Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Wahlström & Widstrand. 1982. 247 s. Dek. pappband. 21,5x14cm. 357 gram. Hyfsat skick. sliten pärm, solbefläckat snitt.
NORSTEDTS. 1987. 363 s. Inbunden. Dekorerat kartonnage. 973 gram. Gott skick. namnad på insidan.
Bonniers. 1981. 259 s. Förlagsband. 20,5x13cm. 484 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. solkigt skomsl.
Bra Böcker. 1998. 377+371 s. Förlagets illustrerade pappband / Kartonnage med övre guldsnitt och märkband. Nyskick. Mycket fina exemplar. Olästa. Lätt gulnat boksnitt och några mycket små skavmärken på övre snittet, för övrigt i.. läs mer
R & S. 1983. 232 s. Pocket. Mycket gott skick.
Rabén & Sjögren. 1977. 228 s. Häftad. 19x12cm. 288 gram. Gott skick.
Wahlström & Widstrand. 1985. många s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 892 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Svenskt Militärhistoriskt Bibliotek. 2:a reviderade upplagan uppl. 2009. 214 s. Inbunden. 23,5x10,5cm. 580 gram. Nyskick. Oläst.
Rabén Prisma. 1995. 243 s. Dek. pappband. 25,5x20cm. 1053 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Norsteds. 1987. 337 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Skrivet på försättsbladet + lite skavd längst ner på ryggen. Betalning kuvert eller bankkonto. Rek. 65kr - ansvarar ej för något oförutsett orsakat av posten. Frakt 12kr.
Skolan för Bokhantverk. 1956. 249 s. Häftad. 26,5x18cm. 775 gram. Hyfsat skick. Illustrerad, 650 ex, 2 st 1 cm revor i falsen. läs mer
Brombergs. 1:a uppl. 2001. 144 s. Inbunden. Dekorerat laminatband. 20,5x12,5cm. 250 gram. Nyskick. Illustrerad.
BonnerCarlsen. 1998. Kartonnerad. Mycket gott skick. I den här samlingsvolymen kan du njuta av höjdpunkter ur berättelserna om Christoffer Robin, Nalle Puh och alla de andra djuren i Sjumilaskogen. Följ med Nalle Puh upp i det b.. läs mer
MånPocket. 1982. 238 s. Pocket. 178 gram. Gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Bukowskis. 1999. 373+annonser s. Häftad. 29x21,5cm. 1514 gram. Gott skick. Rikt illustrerad, omslaget laminering har släppt llite.
Malden, MA : Blackwell Publishers, 2000 Engelska 316 s. Paperback. Inga skador. Serie: Language in society Frakt inom Sverige 37:- läs mer
Svenskt Militärhistoriskt Bibliotek (SMB). 1:a, särskild upplaga för medlemmar i SMB uppl. 2008. 226 s. Inbunden. 21,5x14,5cm. 525 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Oläst.
Könemann. 2004. 357 s. Förlagsband. 26x22,5cm. 1584 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Rikt illustrerad.
Brombergs. 1:a uppl. 1999. 132 s. Inbunden. Dekorerat laminatband. 20,5x12,5cm. 250 gram. Nyskick. Illustrerad.
Bonniers. 1945. 218 s.+ 18 svartvita fotoporträttbilder s. Trådhäftad. 21x15cm. 450 gram. Hyfsat skick. Omslagen på två håll trasiga i kanten.18 förfatare = Erik Asklund,Harald Beijer,Hans Botwid,Jan Fridegård,Helmer Grundström,.. läs mer
ICA BOKFÖRLAG. 1984. 192 s. Inbunden. laminerat dekorerat förlagsband. 618 gram. Mycket gott skick. boken är namnad på insidan.
Könemann. 2000. 215 s. Förlagsband. 26x22,5cm. 1020 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Rikt fotoill av Georg Valerius, inplastad.
Könemann. 2000. 215 s. Förlagsband. 26x22,5cm. 1020 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Rikt fotoill av Georg Valerius, inplastad.
Prisma. 1:a uppl. 2009. 322 s. Inbunden. 21,5x14,5cm. 540 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Oläst.
PRISMA. 2007. 555 s. Inbunden. 786 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Cedco 1998. Opaginerad men 124 sidor. Stort format. Inbunden Kartonnage. Gott skick.
MånPocket. 2005. 494 s. Pocket. 264 gram. Gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Bra Klassiker. 1981. 353 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Njals saga är den längsta av de isländska släktsagorna och kanske den psykologiskt mest intressanta. Sagan som egentligen är tvåm b.. läs mer
ICA Bokförlag 2008. 406 sidor med många fina bilder. Betalning kuvert eller bankkonto. Rek. 65kr - ansvarar ej för något oförutsett orsakat av posten. Frakt 48kr.
