de skånska västkustbadorterna - Kring Sommen och Tranås - Inbunden i gott skick, främre omslaget medbundet [ Omfång: 397 s; 21,5x14 cm.. läs mer
M.C. Aaröes Förlag, Göteborg;. 17 uppl. 1936. 252 s. Inbunden. Klotband. 13,5x9,5cm. 110 gram. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Fläckar. Släpper lite vid ryggen.
Moderna Museet. 1962. 35 s. Häftad. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. läs mer
Saunders Elsevier. 7 uppl. 2009. 801 s. 550 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas. Frakt betalas av köpare. Går att hämtas upp utan kostnad i södra Stockholmsområdet. läs mer
Inbunden 26 X 18 cm.Utgallrad,hel och ren i stort sett med stämplingar från biblioteket men inget biblioteksband,inget skyddsomslag,XII + 643 sidor.SAGE Publications 1994.Innehåller 42 texter av olika författare - Observational .. läs mer
Örebro : Hemmets vän, 1929 1929 Häftad Ngt skadad pärmrygg
Norstedts Ekonomi. 4 uppl. 1991. 145 s. Inbunden. Nött pärm, prislapp på baksidan, f.ö. mcket gott skick. läs mer
Norstedts ekonomi. 5 uppl. 1991. 157 s. Inbunden. Nött pärm, prislapp, f.ö. mycket gott skick. läs mer
Trans Tech Publications 2007. Hardcover.ISBN 0878494421. As new. läs mer
[ Bl.a. OM Diakonissanstalten - Predikovandring bland zulufolket - Svenska Nationalkörens Amerikafärd sommaren 1906. ] - Häftad, omslaget har några fläckar och revor i kanterna med ett avklippt hörn på baksidan (utan textförlust.. läs mer
WW Norton & Co. 2 uppl. 2008. 860 s. Häftad. 1275 gram. Nära nyskick.
1st uppl. 1993. 183 s. Häftad. 22x14cm. 233 gram. Nyskick. Frakt 22 B-post. Köp fler 3 kg 50:- DHL.
1984. 237 s. Häftad. Indiskt tryck. 21x14cm. 187 gram. Nyskick. Frakt 22 B-post. Köp fler 3 kg 50:- DHL.
2nd uppl. 104 s. Häftad. Indiskt tryck. 18x13cm. 66 gram. Nyskick. Frakt 12 B-post. Köp fler 3 kg 50:- DHL.
1990. 100 s. Häftad. Indiskt tryck. 18x13cm. 76 gram. Nyskick. Frakt 12 B-post. Köp fler 3 kg 50:- DHL.
1988. 44 s. Häftad. Indiskt tryck. 18x12cm. 46 gram. Nyskick. Frakt 12 B-post. Köp fler 3 kg 50:- DHL.
1995. 89 s. Häftad. 22x14cm. 123 gram. Nyskick. Frakt 50:- med DHL 3 kg, beställ flera för samma frakt..
110 s. Häftad. 22x14cm. 159 gram. Nyskick. Frakt 22 B-post. Köp fler 3 kg 50:- DHL.
1975 72 sid läs mer
