Askelin&Hägglund. 1984. 208 s. Inbunden. 22x14cm. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Askelin & Hägglund. 1984. 208 s. Inbunden. 22x14cm. 390 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Askelin & Hägglund 1984. Inbunden med skyddsomslag, 208 sidor, 22x14cm. 390 gram. Nära nyskick. Bland de författare som porträteras finns:Erica Jong, Judith Rossner, Saul Bellow, Norman Mailer, John Irving, Shere Hite, Jayne Ann.. läs mer
Askelin & Hägglund. 1984. 208 s. Förlagsband. 21,5x14cm. 410 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Sparsamt illustrerad.
Askelin & Hägglund. 1987. 172 s. Inbunden. 21x14cm. Nära nyskick.
Tre Böcker Förlag AB / Göteborgs-Posten. 1990. 218 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband (kartonerad). Stötmärken nedtill på pärmen. Hyfsat till gott skick. Titeln visar bredden i urvalet och förhoppningsvis bredden i den.. läs mer
Rabén & Sjögren. 1970. 232 s. Häftad. Mycket gott skick. En djupt orättvis bok kommer många karlar att säga. Avslöjande menar nog många kvinnor. Författaren presenterar här intervjuer med tjugo karlar av olika samhällsställning,.. läs mer
Möten med författare. Askelin & Hägglund 1984. Illustr. 208 s. Förlagets pappband med skyddsomslag.
Askelin & Hägglund 1987 Tryckt pappband
Askelin & Hägglund 1984 Inb m skomsl
Dekorerat laminatband. Tre Böcker Förlag AB 1990. Vikt 560 gram. 218 sidor. Från bokens baksida: Titel visar bredden i urvalet och förhoppningsvis bredden i den amerikanska litteraturen sådan den såg ut de sista åren på 1980-tal.. läs mer
Askelin & Hägglund. 1984. 208 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag Finns i hyfsat skick. Illustrerad. Presenterar förf. som Mailer, Kosinski, Jong, Heller, Phillips, Malamud, Doctorow m fl.
Askelin & Hägglund. 1984. 208 s. Inbunden. 22x14cm. 390 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Oläst. läs mer
1990. 218s. Illustrerad. Inbunden. läs mer
Askelin & Hägglund. 1884. 208 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Fotografier i svartvitt av de porträtterade författarna, bland dem Erica Jong, Judith Rossner, Saul Bellow, Norman Mailer, John Irving, .. läs mer
Tre Böcker. 1990. 218 s. Inbunden. Nyskick.
Pappband med skyddsomslaq Askelin & Hägglund 1984, 208 sid. Fotoillustrerad. Namnteckning.
Dekorerat laminatband. Tre Böcker Förlag AB 1990. Vikt 560 gram. 218 sidor. Från bokens baksida: Titel visar bredden i urvalet och förhoppningsvis bredden i den amerikanska litteraturen såda den såg ut de sista åren på 1980-tale.. läs mer
Askelin & Hägglund. 1987. 173 s. Inbunden. Hård pärm. 21,5x14cm. 356 gram. Mycket gott skick. 25 ömsinta porträtt. Intervjuer med kända människor. Hon har tidigare givit ut porträttsamlingen 33 Amerikaner..
Askelin & Hägglund 1984, inb m skyddsomslag, förlagsband, mkt bra skick, intervjuer med författare, ljus o fin inlaga utan ägarnamnteckn, 380 gr
1987 Förlagsband.
Tre böcker förl. 1990, inb dek pbd 218 sid, illustrerad, tillskrift av författaren, mkt gott skick läs mer
Tre Böcker 1990. Förlagskltbnd 218s. dedikation dat 3 aug 1991 (L2) läs mer
Askelin & Hägglund 1984. 208 sid. Inbunden med omslag. Fotoillustrerad.
Askelin & Hägglund 1987. 172 sid. Kartonnage. Fotoillustrerad.
Askelin&Hägglund 1987. Inb. 172 s. Ded fr förf. Mkt gott skick
Askelin o Hägglund 1987. Inb i kartonage. 172 sid. Dedikation av förf på försättsbladet
Om hus och hem och sex och trygghet och pengar.1970. 231 sidor.
3 böcker-90, inb 218 s, ill. Inträng porträtt av nutida am förf läs mer
1984. 207s. Fotoill.ö Klb+sk.omsl.
