Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Reklam för Albatross-Serien. P.A. Norstedt & Söner, Stockholm 1947. Mått: 12,7x8,7 cm. Häftad i nyskick. 22 sidor. Engelsk text. Porto 100 gram.
Häftad. Almqvist&Wiksell förlag 1991. 198 sidor. Illustrerad med fotografier i svart/vitt. Mycket gott skick. Porto 39 kr med postens gulvita b-postkartong i maj 2013 tillkommer inom Sverige, reservation för framtida portohöjnin.. läs mer
Forum. 1993. 247 s. Inbunden. 22x14cm. Nära nyskick. En bantningsdiet som tar på de rätta ställena-slut på att räkna kalorier-man kan äta så att man blir mätt och ändå gå ned i vikt-man får äta mycket av bröd pasta ris och potat.. läs mer
Norstedts. 1977. 296 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Hylla 19.
286 sidor, inbunden med skyddsomslag, Bonniers 2012, gott/mycket gott skick
Norstedts. 1978. 285 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Hylla 19.
400 sidor, inbunden med skyddsomslag, Bonniers 2008, gott/mycket gott skick, porto 39 SEK
Sthm: SNS, 1975. 120 s. + tryckt omslag. Inledning av Bengt Rydén. Utsätts läromedlen för offentlig granskning? Vilka värderingar förs fram i läroböckerna? Är innehållet i dem sakligt korrekt? [Hylla S.] läs mer
Tidens Förlag Stockholm. 1953. 464 s. Inbunden. 19x13,5cm. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Heinemann, London. 1963. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Lite rynkor på skyddsomslaget. "Reprinted before publication", står det på smutstitelbladet. Då är det ju en definitionsfråga om detta är ou .. läs mer
Norstedts. 1982. 288 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Hylla 19.
Pocketförlaget. 2008. 350 s. Pocket. Gott skick.
Mått: 10x8 cm. Förlag: Little Leather Library, New York USA. Utan år, ca 1920. Inbunden med mjuka konstläder(klot) präglade pärmar, gröna. Pärmhörnen & upp/nedtill av ryggen är lite nötta. För övrigt är den lilla boken i mycket .. läs mer
Svensk Handbok SACHS 200 cc till Messerschmitt, Heinkel mfl
Parthenon. 1 uppl. 1966. 78 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
646 sidor, kartonnage, Rabén & Sjögren 2009, gott/mycket gott skick
Ordupplaget. 270 s. Inbunden. Kartonnage. Mycket gott skick.
Albert Bonniers Förlag. 1967. 220 s. Inbunden. 20,5x13,5cm. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. En Faraos Liv Död och Återuppståndelse rikt med fotografier i färg tillägnad Lord Carnavon och Howard Carter för a.. läs mer
Framtidens bokförlag. 1948. Häftad. Gott skick.
Förlagsband. På engelska. Holt, Rinehart and Winston, utan årtal. 301 sidor. Omslaget något nött i hörnen, eljest mycket gott skick. Porto 39 kr med postens gulvita b-postkartong i maj 2013 tillkommer inom Sverige, reservation f.. läs mer
Instruktionsbok Sachs 50-3 LFS 3 Växlad Fläktkyld - Ny Bok
556 sidor, kartonnage, Bra Böcker 2006, fotoillustrerad, gott skick
Instruktionsbok SAAB 96 - Ny Bok
Norstedts. 1985. Häftad. Mycket gott skick. Andra tryckningen av den svenska originalupplagan. .
Hernösands -postens tryckeri AB. Första uppl. 1885. Inbunden. Gott skick. åldersfläckar, Pärmen söndrig. Porto 33 kr..
Bokförlaget Semic. 1989. 96 s. Kartonnerad. Mycket gott skick. Namnteckning. Hylla 19. läs mer
Instruktionsbok Renault 4 CV - Ny Bok Förlagan från 1954.
Framtidens Bokförlag. Häftad. Mycket gott skick.
222 sidor, inbunden med skyddsomslag, Nybloms 1979, gott skick
Instruktionsbok PUCH Florida och Alabama - Ny Bok
