Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Natur och Kultur, 2005. Nyskick. Dekorerat pappband, 124 sidor.
Fernand Hazan, Paris, 1948. Häftad med transparent skyddsomslag, 8(6) sidor + 20 planscher i färg. Format 0,6 x 11,6 x 17,8 cm. Språk franska. Vikt ca 100 g. Smärre riss i skyddsomslaget. Boken är för övrigt i fint skick.
Pocket i gott skick, läsveck i ryggen. Generalstabens Litografiska anstalt 1978. - Klimat och naturförhållanden. När ska man resa. Klädsel. Valuta. Kommunikationer. Hotell. Restauranger. Vad ska man äta. Drickspengar. Nöjen. Sev.. läs mer
Könemann. 1994. 1104 s. Häftad. 2500 gram. Stort format: 30x21x5cm, 2,5kg. Nära Nyskick! text Textad i dessa språk: English, Deutsch, Francais, Espanol, Italiano, Nederlands, SVENSKA, Magyarul, Greek, Japanese. Porto: 75kr (Sche.. läs mer
Natur och Kultur, 1995. Nyskick. Inbunden, med skyddsomslag, 160 sidor. Illustrerad med bilder/teckningar här och var.
Mån Pocket i nyskick från 2002. - I norra Maine upptäcks en massgrav som visar sig innehålla kvarlevorna av Aroostookbaptisterna, ett religiöst samfund som försvann för nästan fyrtio år sedan. Snart inser Parker att deras död oc.. läs mer
Pocket i nära nyskick. Minotaur 2004. - Året är 1537. Henrik VIII har utnämnt sig själv till kyrkans överhuvud och England står inför en tid med nya, grymma lagar och skenrättegångar. På uppdrag av Thomas Cromwell skickas en del.. läs mer
An important new translation of the ancient Chinese book of divination. E.P. Dutton Publisher 1968. 228 s. Mjuka pärmar. Mycket gott skick. Porto inom Sverige ingår i priset.
Mån Pocket i nyskick från 1999. - Ietchley Park var den hemligaste inrättningen i andra världskrigets Storbritannien. Innanför dess murar hade man till slut lyckats forcera tyskarnas Enigmakrypto - det chiffer som var Tredje rik.. läs mer
Livets Ordförlag. 2000. 255 s. Häftad. 328 gram. Mycket gott skick. Behållningen går till missionsarbete.
CJP Centrum för Jungiansk Psykologi AB, 1994. Mycket nära nyskick. Häftad, 147 sidor + 9 sidor med reklam för andra böcker.
Norstedts. 1996. 222 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Mycket gott skick, vishetsbok för föräldrar. Förlag: Libris förlag Utgivningsdatum: 2000-01-20 Bandtyp: Pocket Bok "Tonåren är den tid då man åldras fortast. Mellan tretton och nitton åldras en förälder ungefär tjugo år."
SNS Förlag, 1994. Förlagsband. 374 s. I Nyskick. Porto: 45kr (Postens gröna M-förpackning, framme dagen efter). [Placering: A2] - Vid 1900-talets början låg de svenska industriföretagen på utvecklingens framkant. I dag dominer.. läs mer
Norstedts. Första upplaga uppl. 2002. 221 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Damm förlag 2012 inbunden bok med illustrerad pärm i mycket gott skick, ej namnad. (bh3-4) Inbunden bok, kostar 55 kronor att skicka med Posten, emballage bjuder jag på. Det är en vanlig bok, inte en som varit gratisutdelad m.. läs mer
Grove Press. 1961. 346 s. Inbunden. Mycket snygg utgåva, nära nyskick. Porto 39 kr.
Linköping, 1988. Akademin för kyrka och kultur i Linköpings stift. Häftad, 56 sid. Illustrerad. Gott skick.
Det som ingår är 3 böcker av U Lundell: 1) Tårpilen inb bok m sk omslag boken i gott skick sk omsl i hyfsat skick. Inneh dikter 2) Vinter i paradiset pocket utr biblbok ej inplastad ell ibiblinb i gott skick 3) Kyssen pocket .. läs mer
HF Förlag. 1991. 319 s. Inbunden. 476 gram. Mycket gott skick. Behållningen går till missionsarbete.
Norstedts. Första upplaga uppl. 2008. 528 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
CJP Centrum för Jungiansk Psykologi AB, 1993. Mycket nära nyskick. Häftad, 214 sidor + 6 sidor med reklam för andra böcker. Denna bok tar läsaren med till källan. Den är avsedd för dem som försöker förstå Jungs termer och begrep.. läs mer
Mycket gott skick, Förlag: Dualis Förlag Utgivningsdatum: 1992-10-01. Professor Benedetti har tidigare utgivits på svenska med boken " Den farliga kärleken". Nu fördjupar han sin analys av den schizofrene.
Ekerlids Förlag. Första uppl. 1993. 284 s. Förlagets dekorerade pappband. 24,7x16,8cm. 697 gram. Mycket gott skick. Porto: 45kr (Postens gröna M-förpackning, framme dagen efter). Alternativt porto: 39kr (Tre dagars lev. tid, men.. läs mer
Det som ingår är 3 böcker därav en Partybok och två vanliga böcker med Eva & Adam, alla 3 är inbundna och i mycket gott skick. De 3 böckerna kostar 44 kr att skicka med Posten emballage bjuder jag på, de säljes endast tillsam.. läs mer
Bohusläns museum, 1987. Foto Lennart Forsberg. Klammerhäftad, 14(1) sid. Karta över Tanum-området. Gott skick.
Rabén & Sjögren. Första upplaga uppl. 532 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Gott skick, kartonnage, Förlag: Natur & Kultur Upplaga: 1, 1997, Omfång: 160 sidor läs mer
Bonnier Fakta 2010. 208 sidor. Inbunden med tygrygg. Första upplagan, tolfte tryckningen. 29x23cm. Nyskick. (20)
Symtom, diagnos, behandling. Gott skick, första upplagan, fjärde tryckningen, 1998
