Wahlström & Widstrand. Andra uppl. 1946. 252 s. Häftad. Trådbunden. Hyfsat skick. Med författarens dedikation och namnteckning. Smutstitelbladet utrivet. Pärmar och rygg har revor. Bindningen intakt.
Coeckelbergs. 1980. 224 s. Inbunden. Klotband. 30x25cm. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Rikt illustrerad, stort format.
Inbunden. Kartonnage. 24x30cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Engelst, fransk och arabisk text. Rikt illustrerad, stort format. läs mer
Atlantis. 1980. 139 s. Inbunden. Kartonnage. 30x29cm. Mycket gott skick. Rikt illustrerad, stort format. Frakt 35 kr. läs mer
Brombergs. 1982. 96 s. Inbunden. Klotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
LTs förlag. Första uppl. 1984. 177 s. Inbunden. Kartonnage. Mycket gott skick. Namnteckning.
FORUM. Första uppl. 1993. 320 s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. läs mer
LTs förlag. Första uppl. 1986. 156 s. Inbunden. Kartonnage. Mycket gott skick. Namnteckning.
Le Grand Livré du Mois. 1985. 394 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Fransk text. Sidorna något gulnade. Omslaget något naggat.
P. A. Norstedt & Söners Förlag. NIONDE uppl. 1949. 456 s. Inbunden. Klotryggband. Gott skick. Skyddsomslag saknas. Omslaget medbundet. Ryggen något sned.
Forum. 1990. 450+347+464 s. Inbunden. Kartonnage. Mycket gott skick. Tre volymer. Frakt 35 Skr. Sidorna något gulnade. läs mer
pan. 2003. 440 s. Storpocket. Mycket gott skick. läs mer
Alfabeta Bokförlag. Andra uppl. 1994. 173 s. Häftad. Limbunden. Mycket gott skick. Noteringar på sista pärmens insida.
GEDINS FÖRLAG. Första uppl. 1996. 227 s. Inbunden. Klotryggband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. läs mer
WAHLSTRÖM & WIDSTRAND. Första uppl. 1993. 169 s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Gidlunds. 1998. 323 s. Inbunden. Kartonnage. Nära nyskick. läs mer
NORSTEDTS. Andra tryckningen. Första uppl. 2007. 157 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Carlssons. Första uppl. 2000. 263 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Norstedts. Första uppl. 2004. 260 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Natur och Kultur. 1989. 248 s. Inbunden. Kartonnage. Mycket gott skick. Ryggen något sned.
NATUR OCH KULTUR. Första svenska uppl. 1995. 175 s. Inbunden. Kartonnage. Nära nyskick. läs mer
P. A. Norstedt & Söners Förlag. 2.a tryckningen. Första uppl. 1980. 190 s. Inbunden. Klotband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Forum. 2003. 269 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
GROVE PRESS, INC. NEW YORK. 1964. 79 s. Häftad. Limbunden. Gott skick. Engelsk text.
LEOPARD FÖRLAG. Första uppl. 2008. 581 s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Leopard. Första uppl. 2004. 300 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Omslaget något naggat.
BONNIERS. Första uppl. 1978. 177 s. Inbunden. Klotband. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Ryggen något sned.
Wahlström & Widstrand. Första uppl. 1978. 282 s. Inbunden. Klotband. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Ryggen något sned.
Rallarros. 1981. 128 s. Häftad. Limbunden. Mycket gott skick.
Albert Bonniers Förlag. 1973. 196 s. Häftad. Limbunden. Mycket gott skick. Osprättad.
