Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Wahlström & Widstrand 1970. Inbunden. Fint skick, inget skyddsomslag. 190 s. 410 gram.
International Institute of Arts and Letters Lisbonne 1959. Hft. 402 s + c:a 150 planschsidor (sv/v).Omslaget nött och tejpförstärkt. Inlagan helt fin. Språk franska. Gåvotillskrift till Einar Forseth på titelbladet.
Verbum. 1992. Hårda pärmar och boken är i mycket välbevarat skick. 63 sidor.
Bokförlaget Inferi. 1980. 111 s.
NORDISKA MUSEET. 1993. 88 s. Inbunden. Dekorerat kartonnage. 338 gram. Mycket gott skick. Ägarsignatur.
Forum förlag. 1985. 221 + 343 + 140 s. s. Inbunden. Laminerade/Illustrerade förlagspappbandet. 23,5x16cm. 1020 gram. Gott skick. Bleknad rygg.Info:Gorkijs trilogi sammanförda i en volym,målande upp en klassisk bild av ryskt liv .. läs mer
Routledge and Kegan Paul Ltd., London. 1st edition, 1st printing (GB) uppl. 1979. 343 s. Inbunden. 24,0x15,8x3,2cm. 660 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Ex libris på insida pärm.
Carlsen illustrationsförlaget. 1969. Hårda pärmar och i mycket välbevarat skick.
Skogs boktryckeri 1989. Helklb m skomsl. 551 s. Gott skick läs mer
Positiv förlag. 1 uppl. 2010. 80 s. Häftad. Nyskick. Loranga, Masarin och Dartanjang galopperar äntligen in på seriearenan med vardagsdramatik och galna upptåg i en livfull och färgsprakande skildring av Barbro Lindgrens 70-tals.. läs mer
Bonniers. 1978. Hårda pärmar och boken är i läst, gott skick.
Bra Böcker. 1982. Inbunden. 1216 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser.. läs mer
Förlaget Svenska gods och gårdar, Uddevalla 1940. 1.231 sidor. Brunt halvfranskt band med fyra upphöjda bind och övre färgsnitt. Mycket fräsch och välbevarad. läs mer
Bonniers. 1:sta uppl. 1996. 194 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Annorlunda strövtåg i Paris.
Samtek, Eskilstuna 1999, inb m skyddsomslag, 256 s.
Förlaget Svenska gods och gårdar, Uddevalla 1939. 1.042 sídor. Brunt halvfranskt band med fyra upphöjda bind och övre färgsnitt. Mycket välbevarad. (Ryggen med några ?lodräta rynkor?). läs mer
Förlaget Svenska gods och gårdar, Uddevalla 1939. 1.042 sidor. Brunt halvfranskt band med fyra upphöjda bind och övre färgsnitt. Mycket fräsch och välbevarad. läs mer
Norstedts. 2007. Nära nyskick. Ljudbok - CD. 10 st CD-skivor. Frakt 24 kr.
Förlaget Svenska gods och gårdar, Uddevalla 1940. 1.232 sidor. Brunt halvfranskt band med övre färgsnitt. Mycket välbevarad. läs mer
Rabén & Sjögren. 2004. Hårda pärmar och boken är i läst, fint skick. Lite hanteringsmärken pärmen bak. "Min pappa är en jätte. När jag vill krama honom måste jag klättra upp på en stege. Och när molnen blir trötta lägger de sig .. läs mer
Allhem 1952-1967. Röda halvfranska band med fem upphöjda bind och gulddekorerade ryggar. Mycket välbevarade.
Wahlström & Widstrand. 2002. 232 s. Inbunden. 519 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. liten reva ca 1 cm omslaget.
Forum 1967. 607 sidor. Förlagets svarta helklotband. Mycket välbevarad. läs mer
W & W. 1952. Häftad. 70 gram. Gott skick. Priset inkluderar frakt.
Förlagets illustrade helklotband med skyddsomslag. Nyskick. Skyddsomslaget med bruksspår.
Nordisk Rotogravyr, Stockholm 1956. Opaginerad. Svart dekorerat helklotband i röd kassett. Nära nyskick. Medföljer en signerad etsning.
Wahlström & Widstrand. 2001. 250 s. Inbunden. Dekorerat kartonnage. 458 gram. Mycket gott skick. samfraktar gärna så titta gärna på mina övriga annonser..
Forum 1995. 215 sidor. Häftad. Mycket välbevarad. läs mer
Bonniers. 1948. Häftad. Ouppskuren. 145 gram. Mycket gott skick. Priset inkluderar frakt.
Opal. 1998. Hårda pärmar och boken är i mycket fint skick. 60 sidor. Här finns pyssel, experiment och konstruktioner som du kan göra själv varje månad på året. Du får hjälp av Findus och Pettson förstås och av alla de små figure.. läs mer
