Bonniers. 1957. 4191957 s. Inbunden. 474 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. skrymmande.
Berghs förlag. 1978. 216 s. Inbunden. 348 gram. Gott skick. f d biblioteksex.
Bokförlaget Viva. 1988. 265 s. Inbunden. 448 gram. Mycket gott skick.
Könemann. -100 läckra och lätta recept. ill. i uppl. 1998. 128 s. Häftad. 395 gram. Mycket gott skick.
Rabén & Sjögren. -En bok om relationer, i uppl. 1988. 183 s. Kartbd. 275 gram. Mycket gott skick.
Penguin Books. -A Journey Among the Women of India. ill. i uppl. 1991. 306 s. Häftad. 250 gram. Mycket gott skick.
Octopus Books Limited. -Caterpillars and Chrysalides. Nearly 300 illustrations, in uppl. 1978. 190 s. Kartbd. 380 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Le Livre de Poche. ill. i uppl. 1979. 221 s. Häftad. 175 gram. Mycket gott skick.
BonnierFakta. -Vegetarisk mat från den berömda London-restaurangen. ill. i uppl. 1984. 199 s. Inbunden. 800 gram. Mycket gott skick.
Tidens bokklubb. 1957. 318 s. Inbunden. 506 gram. Mycket gott skick.
Sköna Hem/Bonniers Specialtidningsförlag AB. ill. i uppl. 1998. 143 s. Kartbd. 915 gram. Mycket gott skick.
B. Wahlströms Förlag. ill. i uppl. 1961. Inbunden. 380 gram. Gott skick. namnt sid 3, spricka i inlagan men håller väl samman.
Sköna Hem/Conran. ill. i uppl. 2000. 160 s. Kartbd. 900 gram. Nära nyskick.
Tidningen Vi. ill. i uppl. 1990. 158 s. Kartbd. 500 gram. Mycket gott skick.
Sköna Hem/Bonniers Specialtidningsförlag AB. ill. i uppl. 1997. 125 s. Kartbd. 815 gram. Nära nyskick.
Ica Bokförlag. ill. i uppl. 2005. 94 s. Kartbd. 675 gram. Mycket gott skick.
-Osten om Osten uppl. 1990. 280 s. Inbunden. inplastat sk. omsl. 515 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
BonnierFakta. ill. i uppl. 2010. 208 s. Kartbd. 750 gram. Nära nyskick.
Ica Bokförlag. ill. i uppl. 2004. 141 s. Kartbd. 890 gram. Nära nyskick.
Förlaget Tranan. ill. i uppl. 2002. 136 s. Inbunden. Dedikation sid 4. 30x23,5cm. 950 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. skrymmande.
Forum. ill. i uppl. 1992. 192 s. Kartbd. 28,5x23,5cm. 1025 gram. Mycket gott skick.
Gumaelius Förlaget. -en bok om människan som sällskapsdjur. ill. i uppl. Inbunden. 650 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick.
Studentlitteratur. ill. i uppl. 1987. 136 s. Häftad. 230 gram. Gott skick. namnt sid 2 övr mgs.
Forum. ill. i uppl. 1955. 192 s. Häftad. 375 gram. Gott skick. namnt sid 3 .
Brombergs. ill. ritning av klostret, i uppl. 1983. 559 s. Inbunden. 775 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. skrymmande.
Forum. ill. i uppl. 1991. 128 s. Häftad. 450 gram. Mycket gott skick.
Bra Böcker. ill. i uppl. 1987. 272 s. Inbunden. 29,7x23,5cm. 1340 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. skrymmande, namnt sid 3.
Bonniers. ill. i uppl. 1960. 104 s. Häftad. 150 gram. Gott skick.
Hamlyn. ill. i uppl. 1981. 127 s. Kartbd. 420 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Rabén & Sjögren. ill. i uppl. 1952. 138 s. Inbunden. 520 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick.
