Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Micksäter förlag. 2. uppl . uppl. 1985. 105 s. Brunt klotband. 20x22cm. 400 gram. Tillskrift, i nyskick. läs mer
Federativ. 1:a uppl. 1939. 368 s. Inbunden. Bundna i en mkt fin volym med alla omslag. Mycket gott skick. Diskret namnteckning och noterat "Vinst i Konsum-boklotteri".
ICA bokförlag . 1979. 77 s. Inbunden. Kartonnage. Nära nyskick. Namnetikett på pärmens insida.
W&W. 2001. 144 s. Inbunden. dekorerat pappband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Mycket rikt illustrerad i färg med foton av skolplanscher.
Avon fantasy 1989 pocket eng text fint skick
Studentlitteratur 2002 Paperback 180s. Mkt. gott skick* läs mer
Bantam fantasy 1996 pocket eng text fint skick
Inbundet förlagsband/omslag Natur och Kultur 2007. Illustrerad med en karta och svartvita fotografier. Förord av Bosse Schön. Mycket gott skick. 179 sidor.
Vallentuna Kulturnämnd. 1998. 127 s. Inbunden. rött helvävband. 27x21cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Vallentunakalendariet och dess tid.Rikt illustrerad i svartvitt och färg.
övers.: Lars Ekegren, Forum förlag, ©1990, tr. Juva, Finland 1994, 213 sid. förl.bd, 23,3x16x2,2 cm, mycket gott skick. 425 gram
I:a uppl. 1906-1919. Inbunden. Inbundna i tre uniforma klotband. Mycket gott skick. Alla främre omslag och några bakre medbundna. Mycket ovanliga!.
Schmidt-Römhild Deutschland 1999. 3. auflage. Originallinnebd. Sk.omslag, Illustriert, karten. Sehr gut zustand*
Bonniers. 1983. 291 s. Inbunden. Mycket gott skick, men lite blekt. Fem olika berättelser.
Cavefors. 1972. 238 s. Pocket. Nära nyskick.
Pragmatic Bookshelf. seventh printing june 2006 uppl. 2006. 561 s. Häftad. 873 gram. Mycket gott skick.
78 s. Häftad. Gott skick. Carl Rappe och 1700-talets vägväsen i Östsmåland och Öland,Särtryck ur årsboken Kalmar län 1950,ägaretikett.
Pan Books 1992 pocket eng text gott skick
Origo AB. 1997. Häftad bok i mycket fint skick. 82 sidor. läs mer
Arkiv förlag. 1983. 307 s. Pocket. Nära nyskick.
Allhems. 1981. 542 s. Inbunden. 28x20cm. 2330 gram. Illustrerd. Pärmen och skyddsomslaget är fuktskadat.
Del Rey fantasy 1986 pocket eng text ngt färgavskav annars gott skick
Norstedts. 1980. Hårda pärmar med skyddsomslag. Boken är i mycket fint skick. 403 sidor. Rikt illustrerad. Kartor.
Jengel. 2003. 247 s. Häftad. Nära nyskick. Namnteckning.
Historiska Media. 2005. 166 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. illustrerad.
Del Rey fantasy 1983 pocket gott skick eng text
Natur och kultur. 1930. 159 s. Inbunden. Dek orginalklotband. Mycket gott skick.
Gidlunds. 2005. 225 s. Häftad. gallringsstämplad men i övrigt i mycket gott skick. läs mer
Bonniers Förlag, 1971. 204 sid + 112 sid. Två vol. Den ena ib. i förlagets dek. pappband. Rikligt illustrerad. Receptsamlingen i spiralband. Mycket gott skick men namn och ryggtexten skavd så texten knappast är läsbar. läs mer
Særtryk af Matematisk Tidsskrift A, No. 1 1938, klamrad, 10 s. Omslag naggade och ojämnt blekta
Bonniers. 1994. Inbunden bok i mycket fint skick. 263 sidor.
