Örnbo viltfakta | Utg. 2006. Ej o.u. | Förlagsband. | 200 s. | 9789163186691 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan. läs mer
Opal | Utg. 2008. Ej o.u. | Förlagsband. | 28 s. | 9789172992955 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Örnbo viltfakta | Utg. 2009. Ej o.u. | Pocket. | 134 s. | 9789163186707 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Larsbo Kalk och Stripa Gruvas vänner | Utg. 2010. Ej o.u. | Häftad. | 150 s. | 9789163372834 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Bokförlaget Settern/Naturvårdsverket, 2001. Bunden i förlagets illustrerade pappband. 214 (2) sidor. Gott skick.
Bokförlaget Settern, Örkelljunga 1998. Bunden i förlagets illustrerade pappband. 160 sidor. Gott skick.
Inbunden i nyskick. Båtdokgruppen 1996. - Jungman Albrecht Lindströms resebrev 1899-1903. Vi får följa Albrecht på hans resor i världen. Först som elev på skolskeppet ABRAHAM RYDBERG sedan som jungman på JUPITER från Skillinge. .. läs mer
Settern 2006. Hårda pärmar. 128 sidor. I mycket fint skick. Fotoillustrerad. Författaren har under sina vandringar i skog och mark haft älgpass, gamla och nya, samt kolbottnar, i varierande grad av igenväxning, som riktmärken fö.. läs mer
Opal. 2008. Inbunden. Nyskick. Finn har en hund som heter Spåra. Tillsammans ger de sig ut i naturen och letar spår. Spåra nosar upp ett rävgryt och där hittar de en avsliten vinge av en orrhöna, ett rådjursben och en hel grävli.. läs mer
Örkelljunga : Settern, 2006, (Kristianstad : Kristianstads boktryckeri) 128 s. Ill. 21,5 x 13,5 cm. 282 g. ISBN: 91-7586-600-5 ; Inb. dekorerat förlagsband. # I mycket fint skick, som ny.Nu med hemsida: www.perssonligt.se - med .. läs mer
Historier, stämningar och funderingar. Örnbo viltfakta 2006. Illustr. 201 s. Förlagsband.
Örnbo viltfakta 2009. 134 sid. Häftad. L1608
Båtdockogruppen. 1996. 96 s. Inbunden. Mycket gott skick. Jungman Albrecht Lindströms resebrev 1899 - 1903.
Örkelljunga Settern 240x170 mm 1998 Ills.pappbd 160s ill sv/v Tryck: Kristianstads Boktryckeri
Örkelljunga : Settern, 1998, (Kristianstad : Kristianstads boktr.) 160 s. Ill. 24,5 x 17 cm. 493 g. ISBN: 91-7586-497-5 ; Inb. dekorerat förlagsband. # Veck på de två första bladen, i övrigt i mycket fint skick, som ny. Nu med h.. läs mer
Bokförlaget Settern 1998. Inb kartonnage. Illustr i sv/v. 160 sidor.
Bokförlaget Settern, 2006. Dek, pappb. 128 sid. Ill. Nära nyskick
Bokförlaget Settern AB. 1998. 160 s. Inbunden. 25x18cm. 510 gram. Nära nyskick. I Sverige ligger ansvaret för viltvården på jakträttsinnehavarna - jägarna. För att axla detta ansvar rätt behöver man kunskap. I "Viltfakta" finns .. läs mer
Bokförlaget Settern. 1998. 160 s. Kartonnerad. Nära nyskick. Hylla 1 - Plan 4.
Bokförlaget Settern. 2006. 128 s. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 1 - Plan 3. läs mer
Båtdokgruppen 1996, 95s, inbunden/färgkartonnage, gott skick läs mer
Dekorerat förlagsband. Bokförlaget Opal 1995. 28 sidor. 31x21,5 cm. Vikt 320 gram. Rikt illustrerad med teckningar i färg. Nära nyskick. (f)
Båtdokgruppen. 96 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Bokförlaget Settern 2006. Viltfakta från nordisk natur. Inb dek pappband illustrerad med sv foton 128 sidor, gott skick
Settern. 1998. 158 s. Inbunden. Nära nyskick.
opal-WWF. 1995. 28 s. Inbunden. stort format-rikt illustr,. Hyfsat skick. biblioteksbok.
Förlag Båtdokgruppen, 1996. Maritimt no 8. Inbunden, förlagets illustrerade laminatband. 95 sid. Fotoillustrerad i s/v. I bra skick. Portovikt 450 g. läs mer
Settern. 1 uppl. 2006. 128 s. Inbunden. 21x14cm. Nyskick. signerad av författaren. läs mer
Örnbo viltfakta. 1 uppl. 2006. 201 s. Inbunden. 21x15cm. Nyskick. Signerad av författaren. läs mer
Illustrerad med teckningar i sv/v. Bokförlaget Settern 1998 160s Dek.ppb. ISBN 91-7586-497 Nyskick
