1995. 255 s. Häftad. 26x21cm. 719 gram. Nära nyskick. Porto 5(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg. läs mer
Harlequin. 1997. 154 s. Pocket. några fläckar och veck finnes,. 18x11cm. 90 gram. Gott skick. Porto 3(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Harlequin. 1995. 154 s. Pocket. 18x11cm. 95 gram. Nära nyskick. Porto 3(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Harlequin. 2001. Pocket. 18x11cm. 90 gram. Mycket gott skick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Harlequin. 1999. 154 s. Pocket. mindre läsveck. 18x11cm. 95 gram. Nära nyskick. Porto 3(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Norstedts. 1973. Pocket. 18,5x11cm. 135 gram. Nära nyskick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Norstedts. 1973. 151 s. Pocket. 13x11cm. 120 gram. Nära nyskick. Porto 3(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Norstedts. 170 s. Pocket. Antikvariat Goldenbooks.se-Växjö Ett Antikvariat som det var förr - Men Bättre, med begagnade Böcker till begagnade priser på nätet.. 18x11cm. 140 gram. Mycket gott skick. Porto 3(Se säljarinformatione.. läs mer
Norstedts. 1973. 170 s. Pocket. 18x11cm. 140 gram. Nära nyskick. Porto 3(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Norstedts. 1975. 199 s. Pocket. 19x11,5cm. 150 gram. Nyskick. Porto 3(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
B.Wahlström. 1960. 255 s. Inbunden. Hennes skönhet gav henne makt & rikedom och kärleken från den grymme barbarossa. 19x13cm. 335 gram. Mycket gott skick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tilläg.. läs mer
Semic. 1987. 144 s. Häftad. Läsveck ,sedan finns det något litet svagt märke. 20,5x14,5cm. 225 gram. Mycket gott skick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Semic. Nr 4 1989. 144 s. Häftad. ett litet märke i ryggens nederkant. 20,5x14cm. 220 gram. Mycket gott skick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
B.Wahlström. 1960. 254 s. Inbunden. 19x13cm. 325 gram. Mycket gott skick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
B.Wahlström. 1960. 256 s. Inbunden. Den gotländska storbonden Niklas Bodvide förälskar sig i skönheten Emma Wiman. Han vill gifta sig med henne och ta med henne till Bodvide gård och leva resten av livet tillsammans med henne. M.. läs mer
Bonnier Fakta. 1984. 128 s. Inbunden. Kartonnage,,Antikvariat Goldenbooks.se-Växjö Ett Antikvariat som det var förr - Men Bättre, med begagnade Böcker till begagnade priser på nätet.. 21,5x17cm. 390 gram. Nära nyskick. Porto 4(.. läs mer
Svenska Bokförlaget Bonniers. 1961. 218 s. Häftad. Läsveck,lite blyertsunderstrykningar i bok. 20x13cm. 235 gram. Mycket gott skick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Norstedts. 1 uppl. 1980. 444 s. Inbunden. lite snedläst och omslag naggat i ryggkanten. 23x3x16cm. 775 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Porto 5(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage T.. läs mer
Kabusa. En deckare från Karlshamn uppl. 2011. 248 s. Pocket. 18x11cm. 145 gram. Nära nyskick. Porto 3(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Pirat. 2006. 326 s. Pocket. 18x11cm. 175 gram. Mycket gott skick. Porto 3(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Wahström & Widstrand. 2007. 178 s. Inbunden. litet veck nedre kant skyddomslag. 19x13,5cm. 310 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Jägareförlaget. 2004. 129 s. Häftad. liten namnettikett i pärms insida. 20x19,5 cm. 360 gram. Nära nyskick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Natur&Kultur. 2010. 160 s. Inbunden. Kartonnage-Presentskick. 20x12,5cm. 280 gram. Nyskick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Wennerbergs Förlag . 1967. 128 s. Pocket. Några veck finnes,,,Det fanns en hemlighet i hennes liv och Rick Homan upptäckte att den var fylld som en häxsabbat-fylld av ondska ,kättja och död. 18x11cm. 80 gram. Gott skick. Porto 3.. läs mer
Tiden. 1967. 73 s. Pocket. Samtal med Tage Erlander har blivit en vital och upplysande bok om den socialdemokratiske politikens val inför valet 1968.. 18x11cm. 80 gram. Nära nyskick. Porto 3(Se säljarinformationen) Aldrig skrymm.. läs mer
P.a Norstedts. 1975. 228 s. Inbunden. Omslaget har några märken i kanter och någon mindre reva i kant . 21,5x13,5cm. 330 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande.. läs mer
Raben & Sjögren. 1965. 159 s. Inbunden. Kartonnage. 21,5x14,5cm. 350 gram. Mycket gott skick. Porto 4(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Fritzes. 1955. 271 s. Häftad. Några mindre märken & fläckar finnes/Stig Alhgren gjorde sig ett namn som "kvickhetens konung", eller "Sveriges elakaste skribent", genom sina vassa, stilistiskt briljanta formuleringar i ledare oc.. läs mer
2013. 132 s. Häftad. 30x21cm. 300 gram. Nära nyskick. Porto 3(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Forum. 2008. 447 s. Inbunden. 23,5x16cm. 745 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Porto 5(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
