Telos Press Publishing. 1 uppl. 2007. 180 s. Häftad. halvklot. Nära nyskick. läs mer
A Bruna Book Andre Deutsch. 1 uppl. 1958. 46 och 122 svartvita foto (Nico Jesse) s. Häftad. Mycket gott skick. övers från fr..
Gyldendalske Boghandel, Kjöbenhavn. 8 uppl. 1918. Inbunden. förlagens klotband. Hyfsat skick. Skyddsomslag saknas. Christiane Liljefors (Brunos svägerska) autograf. läs mer
Tidens Förlag. 1944. 267 s. Häftad. Gott skick. liten inskription.
Litlle, Brown and Company. 1 uppl. 1993. 304 s. Häftad.
Zindermans. 1 uppl. 1964. 77 s. Häftad. Nära nyskick.
Doubleday. 1 uppl. 1998. 291 s. Häftad. halvklot. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. liten inskription. läs mer
Aktiebolaget Hiertas Bokförlag, Stockholm. 1890. Inbunden. halvklot. Hyfsat skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. exlibris Karl Erik Hasselblad.
Edition d`Art Albert Skira, Paris. 1957. 142 s. Inbunden. klotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. språk:franska, reproduction är inlimmade, liten inskrift. läs mer
Bonniers, Stockholm. 1949. 104 s. Häftad. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. innskrift, ngt gullnad rygg.
J.W. Cappelens Förlag A-S. 1992. Häftad. Kartonnage. Nära nyskick.
Weidenfeld and Nicolson, London. 1991. 128 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Foreword by Chaim Herzog, 59 illustr..
Norstedt. 1987. 349 s. Inbunden. inb.med omsl.. 650 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. ngt nött omsl..
P.A.Norstedt & Söners Förlag. 3 uppl. 1921. 23 s. Inbunden. Dekorerat klotband, hela guldsnitt. illustr.(Carl Larsson).
Gyldendalske, Kobenhavn. 8 uppl. 1898. Inbunden. klotband. Mycket gott skick.
Bunkier Sztuki, Krakow. 2000. 242 s. Häftad. halvklot. Nära nyskick. språk:polska, engelska; bilder; utställ.kat..
Rubin Mass, Jerusalem. 1986. 224 s. Häftad. halvklot. Hyfsat skick. Skyddsomslag saknas. löst omslag .
Norstedt. 3 uppl. 1921. 174 s. Häftad. klottrygg. Hyfsat skick. Skyddsomslag saknas. Namnteckning.Häftomslag lite slitigt.
Fältjägerföreningen, Östersund. 1968. 182 s. Inbunden. halvklot. Mycket gott skick. egenhändig skrift av redaktör. läs mer
Castle, NJ, US. 1984. 88 s. Inbunden. halvklot. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. lite skadat skyddomslag.
Corvina, Budapest. 1995. 216 s. Häftad. pocketbook. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. översatt.från ungerska Judith Sollosy.
Albert Bonniers Förlag. 1874. 307 s. helklbd marmor pärm, guldpr.ryg.. med förf. inledning till denna svenska upplaga.
Bonniers förlag. 1919. 228 s. Inbunden. halvfranskt band. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Albert Bonniers förlag. 1942. 292 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. förord av Margit Abenius.
Denoel. 1 uppl. 2000. 365 s. Häftad. storaxcm. Mycket gott skick.
Torsten Hedlunds Förlag, Göteborg. 1897. 126 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. läs mer
