Bonniers/Panache 1989. Inbunden med skyddsomslag, 327 s. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. förf. namnteckn.
Bonniers. 1994. 326 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. h
Bonniers/Panache 1989. Inbunden med skyddsomslag, 327 s. Med 2-3 små revor i skyddsomslaget, i övrigt mycket gott skick.
Albert Bonniers, Stockholm. | 1994 | Förlagsband med slitet skyddsomslag. I övrigt fint skick. | 326, [1] s. ; 22 cm | 91-0-056036-7 | Språk: Svenska | [Lagerplats: B1]
Albert Bonniers, Stockholm. | 1994 | Förlagsband med skyddsomslag. | 326, [1] s. ; 22 cm | 91-0-056036-7 | Språk: Svenska | [Lagerplats: L1]
Gebers, Stockholm. | 1969 | Förlagsband med skyddsomslag. Skyddsomslaget ngt skavt. | 208 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: 0]
Bonniers. 1 uppl. 1994. 304 s. Inbunden. förlagets pappband med skyddsomslag. 22x14cm. 525 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Det var en gång en by i en dalgång på den japanska ön Shikoku. Här saml.. läs mer
Pan. 1995. 207 s. Pocket. Gott skick. '
Albert Bonniers förlag, Stockholm 1992. Första svenska upplagan. Bunden i förlagets pappbandmed skyddsomslag. 303, (1) sidor. Gott skick.
Bonniers, Stockholm 1989. Första svenska upplagan. Bunden i förlagets pappband med skyddsomslag. 327, (1) sidor. Gott skick.
Bonniers. Tredje-sjuttonde tusendet uppl. 1994. 304 s. Inbunden. 22x14cm. 525 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Ej läst.
Bonniers 1994. Inbunden gallrad biblioteksbok med hårda pärmar, 327 sidor. Mycket gott skick.Den förre studentaktivisten Takashi har återvänt till Tokyo från USA. Nu lockar han sin äldre olycksdrabbade bror Mitsu att flja med ti.. läs mer
Norstedts. 2 uppl. 1994. 207 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 440 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Lätt gulnat boksnitt, för övrigt i nyskick.
Stockholm : Norstedt, 1994 ; 1994 Inb m skomsl Gott skick
1994 Bonniers. Inbunden, skyddsomslag, 303s. 22x14cm, 534g. Mycket gott skick. ISBN 9100560375. Det var en gång en by i en dalgång på den japanska ön Shikoku. Här samlas flyktingar och rebeller som stötts bort ur slottsstadens g.. läs mer
Bonniers. Andra uppl. 1994. 327 s. Inbunden. 560 gram. Mycket gott skick. Fraktkostnad 45 kr.
Stockholm; Albert Bonniers Förlag, 1994. 303, (1, 4 blanka) s. Förlagsband med tryckt skyddsomslag. Mycket gott skick.
PAN/Norstedts 1995, 208s Pocket i hyfsat skick
PAN/Norstedts 1995, 208s Pocket i mycket gott skick
Norstedts. 1994. 208 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Övers. från engelsk övers. av Thomas Warburton. Nobelpristagare 1994.
Bonniers. Inbunden. 600 g gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Bonniers. 1994. 304 s. Inbunden. Klotband. 22x14cm. 500 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Nobelpriset 1994.
Norstedts. 1994. Inbunden.
Albert Bonniers Förlag. 1992. 303 s. Inbunden. Klotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Bonniers. 1994. 327 s. Förlagets svarta klotband med röd skrift. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Roman av Nobelpristagaren i litteratur 1994. Bonniers 1994. 327 sid. t>3cm. Inbunden. Bmo. 570 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslaget är lite naggat i kanterna men f.övr. i gott skick. Namnad med gåvotext.
Stockholm : Norstedt, 1994 ; 1994 Inb m skomsl Gott skick
Stockholm : Bonnier, 1992 ; 1992 [Panacheserien] Inb m skomsl Gott skick
Stockholm : Bonnier, 1989 ; 1989 Panacheserien Inb m skomsl Gott skick
Bonniers. 1994. 303 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 500 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. Mycket fint exemplar. Oläst. En reva på skyddsomslagets bakre flik + fuktfläck och några små skavanker på skyddso.. läs mer
