Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Ordfront. 1999. 297 s. Inbunden. Nyskick. Frakt tillkommer.
Krigsflygskolan och Svensk Flyghistorisk Förening. Första uppl. 1996. 191 s. Inbunden. 24,5x21cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. läs mer
INBUNDEN med skyddsomslag. Bra Böcker 1984. 432 gram. Bra skick.Frakt B-post 36 kronor eller A-post 39 kronor........................ Baksidestext: "1984" kom ut 1949. Aldrig förr eller senare har en roman så upprört. så .. läs mer
Academic press, Inc.. 1980. 372 s. Pocket. 23.2x16cm. 505 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas. Omslagets kanter är skavda, i övrigt inga anmärkningar. läs mer
KARTONNAGE. Prisma 1999.258 gram. Mycket fint skick. Frakt B-post 36 kronor eller A-post 39 kronor..............
Bruksanvinsning Husqvarna Svartqvarna Mod 24 - Nytt Häfte
Reservdelskatalog Hedlund Motor 500 cc. - Ny Bok
1967, originalband med omslagsbild i absolut samlarskick, namn men rak och ren med skarpa hörn och kanter
Bonnier pocket . Första svenska utgåva uppl. 1984. 226 s. Pocket. 17.5x10.5cm. 160 gram. Hyfsat skick. Skyddsomslag saknas. Väl läst, nött på framsidan, stött på övre och nedre kanterna. Alla blad sitter fast. Bra semesterbok!.
Bonniers. Första sv uppl. 2003. 283 s. Inbunden. 23,5x16cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Översättning av Ulla Danielsson.
Bernces. 1983. 89 s. Inbunden. 19.3x9cm. 100 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas. Utsidan; Märke från där prislappen en gång har suttit, i övrigt inga fläckar.eller repor. Insidan; På sista uppslaget är pappret något uppruggat.. läs mer
Skottland 1863. Bessy Buckley är på flykt från sitt förflutna som prostituerad i Glasgow. Av en slump får hon jobb som hembiträde hos den vackra Arabella på Haivers slott. Bessy fascineras av sin nya matmor men blir också rätt f.. läs mer
Bonniers. Första uppl. 2001. 98 s. Inbunden. 22x15,5cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Omslag av Michael Söderlundh.
W&W. 1965. 139 s. Pocket. 170 gram. Nära nyskick. Översättning Sven N Storck. Förord av Hans Björkegren.
Richters. 1989. 312 s. Pocket. 18x10.6cm. 220 gram. Hyfsat skick. Skyddsomslag saknas. Ryggen har veckats, men omslaget och alla blad sitter fast. Inga fläckar, inget kladd, ingen röklukt.
1999, rak och ren pocket utan namn eller skador, presentskick
2004, rak och ren pocket, mycket diskret namn men inget slitage
Bonniers. Första uppl. 1953. 192 s. Häftad. Mycket gott skick. Aningen snedläst.
Bantam Books. 1985. 724 s. Pocket. 17.1x10.1cm. 300 gram. Dåligt skick. Skyddsomslag saknas. Sliten men fortfarande läslig pocket. Bra semesterbok :-).
2004, rak och ren pocket utan namn eller skador, presentskick
Prisma. 1998. 170 s. Häftad. Nyskick. Frakt tillkommer.
2000, rak och ren pocket utan namn eller slitage, försättsbladet borta
Geber. 1973. 253 s. Pocket. Gott skick. En handbok i Tolkiens världar och hans författarskap. Kantstött omslag, blekt och rynkig bokrygg, ägarstämpel på första sidan.
Bonniers. Första sv uppl. 2008. 624 s. Inbunden. 23,5x15,5cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Översättning av Ulla Danielsson.
Pocket i nära nyskick, litet hack i pärmen. BB 2002. - En ung fotbollssupporter blir dräpt med en ölsejdel på en känd stockholmskrog. In kallas ett par polismän från det som en gång var rikskriminalens Specialenhet för våldsbrot.. läs mer
Prisma . 1999. 128 s. Häftad. Nyskick. Frakt tillkommer.
Utgiven av FoU-enheten Psykiatrin Södra, Stockholms produktionsområde i samarbete med RSMH Riksförbundet för Social och Mental Hälsa, 1999. Boken i nära perfekt skick. Häftad, 156 sidor. Boken ger en detaljerad sammanfattning av.. läs mer
Prisma. 1999. 128 s. Häftad. Nyskick. Frakt tillkommer.
2000, förlagskartonnage i presentskick, rak och ren utan namn eller skador läs mer
Pocket i nyskick. Richters 2004. - På en liten gård på Irland sker det förunderliga ting. Medan musiken ur Sound of Music strömmar ut högtalarna mjölkar höggravida ogifta mjölkerskor de förnöjda korna. Därefter tillför farbröder.. läs mer
