Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Damm förlag. 2007. 240 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Gullers. 1988. 128 s. Kartonnerad. Gott skick. Rikt illustrerad. Hylla 16 - Plan 1. läs mer
Lund; LeanderMalmsten, 1998. Första svenska utgåvan. Originalets titel: The Beach (1996). 446 s. Häftad med tryckt omslag [Danskt band]. Gott skick. Lättare läsveck, annars fin. Porto 39:-.
Klamrad, 16 s. Stämplar och tillskrift på framsidan läs mer
Piratförlaget. 2004. 389 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
AWE/Gebers, 1982. Inbunden med skyddsomslag, 255 sid. I nära nyskick. läs mer
Kyrkliga Förbundets Bokförlag 1982, klamrad, 32 s.
Stockholm; Bonnier Essä, 1999. Andra-tredje tusendet. Originalets titel: Lezioni Americane, Sei proposte per il prossimo millennio (1998, 1994). 156, (1, 3 blanka) s. Förlagsband med tryckt skyddsomslag. Fint skick. Skyddsomslag.. läs mer
Bonniers. 2007. 305 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Storstilsbiblioteket. 1991. 293 s. Inbunden. 23x16cm. 490 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Norrköping 1860, inb, 236 + 239 + 320 s. Tillskrift på främre pärmens insida, sprucken i dom inre falsarna, nötningar på ryggen, fuktfläck på några blad läs mer
Wahlström & Widstrand. Första uppl. 2002. 233 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Bonnier Alba, 1995. Inbunden med skyddsomslag, 472 sid. Namnad. I mycket gott skick.
Norsteds. 1981. 394 s. Inbunden. 22x14cm. 675 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Pocketförlaget. 2009. 256 s. Pocket. Mycket gott skick. Hylla 16 - Plan 1.
Brevskolan. 1968. 116 s. Häftad. Ringpärm.. Mycket gott skick.
J.A.Lindblads Bokförlag AB. 1972. 256 s. Inbunden. 21x14cm. 436 gram. Gott skick. Göran Bergendal berättar om ett antal tonsättare som betytt mycket för svenskt musikliv. Liksom i Moderna tonsättarprofiler dokumenterar Bergendal.. läs mer
Prisma. 1980. 205 s. Häftad. Gott skick. läs mer
Stockholm; Albert Bonniers Förlag, 1985. Originalets titel: Palomar (Turin, 1983). 135, (3, 2 blanka) s. Förlagsband med tryckt skyddsomslag. Fint skick. Skyddsomslag aningen nött ned några riss i kanterna. Tillskrift på främre .. läs mer
Wahlströms. 2009. 585 s. Pocket. 18x11cm. 360 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Natur och kultur. 1990. 222 s. Inbunden. Mycket gott skick. Namnad i pärm och försättsblad, annars bra skick.
P. A. Norstedts & Söners Förlag. 1:a uppl. 1949. 281 s. Häftad. Gott skick. Peder Sjögren född Gösta Sjögren 1905 i Braås, Småland, död 1966, var en svensk författare. Sjögren var medarbetare i Dagens Nyheter 1930-1943. 1929-193.. läs mer
Aldus. 1975. 160 s. Häftad. 21x13cm. 174 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Bonnier akta. 1981. 64 s. Inbunden. Nära nyskick.
Stockholm; Albert Bonniers Förlag, 2012. Originalets titel: Párhumazos történetek (2005). 493, (1, 2 blanka) s. Förlagsband med tryckt skyddsomslag. Fint skick. Frakt 39:-.
Folket i Bild. 1955. 214 s. Inbunden. 19x12cm. 255 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
Wahlström & Widstrand förlag. Första uppl. 1992. 266 s. Inbunden. Klotband. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Ryggen något sned.
Eriksson & Lindgren. 1991. 155 s. Inbunden. 22x14cm. 370 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Rabén & Sjögren. 2004. 193 s. Kartonnerad. Mycket gott skick. Hylla 16 - Plan 1.
Åhlen & Söners,Stockholm. 1936. 281 s. Inbunden. Gott skick. OBS:GRATIS OCH BRA EMBALLAGE!!!Postens A taxa.
