BONNIERS JUNIOR. 1979. 191 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 938 gram. Gott skick. Samfraktar så titta gärna på mina övriga annonser..
TEKNOGRAFISKA INSTITUTET. 1968. 464 s. Inbunden. 1066 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. Boken har tillhört en skola,samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
SVENSKA BOKKLUBBSFÖRLAGET. 1990. 127 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 598 gram. Mycket gott skick. Glöm inte att titta på mina övriga annonser..
SVENSKA BOKKLUBBSFÖRLAGET. 1991. 120 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 579 gram. Mycket gott skick. Glöm inte att titta på mina övriga annonser..
SVENSKA BOKKLUBBSFÖRLAGET. 1989. 127 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 625 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
SVENSKA BOKKLUBBSFÖRLAGET. 1992. 128 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 624 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
KÖNEMANN. 1999. 304 s. Inbunden. 1496 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
ÅHLEN & ÅKERLUNDH. 432 s. Inbunden. dekorerat klotryggband. 415 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser.. läs mer
EDARA EDICIONES. 2002. 160 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 743 gram. Mycket gott skick. Boken är på engelska.samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser.. läs mer
ICA . 2010. 224 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 690 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
FORUM. 1977. 208 s. Inbunden. 1206 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
MAX STRÖM. 2003. 256 s. Inbunden. 1909 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
SVENSKA BOKKLUBBSFÖRLAGET. 1991. 128 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 624 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
NORDISKA POLISIDROTTSFÖRBUNDET. 460 s. Inbunden. 1518 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Helsingfors : Otava | 1940 | Gulddekorerat klotband. Obetydliga bruksspår, gott skick. | 1260 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplat.. läs mer
Malmö : Sv. kulturförlaget | 1949 | Magnifikt halvfranskt band med blindpressat guldtimglas på främre pärmen. Porträttbilder med tillhörande biografier, samt många sidor med nyheter och tidningsurklipp från perioden 1899-1949. G.. läs mer
Stockholm : Gothia | 1943 | Halvfranskt band. Mycket lätt kantstött, överlag gott skick. Porträttbilder med tillhörande minibiografier. | 788 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med nå.. läs mer
London | 1987 | Klotband, laminerat med omslagen fästa på fram och baksida. Kortficka längst bak och vissa andra biblioteksspår. Gott skick i övrigt. | 1653 s | 094665333X | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett se.. läs mer
Förlaget Filadelfia, Stockholm | 1954 | Klotryggband. Främre häftesomslaget medbundet. Lite fläckiga pärmar. Namnteckning på försättsbladet. I övrigt gott skick. | 383 s. : ill. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: 0] läs mer
Malmö : Baltiska förlaget | 1925 - 1926 | Halvfranskt band. Samtliga volymer har en del nötningar och småskador på pärmar/pärmkanter och ryggar, vilka också är blekta. Namn på försättssidorna. Ett fåtal hundöron. En del fuktskad.. läs mer
Malmö : Baltiska förlaget | 1926 | Halvfranskt band. Samtliga volymer har en del nötningar på pärmar/pärmkanter och ryggar, vilka också är blekta. Fläck på ryggen på band nummer 7. Namn på försättssidorna. En del fuktskador med .. läs mer
SOCIALDEMOKRATERNA. 1979. 96 s. Häftad. Dekorerat pappband. 336 gram. Mycket gott skick. BOKEN HANDLAR OM OLIKA VALAFFISCHER GENOM ÅREN.
SVERIGES BÄSTA BORD. 2009. Häftad. Dekorerat pappband. 340 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Förlagsband. Astra Läkemedel. Trelleborg 1992. 75 sidor. Illustrerad med fotografier i färg och svart/vitt samt teckningar. Ägarstämpel på försättsbladet. Mycket gott skick. Porto 39 kr med postens gulvita b-postkartong i maj 20.. läs mer
Bokorama. 1989. 144 s. Inbunden. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 16 - Plan 1. läs mer
Bonniers 1962. Gulddekorerat, grönt helklotband m. rött övre snitt & skyddsomslag, 35,7 x 27 cm, 396 sidor, 2840 gram. Rikt ill. m. sv-v. fotografier, färgplanscher & faksimilier. Skyddsomslaget m. minimalt riss nedtill enl. bil.. läs mer
Dekorerat pappband. Rikt illustrerad med teckningar i färg samt helsidesfotografier i svartvitt som inledning av nytt kapitel. IPC International Publishing Company 1988, 335 sidor. 31x23 cm. Vikt 1300 gram. Porto 39 kr med poste.. läs mer
Häftad, 218 sidor. Almqvist & Wiksell (Stockholm, 1973). Efter Qvarnströms inledning följer ursprungliga texter. Italiensk futurism representeras av Marinetti och hans frifräsare i dikt och konst. Rysk futurism får sitt speciell.. läs mer
Dekorerat förlagsband. Sjöhistoriska museet 1996. 268 sidor. Porto 39 kr i maj 2013. Rikt illustrerad med fotografier i både färg och svartvitt. Mycket gott skick. (v10) läs mer
Kalmar, Barometerns tryckeri 1928. Trådhäftad i tvärformat med illustrerat omslag. Format: 1,1 x 25,2 x 19,0 cm. Vikt: 370 gram. 50 stadsbilder i svartvitt tryckta på uppslagens högersida med text på vänstra sidan av uppslaget. .. läs mer
