Höganäs :Bra böcker | 1991 | Förlagsband. Namteckning finns; skyddsomslagets framsida är påklistrad på insidan av pärmen; gott skick i övrigt. | 409 s. | 91-7133-051-8 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separa.. läs mer
Hägglund, Stockholm | 1996 | Limhäftad | 243, [1] s. ; 21 cm | 91-7123-050-5 | I nyskick.
Albert Bonniers, Stockholm. | 1992 | Limhäftad / Pocket. | 73 s. ; 18 cm | 91-0-055533-9 | I nyskick.
Albert Bonniers, Stockholm. | 1992 | Limhäftad / Pocket. | 345, [5] s. ; 18 cm | 91-0-046856-8 | I nyskick.
Albert Bonniers, Stockholm. | 1976 | Förlagsband, skyddsomslag. | 134 s. | 91-0-040821-2 | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: “De rika” är en berättelse om den obönhörliga press som en samhällsklass.. läs mer
Albert Bonniers, Stockholm. | 1980 | Förlagsband, ngt solkigt skyddsomslag. | 106 s. | 91-0-044024-8 | Språk: Svenska | [Lagerplats: B1]
Albert Bonniers, Stockholm. | 1984 | Förlagsband, skyddsomslag. | 43 s. | 91-0-046140-7 | Språk: Svenska | [Lagerplats: L1]
Albert Bonniers, Stockholm. | 1989 | Förlagets pappband med skyddsomslag. Spår av prislapp på bakre skyddsomslaget. | 164 s. | 91-0-047765-6 | Språk: Svenska | [Lagerplats: L1]
Albert Bonniers, Stockholm. | 1976 | Limhäftad med skyddsomslag. Läsexmplar med etikett på sista sidan. | 134 s. | 91-0-040821-2 | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: “De rika” är en berättelse om d.. läs mer
Albert Bonniers, Stockholm. | 1975 | Blått klotband. Främre häftesomslag medbundet. Fint skick. | 256 s. | 91-0-040371-7 | Språk: Svenska | [Lagerplats: L1]
Bokförlaget Atlantis | Utg. 2004. Ej o.u. | Förlagsband. | 182 s. | 9789174865509 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Bokförlaget Atlantis | Utg. 2004. Ej o.u. | Förlagsband. | 214 s. | 9789174867589 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Albert Bonniers, Stockholm. | 1984 | Förlagsband, skyddsomslag. I utmärkt skick. | 43 s. | 91-0-046140-7 | Språk: Svenska | [Lagerplats: B1]
Aldus / Bonniers, Stockholm. | 1970 | Limhäftad / Pocket. Mycket svaga läsveck. Gammal prislapp kvar på bakre omslaget. Fint skick. | 91 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: 0]
Stockholm : Bonnier | 1980 | Trådbunden. Ouppskuren, trots detta en del läsveck. | 237, [1] s. ; 21 cm | 91-0-044850-8 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leve.. läs mer
Stockholm : Bonnier | 1962 | Förlagsband. Allmänt antikvariskt skick. | 206 s. : ill | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Stockholm : Bonnier | 1980 | Förlagsband med skyddsomslag. Omslaget något nött upptill annars fint skick. Namnteckning på försättsbladet. | 106 s. | 91-0-044024-8 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat l.. läs mer
Albert Bonniers, Stockholm. | 1984 | Förlagsband, skyddsomslag | 43 | 91-0-046140-7 | Språk: Svenska | [Lagerplats: B1]
Albert Bonniers, Stockholm. | 1966 | Häftad | 68 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: 0]
Norstedts. 1971. 30 s. Trådhäftad.Ouppskuren. 22x13,5cm. 50 gram. Mycket gott skick.
Bonniers. Första uppl. 1972. 49 s. Inbunden. Gott skick. F.d biblioteksbok med sedvanliga biblioteksattiraljer. Pärmen är något sliten.
Bonniers. Första uppl. 1986. 62 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. F.d biblioteksbok med sedvanliga biblioteksattiraljer..
Bonniers 1949. Häftad. 73 s. Pappersförlust (ca 0,5 x 1 cm) på framsidans nedre högra hörn saknas i övrigt gott skick.
Bonniers. 88 s. Inbunden. Nyskick. r.
Författarförlaget. Första uppl. 1979. 312 s. Inbunden. 21,5x13,5cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Omslag av Leif Zetterling.
Sthlm, Bonniers, 1970. 112,(2) s. Häftad. Bakre omslaget något fläckat. Med en längre dedikation från författaren.
Skådespel. Malmö, Bo Cavefors Bokförlag, 1978. 128 s. Häftad.
Albert Bonniers Förlag. 1966. 70 s. Häftad. 19,5x12cm. 120 gram. Gott skick. Ej helt uppskuren.
Författarförlaget. 1980. 384 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. läs mer
Bonniers. 1968. 122 s. Inbunden. 23x16cm. 415 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
