Rabén Prisma. 1995. 192 s. Inbunden. Kartonnerad. Mycket gott skick. Vägen till Italiens hjärta går genom köket! Följ med de välkända resenärerna Siv och Key L Nilson på en kulinarisk upptäcktsfärd genom norra Italien ner till R.. läs mer
Häftad (s.k. danskt band) i nyskick. Prisma 2004. - En lockande och rik antipasto från en av Europas mest intressanta matkulturer. Piemonte, Liguria, Emilia Romagna, Toscana, är några av de spännande landskapen de besöker på sin.. läs mer
Bokförlaget Prisma 1999 (1:a uppl. 2:tryckn.), 263s. B/H=25,5x23,5. Vikt = 1215g. Förlagsband med skyddsomslag (inbunden). Rikt fotoillustrerad i färg. Mycket gott skick.
porto 36,- tillkommer.utgiven av raben prisma 1994.antal sidor 190.format 19,5 x 25,5 cm.inga namn eller andra anteckningar finns i boken,inga bladveck,inga gulaktiga sidor.inga hörnstuk eller skadade/repiga pärmar/rygg.omslaget.. läs mer
Rikt illustrerat laminatband med skyddsomslag, 128 sidor. Boken är praktiskt inriktad för framför allt nybörjaren i trädgården. Det finns också recept på hur man tar vara på skörden från den egna trädgården. För varje månad finn.. läs mer
Dekorerat pappband 25x20 cm. Prisma 1995, 192 sid. Rikt illustrerad med färgfoto. Nyskick. Porto 39:-.
Nära nyskick
LT:s förlag. 1:a uppl. 1975. 74 s. Plastat pappband. 20x20cm. 310 gram. Mycket gott skick. Rikt fotoillustrerad i färg..
Prisma. 2000. 190 s. Dek. laminerat pappband, stort format. Nära nyskick.
Prisma, 2001, inbunden, 128 sidor, rikt illustrerad i färg. Skickgrad 7 (av 10) - mycket gott antikvariskt skick. Boken skickas säkert packad.
Prisma. 2003. 192 s. Inbunden. Mjuka pärmar. 17x14cm. 350 gram. Mycket gott skick.
Prisma 2000 Inb. 190s. Mkt. gott skick
LT. 1986. 156 s. Inbunden. 22x22cm. 690 gram. Mycket gott skick. Em gourmetresa med Siv och Key L Nilson.
Prisma 2002. inb.med omslag. 263s. rikt ill. i färg. gott skick
LTs förlag, 1989. Nyskick. Laminerat pappband, 156 sidor. Här får du följa med till den franska västkusten och i text och bild njuta av den lokala matkulturen, bl a omsatt i ett 70-tal lockande recept. Rikt illustrerad med vackr.. läs mer
LL-förlaget. 1993. 128 s. Inbunden. Nyskick.
LTs förlag. 1989. 156 s. Inbunden. Förlagets dek laminerade kartonnage. 22,5x22,5cm. 685 gram. Nyskick. Rikt illustrerad. Porto 39:-.
Häftad. Nyskick. En praktisk handbok för alla nybörjare i trädgården. Kom-ihåg-lista för varje månad med odlingsråd och annat man bör tänka på. Råd om hur man planerar, planterar och sköter en mindre trädgårdsodling. Både örter,.. läs mer
Prisma. 1:a uppl. 1999. 263 s. Inbunden. Omslaget med blekt rygg. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Följ med på äventyr längs Route Napoleon, från Grenoble till Medelhavet, med många spännande historier, utsökt.. läs mer
Dek.ppbd. LTs 1987. 180 sid. 790 gram. Fotoill. Liten fläck försätt. Svagt nött omsl. Rikl. fotoill. Gott skick f.ö.
LT:s förlag. 1984. 143 s. Inbunden. 20,5x20,5cm. 525 gram. Gott skick. solbefläckad rygg
Nilson, Siv och Key L. . 1976. 133 s. Inbunden. 20,5x20,5cm. 462 gram. Mycket gott skick. Sign Key L Nilson .
LTs förlag, 1986. Laminerat pappband, 156 sidor. Rikt illustrerad med färgbilder/foton. Tillskrift, övrigt en bok i Nära Nyskick. läs mer
Prisma. 2 uppl. 2001. 128 s. Inbunden. 23x20cm. 588 gram. Nära nyskick.
Rabén Prisma 2000. 190(2)s.25x19.5cm. Inbunden, färgkartonnage ej skyddsomslag.Rikligt fotoillustrerad i färg.Gott (mycket gott) skick. Vikt 750gr.
Rabén Prisma 1995 Inb. 190s. Illustrerad i färg, mkt. gott skick
