Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Bra Böcker. 1998. 377 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 621 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Något gulnat boksnitt och några minimala hanteringsspår på skyddsomslaget, för övrigt.. läs mer
Allhems Förlag. 1953. 268 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Lund 1932. 148 s. Namnstpl.
Förlagsband 5th Ed. 411s Bra skick! läs mer
Förlagsband Gidlunds 2002 168s ill. Bra skick!
Allhems Förlag. 1963. 513 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
1934. 112,(2)s. Häftad. Omsl. lite brunfläckigt. Diskret namnstpl. läs mer
Bra Böcker. 2001. 341 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 353 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Något gulnat boksnitt och några minimala skavanker på skyddsomslaget, för övrigt i ny.. läs mer
ACE fantasy 1989 pocket eng text gott skick
Det Bästa 1998. 416 sidor. Inbunden Kartonnage. 28x22cm. Nyskick.
Bra Böcker. 1981. 175 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
ACE science fiction 1992 pocket eng text fint skick
Bra Böcker. 1983. 294 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Rabén & Sjögren. Ny utgåva med illustationer av Katarina Strömgård uppl. Inget årtal ca 2004/2005. 340 s. Inbunden. Mycket gott skick.
2000. 50s. ill.
Stockholm, Svenska Bokförlaget P. A. Norstedt & Söner, Offsettryck 1951, 1951 och 1945. Tre klotryggband med illustrerade papp-pärmar. Format: 1,6+1,8+1,8=5,2 x 14,8 x 21,3 cm. Vikt: Totalt cirka 980 gram. 159(1) + 224 + 191(1) .. läs mer
TOR science fiction 1998 pocket eng text ngt färgavskav annars gott skick
Norstedts. 2010. 311 s. Pocket. Mycket gott skick. :;
BonnierCarlsen. 1996. Inbunden. Mycket gott skick.
Lund 1956. Illustrerad. 152 sidor. Häftad. - diskret namnstämpel
Corgi 1988 pocket eng text gott skick läs mer
Forum. 1 uppl. 2003. 215 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. 406 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Mycket fint exemplar. Oläst. Lätt gulnat boksnitt, för övrigt i presentskick. Miljontals människor världen över.. läs mer
Questar science fiction 1989 pocket eng text gott skick
Guild of Master Craftsman Publications. 2006. 143 s. Pocket. 400 gram. Nyskick. Beskrivningar på stickmönster till baby, barn, vuxenkläder samt inredning av dockhus/dockskåp. Mycket inspirerade bok för den händige som tycker o.. läs mer
Daw fantasy 2005 pocket eng text fint skick
W&W. 1971. 458 s. Pocket. 400 gram. Gott skick. ryggen lite vriden, andra del av 3 böcker..
Tre separata böcker sammanbundna. Två med rasbiologiskt fokus. Både Günther och Nielsen hade nationalsocialistiska kopplingar. Vackert privatbundet linneband med röd dekorativ skinnetikett.(G= Almqvist & Wiksell Uppsala 1925, 2.. läs mer
prisma. 2002. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Normans Förlag. 1985. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
