| Stockholm : Wahlström & Widstrand | 1939 | Klotband. Häftesomslag medbundet. Fint skick. Exlibrismärke på främre spegeln. | 392 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytte.. läs mer
| W & W | 1983 | Kartonnage. Namnteckning främre insida. | 350 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: 0]
| Klyftan och stjärnan : roman | 1951 | Klotband. Exlibris finns; gott skick. | 311 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
| Stockholm :Bonnier | 1951 | Förlagsband. Boken har lätta bruksspår men är i bra skick. | 461 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerp.. läs mer
| Stockholm : W&W | 1953 | Klotryggband, främre omslaget medbundet. Gott skick. | 422 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
| Stockholm : Wahlström & Widstrand | 1939 | Skinnryggband med linneklädda pärmar. Gott skick. | 392 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [.. läs mer
| Helsingfors : Schildts | 1951 | Häftad. Osprättad. Märke efter liten prislapp på framsidan, annars tämligen gott skick. | 309 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterliga.. läs mer
| Stockholm :Wahlström & Widstrand | 1937 | Trådhäftad. Boken har bruksspår men är i bra skick. | 385 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. .. läs mer
| Stockholm :Wahlström & Widstrand | 1941 | Förlagsband. Boken har bruksspår men är i bra skick. | 284 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. .. läs mer
| Stockholm : Bonnier | 1951 | Trådhäftad. Boken har bruksspår. Allmänt antikvariskt skick. | 461 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [La.. läs mer
| Wahlström & Widstrand, Stockholm. | 1939 | Linneband | 382 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: L1]
| Stockholm : Wahlström & Widstrand | 1939 | Halvfranskt band. Allmänt skick. Fjärde upplagan. | 392 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [.. läs mer
| Stockholm : Saxon & Lindström [Seelig] | 1947 | Klotryggband, allmänt skick | 352 s. : ill. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. Baksidestex.. läs mer
Wahlström & Widstrand. 1949. Omslagsteckning Johs. Dührkap. Trådhäftad. Diskret namnteckning. Ett ark något dåligt uppskuret. I övrigt i gott skick.
Wahlström & Widstrand, Stockholm 1949. Första upplagan. Häftad. 467 (5) sidor. Gott skick.
Wahlström och Widstrand. Inbunden. Gott skick. limsläpp i rygg snedläst anteckningar i försättsblad bibl. bok(121).
Bonniers Folkbibliotek. 1951. 464 s. Inbunden. 19x12cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. Namnad.
Albert Bonniers förlag. 1951. Inbunden. Mycket gott skick. bibl. bok(117).
Holger Schildt, Helsingfors. 1948. 295 s. Inbunden. Gott skick. Naggat, lagat omslag. Namnteckning. Omslagsteckning av Johannes Dührkop.
Stiftelsen Litteraturfrämjandet. 1972. 385 s. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 18.
Albert Bonniers förlag. 1951. 462 s. Klotryggband. 19x12cm. 453 gram. Hyfsat skick.
W & W. 1937. 385 s. Inbunden. 22x15cm. 776 gram. Gott skick. namnad.
W&W. 1976. 351 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Wahlström & Widstrand. 14:e uppl. 1936. Häftad. Hyfsat skick. sliten utanpå.
Saxon&Lindström 1947. Inb.u.omsl. 352 sid. Illustrationer av Stig Södersten. Bra skick.
Bonniers. 1951. 461 s. Inbunden. 19x12,5cm. 484 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick.
Saxon & Lindströms. 1947. 352 s. Inbunden. 19x13cm. 375 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas. Namn.
Roman. Debut. ´Katrina var den ädsta av tre systrar på en bondgård i norra Österbotten. Stark var hennes unga kropp och arbetet gick som en lek, när hon högg timmer i skogen, plöjde åkern eller vävde inne i huset?. En vår tr.. läs mer
Holger Schildts Förlag . 1972. 285 s. Inbunden. 22x15cm. Mycket gott skick. 1 cm reva rygg.
W&W. 1943. Klotlinneband med främre omslag medbundet. 480 s. Mycket gott skick.
