Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Gleerups. 1952. 150 s. Hyfsat skick. OBS:GRATIS OCH BRA EMBALLAGE!Porto postens A taxa!Många fläckar på fram och baksidan,anteckningar och stämpel i boken,skada på ryggen och stött på kanterna.
BonnierCarlsen. ou uppl. 1995. 159 s. Inbunden. dek pappband. 22x14cm. 318 gram. Nära nyskick.
Sesam. 1970. 95 s. Hyfsat skick. OBS:GRATIS OCH BRA EMBALLAGE!Porto postens A taxa!veck och fläckar på fem och baksidan och i boken.
Hobby House Press, Inc., Third Printing 1994. Fine (nyskick9. Paperback, 152 pages. Richly illustrated (mycket rikt illustrerad med bilder och mönsterritningar). läs mer
LT. 1994. 334 s. Inbunden. 28x24cm. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Rikt illustrerad i färg.
Norstedts. 1998. 215 s. Inbunden. 24x22cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Rikt illustrerad delvis i färg.
Helene Obolensky Enterprises, Inc., 1982. Hardcover, with dust jacket, 240 pages. Richly illustrated (rikt illustrerad med stora färg- och svartvita bilder/foton). In a very good condition (skyddsomslaget med endast ringa, närma.. läs mer
Bonniers. 1967. 261 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag saknas. Rikt illustrerad. Ö: Birger Hultstrand.
Norstedts. 1982. 542 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag saknas. Ö: Ann Henning.
Brutus Östlings Bokförlag Symposion. Stockholm/Stehag, 2010. Häftad. 311 s.
Brutus Östlings Bokförlag Symposin. 1988. 215 s. 369 gram. Nyskick.
Brutus Östlings Bokförlag Symposion. Stockholm/Stehag, 2006. Häftad. 300 s.
The Book of Common Prayer and Administration of the Sacraments ... the Church of England ...Vinrött klotband, 85x128 mm, röda snitt, 662 s, Society for Promoting Christian Knowledge, London, inget årtal, bra skick.
Arkiv förlag/A-Z förlag. 1998. 159 s. Häftad. 266 gram. Nyskick. läs mer
Trevi. 1975. 316 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Rikt illustrerad.
Helsinki University Library 1980 Häftad, 80 sidor. Exemplar nr 40/100
Symposion.. 1 uppl. 1984. 130 s. Häftad. 237 gram. Nära nyskick. Oläst Exemplar.. läs mer
Cordia. 1999. 200 s. Inbunden. Dekorerat pappband. Gott skick. Ägarnamn.
Forum. 1977. 250 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Wahlström & Widstrand, 2007. Nyskick. Inbunden, med skyddsomslag, 291 sidor. Mycket rikt illustrerad med stora vackra färgbilder/foton på kakelugnar. läs mer
1950-tal (?). 12 s. Häftad. 14x15,5cm. 23 gram. Reklambroschyr, litet häfte, teckningar i färg. Opaginerad. Häftet har följt med som bilaga till mönsterarket "Sy själv". Mönsterarket följer inte med. Frakt: 16kr med B-post . läs mer
LT. 1988. 206 s. Inbunden. 22x23cm. Mycket gott skick. Rikt illustrerad.
Brutus Östlings Bokförlag Symposion. 1992. 189 s. Häftad. 277 gram. Nära nyskick. läs mer
Norstedts. 1999. 297 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Ö: Anne-Marie Ljungberg. Ägarnamn.
Förlagsband med skyddsomslag. Mycket fint exemplar. Oläst. Lätt gulnat boksnitt, för övrigt i nyskick. Nära presentskick. James McBride växte upp i Brooklyn som ett av tolv syskon. Hans far var en svart frikyrkopredikant och han.. läs mer
Bonniers. 1994. 205 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Ägarnamn.
Natur och Kultur, 1998. Inbunden, dek pappband. 152 sid. Format 21,5*13,5 cm. I fint skick. Portovikt 300 g. läs mer
Sthm: Bonnier, 1944. 316 s. + tryckt omslag. Oskuren. En aning snedläst. Omslaget solkigt. Femton år efter studentexamen reser huvudpersonen till Uppsala för att träffa sina klasskamrater och för att återse en ungdomskärlek.
Arkiv. 1 uppl. 1997. 235 s. Häftad. 332 gram. Nära nyskick. läs mer
Text Eva Burman, foto Henry Eriksson. 1989, pappband m skyddsomslag, 18x23 cm, 133 s, R&S. liten tillskrift + liten namnetikett på titelsidan, gott skick.
