Gyldendal Norsk Forlag. 1.norsk.uppl. uppl. 1989. 149 s. Inbunden. Klotband. 21x13cm. 325 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Skyddsomsl. har ett par rivmärken i underkant.Org. prisetikett på skyddsomsl. .. läs mer
Rabén & Sjögren. o.u. uppl. 1956. 144 s. Inbunden. Ryggklotband. 19,5x13cm. 200 gram. Mycket gott skick. Ngt. nött i rygg och pärmhörn.
Rabèn & Sjögren. o.u. uppl. 1954. 140 s. Inbunden. Ryggklotband. 19,5x13cm. 200 gram. Mycket gott skick. Pärmarna ngt. nötta i kanten.
Rabén & Sjögren. o.u. uppl. 1953. 141 s. Inbunden. Ryggklotband. 19,5x13cm. 225 gram. Gott skick. Pärmarna ngt. nötta och kantstötta.
Rabén & Sjögren. o.u. uppl. 1953. 139 s. Inbunden. Ryggklotband. 19,5x13cm. 200 gram. Mycket gott skick. Ngt. stött i pärmkanterna.
Rabén & Sjögren. o.u. uppl. 1952. 144 s. Inbunden. Ryggklotband. 19,5x13cm. 200 gram. Mycket gott skick. Ngt. stött i de övre pärmkanterna.
Rabén & Sjögren. o.u. uppl. 1952. 137 s. Inbunden. Ryggklotband. 19,5x13cm. 200 gram. Gott skick.
Hökerbergs. 1953. 190 s. Inbunden. Ryggklotband. 19,5x12,5cm. 300 gram. Mycket gott skick. Ryggen en smula nött och solkig.
Hökerbergs. 1953. 176 s. Inbunden. Ryggklotband. 19,5x12,5cm. 300 gram. Mycket gott skick. Ryggen en smula solkig.
Bonniers Önskeböckerna. . uppl. 1950. 169 s. Inbunden. Ryggklotband. 19x13cm. 275 gram. Gott skick. Ngt. snedläst. Baksidepärmen ngt. solkig och fläckig.
Bonniers Önskeböckerna. 1951. 173 s. Inbunden. Ryggklotband med mjukpärm. 18,5x12,5cm. 225 gram. Gott skick. Ngt. snedläst. Tillskrift på försättsblad.
Hökerbergs. 1954. 152 s. Inbunden. Ryggklotband. 19,5x12,5cm. 250 gram. Gott skick. En mycket liten spricka in mot ryggen vid försättsbladet, i övrigt mycket gott skick.
Hökerbergs. 1955. 151 s. Inbunden. Ryggklotband. 19x12,5cm. 250 gram. Mycket gott skick. Tarzan och det gyllene lejonet.
Hökerbergs. 1953. 216 s. Inbunden. Ryggklotband. 19,5x12,5cm. 325 gram. Gott skick. Ryggen ngt. sliten med mindre uppfransning vid övre rygg.
Hökerbergs. 1953. 187 s. Inbunden. Ryggklotband. 19,5x12,5cm. 300 gram. Hyfsat skick. Sliten rygg med ngt. uppfransning på övre och nedrwe rygg.Inlaga bra.
Natur och Kultur Skattkammarbiblioteket. 1960. 174 s. Inbunden. Dekorerat pappband. 19x12,5cm. 250 gram. Nära nyskick. En varm och humoristisk saga av skönlitteraturens satiriske mästare.
Bonniers önskeböcker. 1.sv.uppl. uppl. 1956. 172 s. Inbunden. Ryggklotband. 19x12,5cm. 275 gram. Gott skick. Ryggpärmen har ett litet tryckmärke och ett par mindre fläckar. Papperet på inre pärm ät litet rivet, men kan limmas.Ka.. läs mer
B. Wahlströms. 1973. 140 s. Inbunden. Ryggklotband. 17,5x11,5cm. 150 gram. Mycket gott skick.
B. Wahlströms. o.u. uppl. 1951. 138 s. Inbunden. Ryggklotband. 17,5x12,5cm. 175 gram. Hyfsat skick. Pärmen är nött med ett par, inte särskilt synliga hål. Inlagan har några inte särskilt tydliga vikmärken och en början till spri.. läs mer
Rabèn & Sjögren. o.u. uppl. 1969. 198 s. Inbunden. Svart klotband. 19,5x13cm. 350 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Namnt. på försättsblad. Skydsomsl. ngt. naggat i överkant, En klaustrofobisk thri.. läs mer
Hökerbergs. 1.sv.uppl. uppl. 1955. 276 s. Häftad. 22x14,5cm. 475 gram. Gott skick. Namnlapp på framsidenpärmens insida.Omsl. ngt. naggat i nederkant med en svagt vikmärke på baksidan. Bruksspår på rygg. Totalt ett bra exemplar a.. läs mer
Pan/ Nordstedts. Originalpocket uppl. 1976. 180 s. Pocket. 19x11,5cm. 200 gram. Nära nyskick. Ett naggningsmärke i omsl. nedre kant och ett i den övre.En intressant bekännelsebok.
Carlsson. o.u. uppl. 2004. 350 s. Inbunden. Dekorerat pappband. 24,5x17cm. 950 gram. Nyskick. läs mer
B. Wahlströms. 6.sv.uppl. uppl. 1952. 154 s. Inbunden. Ryggklotband. 17,5x12,5cm. 175 gram. Gott skick.
B. Wahlströms. 1977. 198 s. Inbunden. Ryggklotband. 18x11,5cm. 200 gram. Mycket gott skick.
B. Wahlströms. 1957. 215 s. Inbunden. Ryggklotband. 17,5x12,5cm. 200 gram. Gott skick.
Bonniers Önskeböckerna. 1948. 201 s. Inbunden. Ryggklotband. 19x12,5cm. 325 gram. Gott skick. Ngt. nötta pärmkanter. Ex libris på försättsblad.
B. Wahlströms. 1950. 217 s. Inbunden. Ryggklotband. 17,5x12,5cm. 225 gram. Gott skick. Diskret namnstämpel på titelblad.
B. Wahlströms. 6.sv.uppl. uppl. 1953. 214 s. Inbunden. Ryggklotband. 17,5x12,5cm. 225 gram. Gott skick. Ett mindre rivmärke vid övre rygg. Diskret namnstämpel på försättsblad.
Bonniers Önskeböckerna. 19-23.tus uppl. 1952. 191 s. Inbunden. Ryggklotband. 19x12,5cm. 275 gram. Gott skick. Ngt. snedläst.
