Trevi/Forum förlag. 1999. 250 (1) s. Inbunden. klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Damm fötrlag. 2007. 365 (1) s. Inbunden. klotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Albert Bonniers förlag. 2009. 553 (1) s. Inbunden. klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. stämpelk Rec.exp på bokens ena kortsida.
Albert Bonniers förlag. 2011. 527 (1) s. Inbunden. klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Atlantis förlag. 1994. 145 (1) s. Inbunden. klotband dekorerat i guldtryck, författarens namn. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Norstedts förlag. 2009. 375 (1) s. Inbunden. klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Norstedts förlag. 2010. 431 (1) s. Inbunden. klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Damm förlag. 2008. 356 (1) s. Inbunden. klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. stämpel läs.ex på bokens kortsida.
Atlantis förlag. 1991. 181 (1) s. Inbunden. klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Ordfront förlag. 2003. 453 (1) s. Inbunden. klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. stämplad rec.ex på bokens kortsida.
Albert Bonniers förlag. 2006. 382 (1) s. Inbunden. klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. stämplad Recensionsex på bokens kortsida.
Forum förlag. 2008. 612 (1) s. Inbunden. klotband. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
Forum förlag. 2005. 395 (4) s. Inbunden. klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Albert Bonniers förlag. 2001. 264 (1) s. Inbunden. kartonnage. Mycket gott skick.
Illustrius förlag. 1 uppl. 1991. 192 s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. porto 36 kronor.
Coeckelberghs förlag. 2 uppl. 1974. 134 (1) s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. 1,5 cm reva omslagets baksida, porto 30 kronor .
Alfabeta förlag. 2003. 253 s. Pocket. Mycket gott skick. Porto 24 kronor.
Cordia förlag. 2000. 167 s. Pocket. Nära nyskick. Porto 24 kronor.
EBFA. 2007. 453 (1) s. Pocket. Nära nyskick. porto 30 kronor.
Sekwa förlag. 2009. 223 s. Pocket. Nära nyskick. Porto 24 kronor.
Svenska förlaget. 1999. 255 (1) s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick. porto 30 kronor.
Bonnierpocket. 2004. 163 (1) s. Pocket. Nära nyskick. Porto 24 kronor.
Wahlström & Widstrand förlag. 1989. 174 (1) s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. porto 30 kronor.
Läsförlaget AB. 1993. 206 (1) s. Pocket. Nära nyskick. porto 24 kronor . läs mer
Läsförlaget AB. 1993. 207 (1) s. Pocket. Nära nyskick. Porto 24 kronor. läs mer
Berghs förlag. 1989. 163 s. Inbunden. kartonnage. Mycket gott skick. Namnteckning på försättsbladet.
The University of Chicago press. 2004. 395 s. Häftad. Nära nyskick.
University of Carlifornia press. 2000. 204 s. Häftad. Nära nyskick. porto 42 kronor.
Pocket Books . 2006. 502 s. Pocket. Mycket gott skick.
FP Free Press. 2004. 316 s. Häftad. Nära nyskick. porto 30 kronor. läs mer
