Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Vagabond. 1994. Inbunden. Kartonnage. Gott skick.
Bonniers 1931 Privat halvlinnebd 277s. med pålimmad ryggtitel i skinn. Ryggtiteln nött, endast delvis läslig. Främre omslag medb. Namnt. Exlibris: Torsten Wassén. Illustrerad, Gott skick* läs mer
Trevi. 1991. 139 s. Inbunden. 20x13cm. 260 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Frakt tillkommer med 40 kr.
Sthm: Kongl. Tryckeriet, 1819. 4:o. (4) s. Ur samlingsband. Fräscht ex. SWIM 18:411. [ÖÖ] läs mer
Willow Tree Press. 2005. Häftad. Nyskick. Ett separat häfte medföljer: 40 huskurer med honung och vinäger.
Svenska Dagbladet. 1992. 249 s. Inbunden. 22,5x15,5cm. 550 gram. Nära nyskick. Frakt tillkommer med 53 kronor.
Kartago 2010 Fjärde upplagan. Hft. Mkt. gott skick*
1991. 96 s. Inbunden. 22x15cm. 255 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Bonniers. 1974. 190 s. 22x17cm. 550 gram. Mycket gott skick. Frakt tillkommer med 53 kronor.
Éditions Du Rocher Monaco 1946 Hft. Inlagan gulnad, oslag aningen solkigt, övrigt gott skick. Text på Franska*
Pan/Norstedts. 1968. 261 s. Häftad. 19x11cm. 235 gram. Gott skick.
Inb.m.omslag. R&S/Vi 1958. 238 sid. 340 gram. Rel. gott skick.
Tiden.Socialistisk bokklubb. 1960. 175 s. Inbunden. 19x12,5cm. 270 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Natur och Kultur. 1996. 306 s. Inbunden. 21,5x14cm. 420 gram. Mycket gott skick. Förra ägarens namn på första bladet. Frakt tillkommer med 53 kronor.
Uddevalla 1971 Inb. 452s. Inplastad, för övrigt gott skick*
Earthlight. 2000. 536 s. Pocket. Mycket gott skick. Book one of the Wanderers.
Roche. 1999. 96 s. Inbunden. 23x17cm. 330 gram. Nära nyskick. Frakt tillkommer med 40 kr.
Artograf. 2003. 79 s. Inbunden. 21x21cm. 375 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Utg.av Dramaten. 1970. 48 s. Limhäftad. 21x13cm. 80 gram. Gott skick. Rikt illustrerad med svartvita fotobilder/teckningar. läs mer
C B Marinlitteratur 2002 Andra upplagan Inb. 224s. rikt illustrerad, gott skick. Medföljer defekt skyddsomslag med revor å baksidan * läs mer
Helsingfors 1937. 20 s. Otryckt omslag. Särtryck ur Folkmålsstudier. Förf:s ded. läs mer
Utg.av Institut Suédois. 1953. 65 s. Limhäftad. 20x14cm. 100 gram. Hyfsat skick. Liten flik av främre omslaget och nedre ryggen borta.Titelbladet gulnat pga ilagt tidn.urklipp med artikel "Om medvetenhet" av Lars Gyllensten.Rikt.. läs mer
Norstedts Vår bok inb kåserier.205s, mkt bra stilsort.Nyskick. Hisnande berättelser om en lärares fruktlösa kamp mot Skolöverstyrelsens direktiv. Fantasifull kriminalinspektör på jakt efter ett gäckande lik.(ex3)
Orbit books. 2012. 522 s. Pocket. Nära nyskick. "Kingsmaker Kingsbreaker 1".
Kungl. Tryckeriet. 1729. 8 s. Häftad. 22x18cm. Gott skick. Gifwit i RådKammaren Den 2 Aprilis 1729. läs mer
PAN. 1995. 214 s. Inbunden. inplastad o stämplad av bibliotek. 195 gram. Porto 22.Engelsk deckare..
Bokförlaget Prisma. Tredje svenska upplagan,ingående i serien "Magnum" uppl. 1988. 254 s. Pocket. 21x13cm. 350 gram. Gott skick. läs mer
Byggförlaget 1979 Andra upplagan. Inb. 303s. Gott skick. Illustrerad. Skyddsomslag saknas*
PAN. 1995. 214 s. Inbunden. inplastad o stämplad av bibliotek. 195 gram. Porto 22.Engelsk deckare..
Orbit books. 2012. 596 s. Pocket. Nära nyskick. "Kingmaker Kingbreaker 2).
