Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
MånPocket, 1985. Två delar: Sjöfarare i västerled, Hemma och i österled i en volym. Mycket gott skick. 287 +316 s. Frakt inom Sverige 33:- (Skrymmande brev)
LTs förlag. 1976. 176 s. Inbunden. 652 gram. Gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser.. läs mer
TOR fantasy 1999 pocket eng text gott skick läs mer
2008. 169 s. Förlagets dek.pappband m.skomsl. illustr. Mycket gott skick. läs mer
ICA Bokförlag 2010. Illustrerat, laminerat pappband. Mycket gott skick.
Med sin gedigna kunskap om Kina, Asien i stort och de österländska filosofierna och religionerna har Hans Granqvist denna gång gripit sig an filosofin i Kina. Ett utmärkande drag för såväl filosofi som religion i Kina är sammans.. läs mer
TOR fantasy 1999 pocket fint skick eng text
ALBERT BONNIERS. 2006. 224 s. Häftad. Dekorerat kartonnage. 266 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Atlantis. 1999. 237 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. läs mer
Sveriges radio ; 1968. Mycket gott skick. Lätt nött i ryggens över- och underkant. För övrigt inga skador 144 s. Frakt inom Sverige 22:-
Självbiografisk roman. Arbetarlitteratur. Avesta. Dalarna. Folket i Bild - Serie: Silverböckerna. 1963. Inbunden. Dekorerat pappband. 270 s. Bok i hyfsat/gott skick. Utvändigt lite nött, lite oren. Inlagan ganska gulnad. Skyddso.. läs mer
TOR science fiction 2002 pocket eng text fint skick
B. Wahlström, 1969. Gott skick. Namnteckning. Ifylld bokhylla, ett nött pärmhörn. För övrigt rak och ren. 137 s. Serie: B. Wahlströms ungdomsböcker nr 1461. Frakt inom Sverige 22:- KÖP 3 BÖCKER UNDER 20 KR/ST. FÅ DEN BILLIGA.. läs mer
1998. 668 s. Förlagets dek.laminatband. Nära nyskick.
DAW fantasy 2004 pocket eng text fint skick
Bonnier, 1970. Kartonnage i NÄRA NYSKICK. Pärmen lätt nött i nederkant. För övrigt inga skador. 124 s. Serie: Önskeböckerna. Frakt inom Sverige 22:-
1997. 245 s. Förlagets dek.laminatband m.skomsl. illustr. Nära nyskick. läs mer
1995. 255 s. Förlagets dek.laminatband m.skomsl. illustr. Mycket gott skick.
Sammanfattning på engelska. Syftet med denna publikation: att väcka intresse för och sprida kunskap om hälsoekonomi. Materialet är hämtat från ett antal seminarier i ämnet. Utgivet av Spri - Serie: Spri. S 115. 1979. Häftad. 63(.. läs mer
Bokförlaget Semic. 2009. 315 s. Inbunden. Kartonnerad. Mycket gott skick. läs mer
Wahlströms. 1994. 395 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Wahlström & Widstrand. 1967. 899 s. Pocket. Mycket gott skick. 3 st böcker. . läs mer
Wahlströms Fantasy. 1999. 427 + 382 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. 2 st böcker.. läs mer
Bonniers. 1961. 242 s. Häftad. Gott skick. Namnteckning. President Kennedy visade i flera böcker - på svenska utkom 1961 "Studier i mod" - sin psykologiska skärpa, sin eminenta förmåga att analysera och klarlägga sin humanistisk.. läs mer
Wahlströms Fantasy. 1996 + 1997. 414 + 317 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. 2 st böcker.. läs mer
Bokförlaget Semic. 2007. Inbunden. Kartonnerade. Mycket gott skick. De tre första delarna i serien. 3 st böcker. Vargbröder, Havets fångar, Demonernas port . läs mer
Wahlströms Fantasy. 2005. 300 s. Kartonnerad. Mycket gott skick.
Awe/Gebers. 1990. 296 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Lindelöws Bokförlag. 2011. 262 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. läs mer
(Eng.2010) Tukan förlag 2011 - format "större" (se nedan) 256s. - Mjukt dekorerat plastband i nära nyskick. - Rulla längst ned på denna annonssida för bild av boken samt info om dess ambitioner, innehåll, mått och vikt etc. läs mer
