Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Bloomsbury. 247. Pocket. Mycket gott skick. ;
Moderna museet. 1961. Häftad. Gott skick. Omslagspappret nedsölat och övre hörn vikt, stött nederkant. Inlagan däremot i fint skick något fläckad.. läs mer
1974. 230 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Utgiven av Bra Böcker 1975. Är han en bedragare, den egenartade magnestisören Friedrich Meisner, eller är han en man med förunderliga gåvor - eller bådadera ? Han kom till Seeford hösten 1793, han botade en blind läkardotter, ha.. läs mer
The Theosophical Publishing House. 1968. 92 s. Häftad. Mycket gott skick.
LT. 1977. 534 s. Inbunden. 24,5x17,5cm. 1262 gram. Signatur försättsbladet, litet nagg pärm, i övrigt i mycket gott skick. läs mer
ekerlids förlag. 2006. 324 s. Inbunden. 23,5x16,5cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. läs mer
Bonniers 1970. 329 sidor, häftad och i mycket gott skick
1970. 296 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Routledge. 290 s. Häftad. 300 gram. Nyskick. En klassiker inom filosofin.
1980. 377 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Askild & Kärnekull. 1971. 211 s. Häftad. 18x11,5cm. Mycket gott skick. Frakt 33 kr tillkommer.
Svenska teosofiska bokförlaget. 1921. 118 s. Häftad. Nära nyskick. Ouppsprättad. Illustrerad.
Panduro hobbybibliotek. 1990. 64 s. Inbunden. Nyskick.
Penguin. 1996. 342 s. Pocket. Gott skick. Tidigare ägares namn på insidan av pärmen '
Känguru 2007. 109 sidor och inbunden med skyddsomslag. Nära nyskick och med tillskrift av författaren
Norstedts. andra uppl. 1964. 137 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i dåligt skick. '
Jonathan Cape, 1955. 119 sid. 22x15,5 cm. Vikt: 441 gram. Inbundet klotryggband med skyddsomslag. Något kantstött skyddsomslag med mindre veck och revor, annars fint skick. Ovanlig upplaga med vackra illustrationer av C F Tunnic.. läs mer
crown business. 1 uppl. 2010. 279 s. Inbunden. 22x15cm. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Askild & Kärnekull. 1981. 461 s. Inbunden. Kartonnage. Mycket gott skick. '
Norstedt. 1965. 497 s. Inbunden. 21,5x14,5cm. 858 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. Något gulnade sidor, skyddsomslaget med nagg i kanten.
Bonnier. 2001. 100 s. Inbunden. Nyskick.
Penguin. 2000. 168 s. Pocket. Gott skick. First part of the Sleepwalkers trilogy, introduction by Milan Kundera '
Griffin 1995. Paperback och 320 sidor. Nyskick läs mer
Bonnier Alba. 1 uppl. 1997. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i nyskick. Falnande orangefärg på omslag, liten smutsmärke.
Bonnier Alba. 1994. 218 s. Inbunden. Kartonnage. Mycket gott skick. Tidigare ägares namn på försättsblad '
1991 Informationsförl., Mörkblått klotband med skyddsomslag. 310s. Stort format: 29x28cm, 2008g. Rikt färgfotoillustrerad. Mycket gott skick. Svensk text. ISBN 9177362772. (Fraktkostnad 75kr, SCHENKERPAKET INRIKES, idag 2013-0.. läs mer
1975. 287 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Atlantis. 2012. 170 s. Inbunden. 340 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick.
Svenska teosofiska bokförlaget. 1920. 184 s. Häftad. Mycket gott skick.
