Rabén Prisma, 1996. Inbunden, laminerat pappband. 238 sid. Rikt illustrerad med foton och teckningar i färg och s/v. Stort format 29*26,5 cm. I fint skick. Portovikt 1,4 kg.
Carlsson Förlag, 2004. Inbunden, dek pappband. 229 sid. Många överstrykningar med olika färger i texten. Portovikt 520 g. läs mer
Norstedts Förlag, 2008. Inbunden med skyddsomslag. 399 sid. Fotoillustrerad i s/v. I fint skick. Portovikt 800 g.
"- Hur du själv binder in Dina böcker. En enkel och klar steg-för-steg-instruktion genom åskådliga teckningar". Strömbergs Bokförlag, 1976. Lösblad i praktisk ringpärm i plast. 107 + 5 sidor. Rikligt illustrerad. Nyskick. Portov.. läs mer
Rabén Prisma, 1997. Inbunden med skyddsomslag. 252 sid. Rikt illustrerad i färg och s/v. Format 19,5*26,5 cm. I fint skick. Portovikt 1 kg.
Prisma förlag, 2003. Inbunden, laminerat pappband. 76 sid. Fotoillustrerad i färg. I fint skick. Portovikt 370 g.
Bilda Förlag, 2003. Inbunden, dek pappband. 176 sid. Fotoillustrerad i färg och s/v. I fint skick. Portovikt 510 g.
Ordfronts förlag, 1989. Inbunden med skyddsomslag. 314 sid. I fint skick, namnt på insida. Portovikt 620 g.
Nya Doxa, 1994. Häftad, mjuka pärmar. 242 sid. I fint skick. Portovikt 460 g.
"Översättning, förord och noter av Jan Stolpe". Atlantis Förlag, 2000. Inbunden med skyddsomslag. 442 sid. I fint skick. Portovikt 760 g. läs mer
"I svensk tolkning av Claes Lindskog, 1922". Nya Doxa, 1993. 464 sid. Häftad, mjuka laminerade pärmar. I fint skick. Portovikt 560 g.
Bonnier Alba, 1995. Inbunden med skyddsomslag. 383 sid. Fotoillustrerad i s/v. I bra skick, mindre nötning på omslag. Portovikt 830 g.
W&W förlag, 1999. Inbunden med skyddsomslag. 767 sid. I fint skick. Portovikt 1,35 kg, skrymmande.
ABF Finspång, 1995. Inbunden, laminerat pappband. 171 sid. Rikt illustrerad i s/v. Format 24*17 cm. I fint skick.
Historiska Media, 2004. Inbunden med skyddsomslag. 450 sid. I fint skick. Portovikt 900 g.
Piratförlaget, 2011. Inbunden med skyddsomslag. 601 sid. Format 23*16 cm. I fint skick. Portovikt 1,2 kg.
Tormek AB. Häftad, mjuka laminerade pärmar. 68 sid. Rikt illustrerad i s/v. I fint skick.
Natur o Kultur, 1997. Inbunden med skyddsomslag. 336 sid. I mkt fint skick.
Studentlitteratur, 2003. Häftad, mjuka pärmar. 243 sid. I mkt gott skick. läs mer
Åhlén & Åkerlunds Förlag, 1965. Tre volymer. Limhäftade, mjuka laminerade pärmar. 208 + 208 + 208 sid. Rikt illustrerade i s/v. I bra skick. Portovikt 630 g.
Boz Research, 1994. Inbunden, laminerat pappband. 159 sid. Fotoillustrerad i s/v. Format 21,5*21,5 cm. I fint skick. Portovikt 450 g. läs mer
Monografier utgivna av Stockholms stad, 1985. Inbunden, laminerat pappband. 158 sid. Illustrerad med s/v foton och teckningar. I fint skick, namn, dedikation på insida. Portovikt 570 g.
Sober Förlag, 1991. Häftad, mjuka pärmar. 153 sid. Fotoillustrerad i s/v. Tvärformat. I bra skick, namnteckning på insida. läs mer
Förlag Fort & Bunker, 2006. Häftad, mjuka pärmar. 256 sid. Rikt fotoillustrerad i färg. I fint skick. Portovikt 430 g. läs mer
Norstedts Förlag, 2010. Inbunden med skyddsomslag. 713 sid + 48 fotosid. I mkt gott skick. Portovikt 1,2 kg, skrymmande. läs mer
Ordfront, 2002. Inbunden med skyddsomslag. 428 sid. Format 22*15 cm. I fint skick. Portovikt 680 g. läs mer
ICA Förlaget, 1997. Inbunden, laminerat pappband. 183 sid. Rikt fotoillustrerad i färg. Format 20*27,5 cm. I fint skick. Portovikt 740 g.
Forum Förlag, 1992. Inbunden med skyddsomslag. 128 sid. Rikt Fotoillustrerad i färg. Format 22,5*29,5 cm. I fint skick. Portovikt 870 g. läs mer
Norrköping / Krokeks hembygdsförening, 1981. Häftad, limmbunden. 159 sid. Illustrerad i s/v + 6 utvikbara kartor. Omslag lätt slitet. Portovikt 380 g.
Förlag T. Brogårdh, 1985. Inbunden, dek pappband. 208 sid. Rikt fotoillustrerad i s/v. Format 22*30 cm. I fint skick. Portovikt 1160 g.
