Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Fröléen & Comp.. 1896. 560 s. Inbunden. Mycket gott skick. Mycket vackert dekorerad bok från slutet av 1800-talet. . läs mer
Bok m mycket sliten pärm men alla sidor finns med o den går att läsa. Bok m mjuk pärm. (sd3) Kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckot.. läs mer
Norstedts. 1 uppl. 2009. 311 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 599 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Nytt. Oläst. Aningen gulnat boksnitt, för övrigt i presentskick. Under några hektiska.. läs mer
Askild & Kärnekull. 1972. 279 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Namnad. Omslaget haren reva på baksidan.
trcykt 1941 svenska kuyrkans diakonistyrelses förlag, det är en inbunden bok, utrangerad biblioteksbok i hyfsat skick med en del fläckar på pärmen, även en reva annars ok. (sd3) Kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballa.. läs mer
Bonnier Carlsen. 2001. 32 s. Inbunden. Nyskick. Frakt tillkommer.
Aldus pocket i mkt slitet skick o m anteckningar på sidorna men alla sidor finns med o den går att läsa. (sd3) Kostar 22 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutd.. läs mer
1997, rak och ren pocket utan namn eller skador men med vissa små bruksspår
Pocket i hyfsat skick men pärmen är lite sliten. (sd3) Kostar 12 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller liknande. .. läs mer
Utrangerad biblioteksbok m mkt sliten pärm. (sd3) Inbunden, kostar 33 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad med en veckotidning, biblioteksbok eller likna.. läs mer
Bonniers. 1998. 477 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 1149 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Nytt. Oläst. Aningen gulnat boksnitt och några minimala hanteringsspår på skyddsomslaget, för.. läs mer
Förlaget Hjulet. 2004. Inbunden. Nyskick. Frakt tillkommer.
Roman med kristet missionstema. Evangeliska fosterlandsstiftelsen. 1960. Häftad. 152(1) s. Bok i gott skick. Lite stött och naggad i kanterna. Liten reva i framkanten på bakre pärmen. Fin inlaga. Frakt: 33 kr (maj-13). .. läs mer
Wiken. 1991. 598 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband / Kartonnage. 970 gram. Nära nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Något gulnat boksnitt och några mycket små hanteringsspår på pärmen, för övrigt i nyskick. Sovjets .. läs mer
Leopard förl. 2010. 471 s. Inbunden. 810 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Priset inkluderar frakt.
AWE / Gebers 1986, 1986, 1985. 482 + 406 + 362 sidor. Åke Ohlmarks översättning. Läsveck på ryggen på 1:a delen. Hela triologin om härskarringen i tre pocket. Gott/ Mycket gott skick. Övriga ISBN är: 9120071302 samt 9120071310.. läs mer
Leopard förl. 2009. 352 s. Inbunden. 665 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Priset inkluderar frakt.
Leopard förl. 2003. 376 s. Inbunden. 805 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Priset inkluderar frakt.
Two Plus Two Publishing. 1997 Edition, Sixth Printing, October 2004. 113 s. Häftad. Lite ful pärm med veck. Inlagan i mycket gott skick.
Tranan. 1.sv.uppl. uppl. 2001. 335 s. Inbunden. 22,5x14,5cm. 600 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Litet rivmärke på försättsblad. En fascinerande portugisisk klassiker och släktkrönika där en stor.. läs mer
Södra Sveriges Skogsägares Förbund. 1970. 274 s. Inbunden. 21,5x15,5cm. 618 gram. Liten fläck pärmen, i övrigt i mycket gott skick. De flesta bilderna är tagna av Sune Jonsson, illustrationer av Gunnar Brusewitz. En kursbok om d.. läs mer
Bonniers. 2011. 488 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 820 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Känns oläst. Lätt gulnat boksnitt, för övrigt i nyskick. "Min självbiografi är mest av allt en.. läs mer
Natur & Kultur. 2000. 352 s. Inbunden. 960 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Priset inkluderar frakt.
häftad 113 sidor, mareld 2000, nyskick
Norstedts. 2011. Inbunden. 1000 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Priset inkluderar frakt. läs mer
Forum. 1980. 295 s. Inbunden. Dekorerat och laminerat pappband. 22x13,5cm. 475 gram. Mycket gott skick.
Bonniers. 1986. 242 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 375 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Fint exemplar. Känns oläst. Gulnat boksnitt och några mycket små skavanker på skyddsomslaget, fö.. läs mer
Norstedts. 2011. 524 s. Inbunden. 700 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Priset inkluderar frakt.
inb. med skyddsomslag 246 sidor, norstedts 2012, nyskick
Piratförlaget. 1.sv.uppl. uppl. 2012. 561 s. Inbunden. 21,5x15cm. 900 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
