Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Legenda. 1986. Kartonnage. Mycket gott skick. L.
Offers illuminating insights into Thai culture and society. It will help you to turn your visit into a memorable and enriching experience.
Wahström & Widstrand. 2004. 192 s. Pocket. 18x11cm. 110 gram. Nyskick. Porto 3(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Aldus/Bonnier. 1963. 186 s. Pocket. Tillhör serien Aldus Klassiker. 18,5x11,5cm. 131 gram. Nära nyskick. Porto 3(Se säljarinformationen) Aldrig skrymmande eller Emballage Tillägg.
Magnus Bergvalls Förlag. 1965. 294 s. Inbunden. Kartonnage. 22x15cm. 540 gram. Hyfsat skick. Har lite skador, ryggen är nött och tejpad, några sidor är lösa men intejpade, men i övrigt är den komplett och den håller ihop.
Nybloms Förlag. 1980. 224 s. Inbunden. Brunt klotband. 22x15,5cm. 566 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Skyddsomslaget har dock några skrynklor och veck. Baksidestext: Vilda blommor på åker, äng och i sko.. läs mer
Nordisk Rotogravyr. 6:e uppl. 1964. 235 s. Inbunden. Kartonnage. 20,5x13cm. 349 gram. Gott skick. Lite skadad och nött i ryggen. 820 färgbilder av vilda svenska växter med beskrivande text på samma uppslag. Instruktiva bilder i .. läs mer
Nordstedts & Söners Förlag. 8:e uppl. 1985. 254 s. Inbunden. Kartonnage. 20x13cm. 424 gram. Gott skick. Fåglar i färg är förmodligen Sveriges populäraste fågelbok genom tiderna. Att den blivit så omtyckt beror i första hand på a.. läs mer
ICA Bokförlag. 1980. 144 s. Häftad. Mjuka pärmar. 17,5x12cm. 182 gram. Mycket gott skick. Det här är boken att ta med på svamputflykten. 91 av våra viktigaste matsvampar och deras farliga dubbelgångare är avbildade med ovanligt .. läs mer
Allas Veckotidning. 1999. 66 s. Häftad. Mjuka pärmar. 18x11cm. 44 gram. Gott skick. Medföljde som bilaga till Allas Veckotidning nr 37 1999.
Text & Tanke / ISBN 91-526-4611-4 Verbum. 1988. 30 s. Häftad. Mjuka pärmar. 14,5x10,5cm. 30 gram. Mycket gott skick.
Gideoniterna. 1983. 747 s. Häftad. Grön skinnimmitation med mjuka pärmar. 12x7,5cm. 109 gram. Mycket gott skick. Det står tryckt på första uppslaget ?Denna bok får inte säljas?, så jag tar därför inget betalt för själva boken, d.. läs mer
Inter Skrift Förlag. 1989. 98 s. Häftad. Mjuka pärmar. 18x11cm. 82 gram. Mycket gott skick. Namnad på första uppslaget.
Bokförlaget Libris. 1985. 153 s. Inbunden. Kartonnage. 19x11,5cm. 183 gram. Mycket gott skick.
Inter Skrift Förlag. 1985. 110 s. Häftad. Mjuka pärmar. 18x11cm. 105 gram. Gott skick. Något litet veck finns på omslaget och en liten skada i ryggens nederdel.
Bokförlaget Libris. 1992. Inbunden. Kartonnage. 14,5x14cm. 243 gram. Mycket gott skick. läs mer
Petra Förlag. 1986. 808 s. Inbunden. Rött klotband. 17,5x10,5cm. 385 gram. Mycket gott skick. Den svenska psalmboken, antagen vid 1986 års kyrkomöte.
Petra Förlag. 1987. 902+433 s. Inbunden. Svart klotband. 14,5x11cm. 385 gram. Mycket gott skick. Den svenska psalmboken, antagen vid 1986 års kyrkomöte.
Förlagshuset Gothia. 1986. 482 s. Inbunden. Klotband. 20x13cm. 716 gram. Mycket gott skick. Femte tryckningen. Det sitter snabbflikar på de olika delarna så det går snabbt att hitta med hjälp av dem.
Utgiven av Nationalmuseum, Stockholm och Bra Böcker, Höganäs. 1982. 192 s. Inbunden. 30,5x21,5cm. 1200 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. En 1 cm lång reva finns vid övre ryggslut. Porto 39 kronor B-post.. läs mer
Innehåller Ungdomsdikter, Gitarr och dragharmonika, Nya dikter, Stänk och flikar, Nytt och gammalt, Gralstänk, Räggler och paschaser, Efterskörd & Reconvalescentia. Wahlström & Widstrand. 1987. 658 s. Inbunden. 22,5x15,5cm. 800 .. läs mer
Månpocket. 2003. 276 s. Pocket. 18x11cm. 159 gram. Mycket gott skick. Oläst. Porto 22 kronor B-post inom Sverige.
Richters. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. lite revor i omslag(126).
Bra böcker. Inbunden. Mycket gott skick. (126).
Rabén & Sjögren. Inbunden. Mycket gott skick. (126).
Bra spänning. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. (126).
Bra böcker. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. namnad (126).
Damm förlag. Inbunden. Mycket gott skick. Dedikation (126).
Forum. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. namnad (126).
Natur & kultur. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. (126).
