Prisma Magnum. 1987. 329 s. Häftad. Mycket gott skick. Vargmannen, Sigmund Freuds mest berömda fall. En fascinerande läsupplevelse för alla som vill få en möjlighet att bevittna hur en människas inre och yttre liv rullas upp, fr.. läs mer
Dek.inb, 124 s. 1969 Svensk Hemslöjd, LTs Förlag. Etikett baksidan, rygg upp/nedtill nött, ägarnamn på försättsblad. Fotoill. i färg och s/v. [Vävning små vävstolar].
NORSTEDTS. 1987. 363 s. Inbunden. Dekorerat kartonnage. 973 gram. Gott skick. namnad på insidan.
Wahlström & Widstrand. 1985. många s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 892 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Lunds Teologiska sällskap. 1917. 196 s. häftad. 24,5x17cm. Mycket gott skick. Till fyrahundraårsminnet 1517-1917,, namnad, porto 48 kr.
Hft.Illustrerad.Tr.1995.Nyskick.89 sid.
Hft.Illustrerad.Tr.1993.Nyskick.96 sid. läs mer
Hft.Illustrerad.Tr.1988.Nyskick.84 sid.
Hft.Illustrerad.Tr.1988.Nyskick.80 sid.
Dekorerat klotband. En självständig volym i förlagets standartdverk Svenskt Husmoderslexikon, Medéns Förlags AB, Stockholm 1957. XV + 959 kolumner. Rikt illustrerad med fotografier och instruktiva teckningar i svart/vitt samt nå.. läs mer
Swede Books International. 1987. 272 s. Kartonnerad. Mycket gott skick. Rikt illustrerad. Hylla 19.
ALBERT BONNIERS. 2004. 654 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 1566 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
BONNIERS FOLKBIBLIOTEK. 1953-1954. många s. Inbunden. Dekorerat kartonnage. 425 gram. Gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser.. läs mer
SVENSKA KRYSSARKLUBBEN. 1998. 128 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 359 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
ILLUSTRERAD VETENSKAP. 128 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 741 gram. Nära nyskick. Samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
ILLUSTRERAD VETENSKAP. 128 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 755 gram. Nära nyskick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
ILLUSTRERAD VETENSKAP. 128 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 780 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
ILLUSTRERAD VETENSKAP. 128 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 745 gram. Nära nyskick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
ILLUSTRERAD VETENSKAP. 128 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 826 gram. Nära nyskick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
ILLUSTRERAD VETENSKAP. 128 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 690 gram. Nära nyskick. Samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
ILLUSTRERAD VETENSKAP. 2004. 128 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 755 gram. Nära nyskick. Samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
AB Svensk literatur. 1958/1960. 1200 s. Inbunden. Halvfranskt, grön skinn, guld text, guld övrekant. Nära nyskick. Väldigt gott skick trots 55 år . 28x22cm. 2900 gram. Nära nyskick.
EXPEDITIONEN AV NUTIDEN. 1893. 416 s. Inbunden. gulddekorerat klotband. 555 gram. Gott skick. DET DAGLIGA LIFVETS KEMI.
EXPEDITIONEN AV NUTIDEN. 1894. 363 s. Inbunden. 529 gram. Gott skick. Lite sliten,blekt kantstött.ÖFVERSIKT AV INDUSTRIENS UTVECKLING PÅ ALLA OMRÅDEN.
BALTISKA FÖRLAGET. 1926. många s. Inbunden. Gulddekorerat halvfransktband. 5200 gram. Gott skick. Lite slitna ryggar, blekta,kantstötta.
