Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Verbum, 2000. 136 sid. 24,5x17,5 cm. Vikt: 396 gram. Inbundet pappband. Mycket fint skick.
Bound in blue cloth 29 X 22 cm.No dust jacket,ex library,clean and undammaged with stampings from the library,XXVI + 213 pages.University of California Press 1984.Contents:Basic Grammar - Selected Texts - Glossary - Paradigms an.. läs mer
Natur & Kultur 2009. Pocket 17,8 cm, 251 sidor, 147 gram. Förlagsnytt ex. Porto (A-post, i vard.): 24:-
Månpocket. 2010. 406 sid. Gott skick.
Verbum . 3 uppl. 1993. 382 s. Inbunden. Nyskick.
1981. Häftad. 325 gram. Mycket gott skick.
Sanitas, 2002. 168 sid. 22x15 cm. Vikt: 275 gram. Trådhäftad. Mycket gott skick.
Pocketförlaget. 2012. pocket. 484 sid. Gott skick.
Libris . 1 uppl. 2012. 210 s. Inbunden. Nyskick.
Månpocket. 2012. 310 sid. Gott skick.
Studentlitteratur, 2003 (tredje uppl.) 93 sid. 8:o. Vikt: 148 gram. Limmat mjukband. Mycket gott skick. Illustrerad.
Wahlström & Widstrand. 1978. 283 s. Inbunden. Gott skick. Annas och Christians äktenskap vill inte lyckas. Konflikterna kommer tidigt. Efterhand djupnar de och fem-sex år efter giftermålet har de fört Anna och Christian in i en .. läs mer
1980. 168 s. Häftad. 272 gram. Nära nyskick.
Artos. 1999. 260 s. Inbunden. Nyskick.
Alfabeta 1995. 173 s. Inbunden, svart kartonnage m. skyddsomslag, tvärformat 17,7 x 19,5 cm, 173 sidor, 410 gram. Förlagsnytt ex. Porto: 39:-
Consilium Förlag, 1987. Opaginerad. 21,5x21,5 cm. Vikt: 570 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Bonniers. 1956. 310 s. Häftad. Gott skick. >> En idealisk äventyrsbok för den, som önskar läsa om spännande jakter och friluftsliv och som vill att det skall hända något hisnande på minst varannan sida....
Orion Books. 28 tryckningen uppl. 1999. Inbunden. Gott skick.
Boken är i nära nyskick. Omslag finns i nära nyskick. Utgivningsdatum: 2011-10-06 Illustrerad: Ja Serie: Simon's Cat. L Bandtyp: Inbunden Bok x 175 mm Ryggbredd: (Humor & Kåseri ISBN: 085786078X) Beskrivning :==>> A bri.. läs mer
Tiden. 1:a uppl. 1956. 70 s. Inbunden. Förlagets illustrerade pappband ("kartonerad"). Mycket gott skick. Visor med noter. - Gustaf Gunde Georg Johansson, född 18 oktober 1922 i Lindfors, Nyeds socken, Värmlands län, död 21 juli.. läs mer
Tidnings AB Svensk Bokhandel, 1997. 143 sid. 24x15 cm. Vikt: 360 gram. Trådhäftad. Mycket gott skick. Illustrerad. Diskett med datamallar medföljer.
Max Ström . 2006. 96 s. Inbunden. Nyskick.
Bantam Books. Pocket. Gott skick.
Norstedts. 1979. 320 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Hylla 18.
Boken är i mycket fint skick. Förlag: Bokförlaget Semic Utgivningsdatum: 2007-09-19 Slut på förlaget Bandtyp: Inbunden Bok x 235 mm Ryggbredd: (Samhälle & Politik ISBN: 9155234933) Beskrivning :==>> Visste du att sve.. läs mer
Delta Förlag 1987, inbunden (kartonnage, lätt stött i kanterna), 132 sidor. läs mer
Berghs. 1956. 220 s. Häftad. Hyfsat skick. inlagan i gott skick porto 33:- kartong 24.
Wahlströms Fantasy 2007, inbunden (kartonnage), 284 sidor.
Carlsson. första uppl. 2009. 332 s. Inbunden. 20,5x15cm. 560 gram. Fläck på skyddsomslaget, i övrigt i mycket gott skick. läs mer
B.Wahlström . 1 uppl. 2006. 64 s. Inbunden. Nyskick.
