Bra Böcker. 1982. 224 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
P. A. Norstedt & Söners förlag. 1985. 281 s. Förlagsband. 23,5x16,5cm. 682 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Illustrerad, 2 st 1,5 cm revor på skomsl, signerad av förf..
Nordstedts & Söners Förlag. 1980. 254 s. Inbunden. Kartonnage. 29x21,5cm. 1406 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. En stor bok som illustrerad med teckningar och många vackra färgfotografier.
Bra böcker. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. (x).
Bra böcker. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. en liten skada i försättsblad(X).
Journal | Utg. 1998. Ej o.u. | Förlagsband. | 144 s. | 9789197239592 läs mer
Stockholm : Litteraturfrämjandet, | 1980 | Häftad pocket, bra skick. | 221, [1] s | 9174480782 | Språk: Svenska | [Lagerplats: B1]
Stockholm : Norstedt | 1987 | Häftad. Gott skick. | 350 s | 91-1-873151-1 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1] läs mer
Höganäs : Bra Böcker | 1987 | Förlagsband med skyddsomslag. Gott skick | 175 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1] läs mer
NWTs förlag | 1992 | Förlagsband, skyddsomslag.Märke efter prislapp på bakre omslag | 110 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: 0]
Bra böcker, Höganäs. | 1977 | Förlagets gröna klotband, med skyddsomslag. | 272 [1] s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: L1]
Bra böcker, Höganäs. | 1980 | Förlagsband, skyddsomslag. Mycket fint skick. | 254 s. : ill., kart. ; 30 cm | | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: De glittrande vattnens land är ett landskap i Nord.. läs mer
Fören. för Värmlandslitteratur | 1995 | Pappband. Fint skick. | 63 s. : ill. | 91-86134-14-0 | Språk: Svenska | [Lagerplats: B1]
P. A. Norstedt & Söner, Stockholm. | 1971 | Häftad, med flikar. Fint skick. | 161 s. | 91-1-715101-5 | Språk: Svenska | [Lagerplats: 0] läs mer
Höganäs : Bra böcker | 1977 | Klotband med ngt nött skomsl, namnt, något skev | 272, [1] s. : ill. ; 30 cm | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. .. läs mer
Bra Böcker. 1982. 291 s. Inbunden. Kartonnage. 29x21cm. 960 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Norstedts. 1:a uppl. 1976. 232 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Efter sin berömda trilogi om människans villkor har Rolf Edberg uppsökt människans urhem i den djupa dalen i Afrika, "med ekon från jordens.. läs mer
Bra Böcker. 1980. 254 s. Inbunden. 30x21cm. 1370 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
JORD-ECO Förlag AB. 1986. 189 s. Häftad. 21,5x14,5cm. 260 gram. Mindre slitage rygg, liten reva försättsblad, i övrigt i mycket gott skick. Illustrerad med fotografier och teckningar i sv. läs mer
¨Boken handlar om människor i ett skogs- och sjöland¨ Värmland Bra Böcker Höganäs. 1980. 254 s. Inbunden. Mörkgrönt dekorerat läderimitation. 29,1x21,3cm. ca 1385 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Porto 3.. läs mer
Bra Böcker. ou uppl. 1984. 191 s. Inbunden. 23,5x16,5cm. 670 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Skomsl ill. Inlaga illustrerad med färgfoto.
Bokförlaget Bra Böcker. 1977. Inbunden. Linneband. 1080 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. Mycket rikt illustrerad av naturfotografen Jan Weborg. En liten stämpel visar att boken är något transportskadad, hörne.. läs mer
Bra Böcker. 1982. 189 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Frakt tillkommer med 50:-.
Journal, Västerås 1988. Bunden i förlagets klotband med skyddsomslag. 143 (1) sidor. Gott skick. läs mer
Bra böcker. 1984. 189 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. e
Pappband med skyddsomslag Norstedts 1988, 191 sid. läs mer
Esselte Studium, 1976. 104 s. Illustrerad i svart/vitt. Gallrad biblioteksbok, bra skick.
bra böcker. 1 uppl. 1980. 254 s. Inbunden. 29x21cm. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Inb med skyddsomslag, 115 + 10 helsides foto sidor. Journal (Stockholm, 1995). Mycket rikt illustrerad med foto i färg. Stort format. Höjd: 30, bredd: 28 cm. ICBN: 91-972395-0-X Mycket gott skick. läs mer
Bra Böcker. 1 uppl. 1987. 175 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
